Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Létezike-e olyan laptop amit...

Létezike-e olyan laptop amit csak akkor lehet bekapcsolni ha bele van téve az akkumulátor?

Figyelt kérdés

Más szóval, létezik az, hogy bedöglik az akku, és töltőről sem lehet használni a gépet?

Lenovo G505S


2019. jún. 4. 09:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Létezhet, de nem tudok ilyen típusról.
2019. jún. 4. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Igen, akkor a tied ilyen.
2019. jún. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Amelyik akkuja nem kivehető, vagyis csak szétszerelés útján, annál esetleg, illetve nekem rémlik ilyen eset.

Tiéd viszont kivehető és egy 90 W-os tápegység tartozik hozzá.

Ami konkrétan nem töltő, de biztosítja a töltéshez való teljesítményt is, meg a működéshez szükséges teljesítményt is.

2019. jún. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonymousreview60 ***** válasza:
LenovoG505S-em van. Kipróbálom.
2019. jún. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Sokkal valószínűbb, hogy a tápellátással van gond. Lehet, hogy a töltő vagy a töltőcsati (körül) ment ki valami. Ilyenkor hálózatról nem megy mert nem kap áramot a rendszer és aksiról sem mert az aksi lemerül és a töltő nem tudja tölteni. Ilyen volt már nekem is. Másik töltővel próbáltad? Ha van otthon feszültségmérő akkor meg tudod nézni mennyit ad le a táp a csatin. Ha nem annyit amennyi rá van írva akkor gyanús, hogy az a gond.
2019. jún. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

A laptop töltőjén 20V van írva. Ezt lemértem műszerrel, és meg van a 20Volt. Azt nem tudom én sem, hogy akkor most az akku halt meg és csak azzal van a gond, vagy valami más lehet a gond. Az akku pakkot is szétbontottam. Mind a négy Li-Ion cella 3.7 Volt.


Ha van valakinek pont ilyen laptopja, csak annyit próbáljon ki legyen szíves, hogy ha kiveszi az akkupakkot és töltőre dugja a laptopot akkor be kapcsol-e a gépe.

2019. jún. 4. 11:31
 7/11 anonim ***** válasza:

Ezért kár volt szétgányolni az akkut.

Vékony lemezt vagy huzalt be lehet tolni az érintkezők közé, megmérhetted volna az akku össz. feszültségét.

Ha nem mérhető feszültség, mert mondjuk túlmerülés miatt lekapcsolt a benne lévő elektronika, akkor is előbb rátöltünk az akkura, ez is megoldható házibarkácsban.

De a védelem csak akkor kapcsol le, ha bármelyik cella 2,5 V alá esik, tehát itt ez sem állja meg a helyét.

Az esetleg elképzelhető, hogy amikor ráterhelne a laptop, leesik a feszültség, majd terhelés nélkül ismét feljebb kúszik.

De az inkább 3 V körül és alatta, amikor már gyenge az akku.

3,7 V még normál közepes feszültség, hacsak nem nőtt meg nagyon a cella belső ellenállása, ilyenkor még működni szokott.

2019. jún. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Így is úgy is szét szedtem volna. Ha csak cellát kell a jövőben cserélni, akkor én magam lecserélem alapon. Kereskedelemben minden úgy is szemérmetlenül drága. Dupla, tripla ár minimum.

Nagyon gyanús, hogy itt valami IC tiltás lesz a dologban amit a gyártó ismét eltitkol. Úgy mint a Samsung nyomtatókban amikor az Chip blokkolja a nyomtatást, de ha azt ki iktatják, gyakorlatilag örök életűvé válik a készülék.


De ez most mindegy. Csak annyit kérek valakitől, hogy a Lenovo g505s laptopjából vegye ki az akkut, és úgy kapcsolja be a laptopját TÖLTŐN.

Úgy bejön-e az oprendszer, vagy be se kapcsol a gépe?


Ha akku nélkül is bekapcsol a gép, akkor az alaplapnál van bajom.

2019. jún. 4. 13:54
 9/11 anonymousreview60 ***** válasza:
A Lenovo G505S-em akku nélkül, csak töltőről is kiválóan működik.
2019. jún. 5. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszadónak: Hálásan köszönöm, hogy kipróbáltad. Ha nálam lesz valami fejlemény, ide is leírom. Hátha járni fog még valaki ilyen cipőben.
2019. jún. 6. 11:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!