Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek

A kérdés
ZZack nevű felhasználó kérdése:

ADSL Splitter-el működő internet miért áll le?

Telefon kábelről jön be a net és egy adsl splitter segítségével megy a net felületesen.A egyszer felveszi magát utánna már nem. Sokat testelgettem, variáltam,más splittert használtam viszont ha rövidzárlatozom a tekercseket akkor megint elindul a net és megy kb 10 percet majd újra leszakad. Valakinek valami ötlete hogy mi okozza, esetleg hogyan tudnám megoldani?

Keress kérdéseket hasonló témákban: adsl splitter, telefonkábel

máj. 15. 19:41  Privát üzenet  

A válaszok
Ésmiért nem a szolgáltatót hívod fel? Ők rá tudnak nézni sok mindenre. Ezért vannak.

A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont máj. 15. 20:10 Privát üzenet

Jelszintcsökkenés okozza, próbáld meg a splitter nélkül direktben bekötni a kábelt a modembe, hogy akkor mi van.

Úgy persze nem lesz telefon, de a teszt kedvéért.

Az ADSL szűrő gyakorlatilag hasonló egy hangváltóhoz, csak itt a DC és hangfrekvenciát engedi a telefon irányába (nagyjából 4 kHz-ig), míg 20 kHz felett a modem irányába.

De a modem maga is tartalmaz leválasztó kondenzátorokat, szűri magának a sávot, ezért direktben is rá lehet kötni a vonalat.

A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/4Időpont máj. 15. 20:55 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Próbáltam már direktbe routerbe nyomni. Annyira nem érdekel a telefonos része, de ha direkbe nyomom igaza hogy bejön a net de ilyenkor még 10 percig se bírja mert leszakad. Egyépként a szolgáltatók már egy éve mind küldig a szakember de még nem érkezett meg...

# 3/4Időpont máj. 15. 21:50 Privát üzenet

Lakáson belül, vagy ameddig hozzá tudsz férni (lépcsőház stb.) vezeték, illetve kötések ellenőrzése, többivel nem tudsz mit csinálni.

Ha túl távol vagy a központtól, illetve akármilyen vonalhiba okozhat szintcsökkenést.

A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/4Időpont máj. 16. 08:29 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Hogy lehet az, hogy 1-2 ezer forintért sem kellenek használnak dvd lejátszók? Emagon miért lehet még mindig venni dvd lejátszókat, hogy ha ennyiért sem kellenek senkinek sem?
IPad Pro mobilnet?
Mire jó a 164 cm - es tv? Minek ekkora tv a bátyámnak?
Mi a -13 as errorcode?
Ha otthoni internetet és TV-t szeretnék előfizetni, a beszerelés hogyan zajlik?
A G2a honlapról vettem meg egy játékot. Ezután adott nekem egy kódot. Van ennek a kódnak felhasználási ideje, mert ajándékba vettem, és nem szívesen tölteném le előre a gépre....

Kérdések az Elektronikus eszközök rovatbólKérdések a Szórakoztató készülékek rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!