Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Ez a hifi és lemezlejátszó...

Ez a hifi és lemezlejátszó összeköthető?

Figyelt kérdés
Nem igazán vagyok jártas a témában, a hifibe beleszerettem, a lemezlejátszó pedig fontos a számomra. Ha ezt a két készüléket megveszem, akkor kompatibilisek egymással? Ezen kívül még a tv-t kötném a hifire (akár bluetoothon)

2019. máj. 31. 09:56
 1/6 A kérdező kommentje:

Csak a linkeket hagytam ki. :-)

Hifi: [link]


Lemezlejátszó: [link]

2019. máj. 31. 09:57
 2/6 anonim válasza:

Megnéztem használati útmutatókat:

[link]


Ennek a 14. oldalán látom, hogy van RCA outputja, azt kéne belerakni a Pana AUX INjébe hátul.


[link]


A Bluetooth részleghez csak annyit látok, hogy


SMART NETWORKING Bluetooth® Wireless Technology yes


van megadva, szóval gondolom össze lehet mókolni a nem tudom milyen tévéddel akár bluetoothon is keresztül.

De ha a TV-d tud hangot kiküldeni (RCA kábel, RCA OUT, MAIN OUT, MASTER OUT, ilyen fedőnevekre hallgatnak) akkor azt a Pana AUX INjébe be tudod kötni. Okostévénél szerintem Bluetoothos megoldás játszik.

2019. máj. 31. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tartalmas választ! :-)

LG smart tv. Azért gondoltam a bluetoothsra, mert gondolom csak egy aux bemenet van a hifin, amibe a lemezlejátszó menne. Jól sejtem?

2019. máj. 31. 10:16
 4/6 A kérdező kommentje:
Sajnos most látom, hogy nincs bluetooth a tv-n, Lg 32LF63 smart tv. Ebben az esetben hogyan tudnám megoldani, hogy mindkét készülék a hifire csatlakozzon?
2019. máj. 31. 10:24
 5/6 anonim ***** válasza:

A lemezjátszó hátán van egy Phono/Line átkapcsoló, ami azt jelenti, hogy Line állásban mehet a vonalszintű Aux bemenetre (amit mellesleg sokan nem értenek, hogy mit jelent: auxiliary).

Így nincs szükség alacsony szintű RIAA korrekciós erősítőre, mert az már benne van.

Phono állásban adja a közvetlenül a hangszedő jelét, de ahhoz olyan erősítő kell, amiben viszont van korrektor.

Tehát ez vonatkozik a lemezjátszó és a "Hifi" kapcsolatára.

2019. máj. 31. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mivel úgy látom, csak egy Aux-bemenet van, egy lehetőség lenne a TV optikai kimenetére kötni egy Toslink --> Bluetooth adaptert.

Másik lehetőség egy Toslink --> RCA átalakító, de akkor vagy dugdosni kell, vagy egy mechanikus átkapcsolót barkácsolni, amit manuálisan kell kezelni.

2019. máj. 31. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!