Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hogyan tudnék tv-ből kijövő...

Hogyan tudnék tv-ből kijövő jack csatlakozón kijövő stereo jelből,5.1-es erősítőbe jelet küldeni?

Figyelt kérdés
Nem egyszerű a probléma, mivel az erősítőn nincs stereo bemeneti jel csak 6db (front r-l, surround r-l, center, sub) Rca bemeneti jel csatlakozó van rajta. Hogyan tudnám ezt a problémát áthidalni?

2019. júl. 10. 22:41
 1/9 anonim ***** válasza:

Milyen TV és milyen erősítő (pontos gyártó és típus)?

Egyébként feltehetőleg egy sztereo 3,5 mm-es Jack dugó -> 2 * mono RCA-dugó átalakítós kábelre:

[link]

lesz szükséged, és az erősítő "front r-l" csatlakozóiba kell bedugnod az RCA-dugókat (fehér->bal/left, piros->jobb/right: [link] )

2019. júl. 11. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ebben az esetben lényegtelen a típus szerintem, mivel minden adott és el tudja képzelni, aki látott már ilyeneket.

Viszont nem tudom, hogyan akarod megoldani:

- A sub kapja a bal-jobb csatorna közösített mélyhangjait.

- Többiről nem is beszélve.

Kompromisszumos megoldásként legfeljebb azt tehetnéd, hogy mivel a bal-jobb csatornában a mélyek általában egyformán vannak jelen, az egyik oldalt rákötöd a sub bemenetre is, amiből az a csatorna leszűri magának a mélyeket (már ahogy, miután ez a meghajtó eszköz dolga lenne), így lesz nagyjából egy 2.1 rendszered.

2019. júl. 11. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy mindenképp kell kábelt kötni a sub+valamelyik l-r csatlakozóba, de ugye a tv-ből csak egy sztereó rca kábelt kapok.
2019. júl. 11. 09:30
 4/9 anonim ***** válasza:

"Ebben az esetben lényegtelen a típus szerintem, mivel minden adott és el tudja képzelni, aki látott már ilyeneket."

Azért kérdeztem, mert hátha van valamilyen más csatlakozási forma a készülékeken. Sőt, jó esetben az 5.1-es erősítőben van Dolby Surround (Pro Logic) dekóder, ami a sztereó jelből tud csinálni "ál"-5.1-est (upmix) - csak be kell állítani.

2019. júl. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Azért kérdeztem, mert hátha van valamilyen más csatlakozási forma"

Erre én is gondoltam volna, de elvetettem, a határozott állítás miatt:

"csak 6db (front r-l, surround r-l, center, sub) Rca"

2019. júl. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

# 3

Egy kompromisszumos lehetőséget már említettem.

A normális megoldást most említem:

[link]

[link]

[link]

[link]

Tehát így lesz a 2.0 jelből 2.1.

Értsd: 5.1 nem.

2019. júl. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
#5: Attól hogy bemenetből több van, a házimozi - ha elég jó - rávehető arra, hogy a bejövő analóg sztereó jelt átalakítsa virtuális 5.1-é. Erre szolgál a Dolby Surround (Pro Logic). Csak jó lenne tudni az eszközök gyártóit és típusait, mert látatlanban nehéz segíteni bármit is.
2019. júl. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#7

Kérdező azt mondta, hogy van valami ilyesmi:

[link]

...és ennyi.


Kérdező!

Áruld már el neki, mert ez nem fog leszállni rólam, ráadásul elkezd engem tájékoztatni olyasmikről, amit én nem kérdeztem, mert lehet, hogy jobban tudom tőle is.

2019. júl. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötleteket. Pontosan egy Teufel Subwoofer 210 W eszközről van szó, ami egy házimozi szettnek a mélynyomója és gondolom a teljes szettben benne van a kábel és a hozzá tartozó hangfalak, de én csak a subot vettem meg egy már meglévő sztereó szetthez, de az eddigi erősítőmön nincs aktív subba kimenet. Remélem így kicsit tisztáztam a kérdést.
2019. júl. 12. 14:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!