Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mit tegyek, ha a laptopom a...

Mit tegyek, ha a laptopom a telefonom csatlakoztatásával akar csak másolni vagy áthelyezni a gépen?

Figyelt kérdés
Egy pár nappal ezelőtt a régebbi, csak zenehallgatásra használt telefonomat (samsung galaxy trend plus) USB-vel csatlakoztattam a laptophoz (Lenovo win 10 pro-val), hogy új zenét tegyek rá. Azóta a Kezdőlap fül alatt az Áthelyezési cél/Másolási cél kiválasztásakor egy hibaüzenet ugrik fel, miszerint: Az eszköz nem válaszol, vagy nincs csatlakoztatva. Az ablak címének pedig eme telefonomat adta meg, amire akkor rámásoltam zenét. Fogalmam sincs, hogy mit vagy hogyan állított el, semmi egyebet nem csináltam, máskor is volt már csatlakoztatva a géphez a telefon, utána nem csinált ilyet. Most jelenleg a gép D lemezének egyik helyéről a másik helyére nem tudok emiatt ezzel a módszerrel másolni, csak a jobb klikk Kivágás/Másolás - Beillesztéssel, ami kissé macerásabb, és egyébként is, eddig semmi ilyen baja nem volt. Ha csatlakoztatva van USB-vel a telefon, akkor másolni és áthelyezni is tud, még akkor is, ha csak a laptop mappái között akarom ezt tenni...

2019. jún. 22. 02:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem szabályosan választottad le a telót. A tálcán az óra mellett keresd meg az USB eszközkezelő ikonját ott pedig a telót, kattints a telóra és csak az után húzd ki a gépből a kábelt ha kiírta, hogy most már biztonságosan eltávolítható
2019. jún. 22. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Amikor a telefont először használtad a géphez, kellett telepíteni egy drivert?

Lehet, hogy azzal van gond, el kellene távolítani és / vagy újratelepíteni.

[link]

A cikk tartalmaz egy letöltési linket:

[link]

Megbízható forrásnak néz ki, azaz elvileg nem lehet vírusos:

[link]

2019. jún. 22. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkettőtöknek a válaszokat! Valószínűleg a második válaszoló találta el, viszont az is igaz, hogy nem biztonságos eltávolítással szedtem le a gépről a telefont, így lehet, hogy a két jelenség együtt tette meg ezt a csodálatos hatását.


A telefont nem tudom leválasztani azon "egyszerű" okból, hogy ez már vagy a 3. laptopom, ami nem hajlandó telefonkészülékeket biztonságosan eltávolítani. Úgy értve, hogy nincs is az ikon a tálcán... pontosabban se a rajztáblát, se a telefont, se az egeret nem tudom ilyen módon lecsatlakoztatni, a külső merevlemezeimet és pendrive-okat viszont mindet. Nekem is megfordult a fejemben a lehetőség, mikor fellépett ez a gond, és eléggé ideges is vagyok tőle, mert régen például megesett, hogy az usb port romlott el az egyik gépben, amiért így húzkodtam ki belőle a cuccokat, de sehol az ég világon nem hajlandó kijelezni őket, hogy eltávolítsam. :"D (Azt is próbáltam anno, hogy pendrive ÉS telefon volt bedugva, hogy tutira kiírja nekem a listát, milyen cuccokat tudok leválasztani, de akkor sem adta fel lehetőségként a telefont, csak a pendrive-ot.) Az egyetlen, amire gondolni tudok, hogy utoljára win7 alatt tudtam leválasztani biztonságosan ezeket a dolgokat... amióta ennél "jobb" oprendszerem van, azóta nem... vagy csak velem szeret szórakozni minden ostoba kütyü XDDD


Reggel én is agyaltam még, és nekem is eszembe jutott, hogy megpróbáljam, hogy eltávolítom az eszközt és az illesztőprogramját is, és miután megtettem (a biztonság kedvéért a gépet is újraindítva), végre tudott másolni és áthelyezni! A gép magának kereste meg a "megfelelő" illesztőprogramot, mikor bedugtam a telefont rá először... -.-" Na de legalább már működik. :D A linkeket később alaposabban megnézem, megpróbálom most majd én telepíteni, hátha ezután nem lesz ilyen baj. ^^

2019. jún. 22. 12:00
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen, mert a Windows eltárolja a driverfájlokat és később "újrahasznosítja".
2019. jún. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!