Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hogyan tudnám a régebbit TV-t...

Hogyan tudnám a régebbit TV-t és a DVD lejátszót összekötni?

Figyelt kérdés
Egy Videoton TVről lenne szó kb 1985ös, van rajta 5 dines foglalat, vettem hozzá RCA átalakítót aminek 4 vége van, fekete,sárga,piros,fehér. A színeket összekötöttem, mégsem működik pedig használni szeretném. Scart átalakítót pedig nem találtam. 11ezerért igen de azt sokallom. Sávkereséssel is próbálkoztam de nem ment sikerrel. Valaki segítene? Köszönöm!

2019. jún. 27. 21:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Mert igényel +12 V kapcsolófeszültséget, attól fog átbillenni AV-módba.

Egyrészt a kép és hang bemenet, valamint a szinkronrendszert is átállítja gyorsabb reagálásra, ami a szalagról jövő ingadozóbb jel miatt szükséges lehet.

Régen úgy oldottuk meg az Orionoknál, hogy volt rajta egy hangszórókapcsoló (fejhallgató használatához), de azt nem nagyon használta senki, így át lehetett kötni a 12 V kapcsolására, ami a TV belsejében adott volt.

Tehát így a kis kapcsoló lett az AV-váltó.


Frekvenciakeresés irreleváns, miután a DVD-lejátszó nem tartalmaz modulátort egyáltalán. Azaz nem jön ki belőle modulált nagyfrekvencia.

2019. jún. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

[link]

Kb. 20 másodperc időt fordítottam a keresésre.

És ettől függetlenül kell a kapcsoló 12V.

2019. jún. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
De nekem 5 dines kell nem 6, megnéztem.az AV kapcsoló a tvben van? Tehát szét kell szednem?
2019. jún. 27. 21:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!