Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Autós sztereó erősítő hidalása?

Autós sztereó erősítő hidalása?

Figyelt kérdés
Üdv skacok. Nos az a szitu, hogy elakadtam 1 kissé érdekes dolognál, amiről nem lelek semmit a neten. Gondolom rosszul fogalmazom meg, vagy tudja a fene. Namost ugye az a szitu, ha hídba kell kötni egy sztereó erősítőt, az általában úgy néz ki, hogy l + l - l + l - l sorrendben vannak a pólusok. A két szélsőre kell kötni a hangszórót, és akkor már hídban is van. De vannak, akik a belső két pólust is összekötik egymással, mások ezt nem teszik. Kérdésem, hogy ez szükséges? Vagy ha bekötöm, esetleg anélkül használom az erősítőt, negatív hatással lehet rá? Mi értelme a belső két pólus összekötésének, avagy ez némelyik erősítőnél szükséges?
2019. jún. 17. 19:42
 1/3 anonim ***** válasza:
85%

Egyrészt ez nem szokások kérdése, miután minden erősítőhöz van valami leírás, utasítás.

Noha nem figyeltem meg belülről alaposabban, az autómban van egy régebbi erősítő, amire pontosan már nem is emlékszem.

De ez úgy képzelhető el szerintem, hogy a két középső valójában GND, a két szélső pedig 1-1 végfok kimenete.

A hídkapcsolás feltétele, hogy két végfokot ellenfázisban járatunk és a két kimenet közé megy 1 db hangsugárzó.

Viszont, mivel fázisfordítás van, a középső pontokra nem írhatjuk rá, hogy mindkettő negatív, az egyik oldalt fordítva kell jelölni és kötni.

De ha multiméterrel megméred, akkor elvileg a két középső testre megy és eleve közös, ebből következően tökmindegy, hogy valaki összeköti még pluszban, vagy sem.

A gyártók ezzel a trükkel megoldották, hogy nem kell beépíteni a bemenetnél egy "Bridge" kapcsolót, ami átállítja ellenfázisba ez egyik végfokot (régebben mintha láttam volna olyat is), hanem csak a hangszórót kell rákötni és eleve adott a fázishelyzet.

2019. jún. 17. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Úgy látszik, valami hidalós barom magára ismerhetett, ezért leminősítette a hozzászóláson.

Nyilván nem a százalék érdekel, csak az ostobaság tud szinte hihetetlen lenni.

Ifjabb koromban erősítők és hasonlók építésén keresztül sajátítottam el az elektronika alapjait, később ezt (is) tanultam, terveztem is elektronikákat.

Erre jön egy sunyi kis figura, aki szakmai párbajra nem mer kiállni, csak "minősítget". Szánalmas...

Pedig képzeld el kis buta, amikor az autós erősítőkön van egy sztereó kimenet:

+ - + -

Ha két középső a test, ami a panel tervezése szempontjából is praktikus:

Out GND GND Out

De az egyik végfokot fázisban fordítva hajtjuk meg, akkor pont előáll a hídkapcsolás feltétele (két szélső lesz hangszóró).

Sztereó kötésben pedig logikus, hogy az egyik hangszórót fordítva kell rákötni, ezért fordul a jelölés.

Szégyellheted magad, minősítgető szánalmas buta, még egy multimétert sem bírtál elővenni, hogy ellenőrizd az állításom.

Kösd össze a két középsőt, hülye...

2019. jún. 18. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Hát, ez érdekes. xD már bocs, arra értem, hogy 13 óra meló után hazaérek, gondoltam meglesem, kapott-e választ a kérdésem, erre pontozási gondok vannak... :D A viszonylag gyors választ köszi, kb én is erre gondoltam, de amiben nem vagyok biztos, igyekszek olyan embereket megkérdezni, akiknek van benne tapasztalatuk. Akkor ebből sima bekötés lesz, gondolom menni fog, ha véletlenül mégsem, akkor kapja a belső hidalást.
2019. jún. 18. 20:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!