Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Egy toxikus barátságon lehet...

Egy toxikus barátságon lehet még segíteni, ha igen akkor hogyan?

Figyelt kérdés
Teljesen össze vagyok zavarodva és nem tudom, hogy mit tegyek. Legbelül még mindig kedvelem, pedig sok rosszat tett velem... mégis úgy érzem, ha lezárnám a barátságunkat, akkor egy részem megszünne létezni. Beszélni erről nem merek vele mert ismerem annyira, hogy tudjam, ezzel egy életre megsérteném és nekem nem ez a szándékom. Sikerült már valakinek egy ilyen barátságot helyrehozni? Milyen lépéseket tehetnék ennek érdekében?

2019. júl. 31. 02:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A leírás alapján nem lehet tudni, miket tett, miért tartod mérgezőnek a kapcsolatot. Ezért általánosságokban tudok csak írni.

Szerintem minden emberi kapcsolat alapja, hogy őszintén meg lehessen beszélni a nézeteltéréseket, problémákat, mert ezek csak egyre jobban sokasodni fognak az adott kapcsolatban, ha nincsenek megbeszélve. Ha ez nem megy, mármint annak kinyilvánítása, hogy mi nem esik jól a másik fél részéről, akkor miképpen lehetne várni, hogy ne ismétlődjenek meg ezek a dolgok többet?

Én elkövettem azt a hibát, hogy sose mertem megbeszélni semmit, konfrontálódni gyáva voltam, ha valami nem tetszett, vagy aljasnak találtam, azt se mertem szóvátenni, elmondani. Például két illető, akikkel azt gondoltam: jó barátságban vagyunk, elárult és aljas volt velem, miután az én segítségemmel bekerültek egy helyre.

2019. júl. 31. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nalam ilyen baratsag ugy müködik hogy tartom a 3 lepest.

Szoval maradtunk baratok jokat beszelgetünk nevetünk, csak epp nem avatom az eletembe, pl nem mutatom be az uj pàrom, nem hivogatom öket at magamhoz stb

2019. júl. 31. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
65%
Jobb lesz nélküle. Az emlék mindig megmarad.
2019. júl. 31. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem a barátság mérgező, hanem az ember, akivel barátkozol. Őt pedig nem lehet megváltoztagni.
2019. júl. 31. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A lányok és az ő barátságuk!
2019. aug. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!