MegmonDomain kérdése:

Dobozba tettem egy autós hangszórót. Kipróbáltam, nem szólt szépen, így kivettem. Észrevettem, hogy megütögetve a membránt megváltozott a hangja a párjához képest. Sikerült tönkretennem?

Figyelt kérdés

Kézzel óvatosan ütögetve nem olyan szép dübögő hangja van mint a másiknak, hanem van valami rezonancia is.

Szólni szól, de félek elqrtam....



2019. máj. 23. 15:28
 1/5 A kérdező kommentje:
Meghallgattam mindkettőt, alig észrevehetően, de NÉHA van különbség. Sajnos mintha bizonyos frekvenciák nem lennének olyan szépek, mint a párján.
2019. máj. 23. 17:07
 2/5 anonim ***** válasza:

Amikor egy hangszóró meghibásodik túlterhelés vagy saját anyaghibája miatt, az hallható zörgéssel, zizegéssel jár, már amíg nem némul el teljesen. Vagy például kézzel mozgatva súrlódás érzékelhető.

Közbenső állapotok nincsenek gyakorlatilag.

2019. máj. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Most már én is arra gyanakszom, hogy egyszerűen csak valami gyártásból / használatból eredő dolog lehet. Szól, hangerő nem változott.
2019. máj. 24. 08:51
 4/5 A kérdező kommentje:

"Vagy például kézzel mozgatva súrlódás érzékelhető."


A membránt óvatosan fel-le mozgatva van pici súrlódás, de mindkét hangszórónál. Lehet, hogy csak silány a termék. MNC PumpKing amúgy.

2019. máj. 24. 08:53
 5/5 anonim ***** válasza:

Megtévesztő lehet, ha kézzel mozgatva eltolódik a lengőcséve, ezért csak érzéssel kell nyomogatni, nem eltérítve oldalirányba.

A lengőcséve egy légrésben mozog, bármilyen súrlódás megengedhetetlen.

2019. máj. 24. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!