Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Blu-Ray lejátszónak és filmnek...

Blu-Ray lejátszónak és filmnek lesz e valaha akkora érték pénzben mint ma egy bakelit lemez? Lesz e akkora retro értéke, hogy ma megveszem 30 ezerért 10-20-30 év múlva a sokszorosát érje?

Figyelt kérdés

2019. júl. 20. 10:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem technikai okból nem. Ezek a CD/DVD/Blu-ray lemezek 10-15 év után egyszerűen szétesnek, elválnak benne az egyes rétegek és olvashatatlanná válik. Egy hónapja nézegettem a régi CD lemezeimet, 20 évesek kb. és nagyobb részüket ki kellett dobnom mert látszik rajtuk ahogy belül az adatot hordozó fémes színű réteg elválik, szétesik.

Szóval ezek a diszkek egyszerűen nem olyan tartósak mint egy Vinyl lemez.

2019. júl. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen ezt már én is észre vettem. Filmet akartam dvd -n nézni erre nem játszotta le sokadik lemez berakásra sem. Egyszerűen nem volt képes lejátszani. 1 valamiben biztos vagyok. Abban,hogy ez a dvd lemez hibája volt mert egyik dvd lejátszóm sem játszotta le. Van 4 dvd lejátszóm pedig. Kukáztam nem volt mese.
2019. júl. 20. 17:31
 3/3 anonim ***** válasza:

Hány ezerszer kérdezed még meg?

De ami még agyrohasztóbb, hogy akárhányszor látod leírva a választ, nem vagy képes felfogni (vagy elfogadni??)...

2019. júl. 20. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!