Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hi-Fi hallgatók! Tényleg jó a...

Hi-Fi hallgatók! Tényleg jó a Cat5E kábelből készített hangfalkábel? Egy átlagos Somogyihoz képest persze, nem ezüst kábel.

Figyelt kérdés
[link]

2019. júl. 21. 10:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szólni fog, de kérdéses, hogy hogyan. Elég vékonyka az a drót ami az utp kábelben van.
2019. júl. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
Acélsodronnyal is szólni fog, a minőség kérdéses.
2019. júl. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Szirty ***** válasza:
100%
Nem jó. Túl kicsi a keresztmetszete, így túl nagy az ellenállása. Egy hangszórón több amper áram is folyhat, az ethernet kábelt nem erre találták ki!
2019. júl. 21. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nem. Túl kicsi a keresztmetszet. Ahogy az elöttem szóló is írta.
2019. júl. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszi. 3-as fonatról lenne szó.
2019. júl. 21. 17:42
 6/12 anonim ***** válasza:

Kiírhattátok volna, hogy szigorúan ülve. De komolyan az agyam eldobom ettől. A feleségem nem érti, hogy miért röhögök a gép előtt a térdemet csappkodva.

Komolyra fordítva a szót. Nem alkalmas. Egészen másra van kitalálva. Ennél még a 2x4-es MT kábel is jobb. Valaki megvesz egy méregdrága (mert a legolcsóbb is méregdrága) hangfalat majd a kábelen próbál spórolni? Értem én, hogy az UTP kábel filléres. De az UTP kábel néhány V-os szimmetrikus jelek továbbítására van kitalálva viszonylag nagy frekvencián (Cat5E esetén 100MHz környéki frekvencián). Egy hangfal kábelen néhány 10kHz-et kell átvinni, de teljesítményt is kell vinni. Esetleg vonali szintű kábelnek talán-talán de... A másik fele, hogy nem egyformán van sodorva a négy érpár, ebből adodóan picit más a szort kapacítása és az induktivitása is az egyes érpáraknak (ez a jelátvitelben nem igazán okoz gondot, bele van kalkulálva, de itt nem tudom mi fog történni). Komolyan azokat sem értem akik ezeket a fotókat a netre felteszi, aztán még hajfonatot is csinál belőle, hogy milyen tudományosnak látszódjon.

Legközelebb fogok egy vödör pálinkát bele áztatok egy ruhaszárító kötelet, majd kvieszem a vödörből és azt kötöm be a hangfal kábel helyére, és felteszem a netre.

Komolyan nem értem. De tényleg nem. Általános iskolai fizika óra az ellenállás-feszültség-teljesítmény-Ohm törvénye. Komolyan nem hiszem el, hogy ennyi ostoba ember van a földön (nem a kérdezőre gondolok, hanem arra a talicskányi ostobára akik a netet tele tették ezekkel a fotókkal). Legközelebb szivet műtenek majd a konyha asztalon a nagyfatertól örökölt szekercével?

2019. júl. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
2019. júl. 22. 09:40
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszi Neked is.
2019. júl. 22. 09:41
 9/12 Szirty ***** válasza:

Szerintem elég egybehangzóan azt írták hogy nem alkalmas.

Lehet belőle hangfal kábel, szólni fog, de semmilyen műszaki szempont nem indokolja a használatát.

Ha a linkelt fórum és videó alapján azt gondolod hogy ezzel javíthatsz a hangminőségen, akkor próbáld ki. Ha úgy érzed hogy jobb lett, használd!


Lehet alkimista módszerekkel próbálkozni és azt gondolni, majd a próba után szilárdan hinni hogy ha a hangfalkábelt pl. kovászos uborka levébe merített hatszög alakú ródium tekercsen át vezetjük akkor jobban szól a kokodzsámbó, de ennek aligha lesz igazolt fizikai magyarázata.


Ennek ellenére használhatod megelégedéssel, de óvatosan hangoztasd a módszert.

2019. júl. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

első sorban azt leszögezném, hogy a SAL kábeleknél kb. minden minőségesebb. viccen kívül, még a sima villanydrót is.

a többi már a rendszeren múlik, önmagában a kábel nem lehet jó, vagy rossz, a kábel része lesz a rendszernek, és vagy illeszkedni fog bele, vagy nem. nekem mondjuk szerencsém volt, elsőre eltaláltam azt ami passzolt, de vannak akik 5-10 kábelt kipróbálnak, mire megtalálják azt ami illik a rendszerbe.

2019. júl. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!