Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mi legyen ezzel a barátsággal?

Mi legyen ezzel a barátsággal?

Figyelt kérdés

Van egy barátnőm akivel régóta ismerjük egymást. Egyetemistaként nagyon sokat találkoztunk, órák után elmentünk valahova. Viszont már akkor is az volt a jellemző, hogy én mentem hozzá. Ha olyankor találkoztunk amikor nem volt suli, akkor is én mentem hozzá.

Ahogy azonban elkezdtünk dolgozni, már elvártam volna, hogy ő is jöjjön el hozzám, ne mindig én rohangáljak hozzá. Ebből az lett, hogy egyszer nálam volt délután, és azóta se pedig ennek már több éve. Akármikor hívtam, mindig azzal jött, hogy ő takarít, meg fáradt, meg más programja van. Így, mivel én már nem rohangáltam hozzá, a barátságunk kb a néha írogatunk egymásnak szintre szorult. Próbáljuk élesztgetni, de megint csak azt látom, ha neki kellene erőfeszítést tennie akkor már nem jó, meg ő elfoglalt. Így hát már én sem teszek erőfeszítéseket, és érzem, hogy ezen megsértődik.

Lett egy párkapcsolatom ami már két éve tart, és értelemszerűen szeretnénk a párommal a nagyobb eseményeket együtt ünnepelni: szilveszter, karácsony, stb. Ez a barátnőm hívott szilveszterezni, mert hogy sose voltunk még együtt (előtte ő is mindig a barátjával volt ilyenkor, de én ezt teljes mértékben elfogadtam), én mondtam neki, hogy a párommal elutazunk szilveszterezni, amin ő teljesen megsértődött, hogy miért nem vele leszek akkor. De bezzeg amikor én hívtam, hogy találkozzunk, az neki sose volt jó, kivéve akkor ugye ha én mentem volna hozzá, vagy ha a lakásához közel találkoztunk volna valahol.

Nagyon meguntam már ezt. Azóta is az megy, ha ő javasol valamit, és az nekem nem jó, megsértődik, de ha ő nem ér rá, értsem meg. Legutoljára talán februárban láttam, de akkor is azért, mert segítettem neki egy szekrényt hazacipelni, de oda is azért mentem el, mert tudtam, hogy vagy így találkozunk, vagy sehogy.

Múltkor a munkahelyemmel munka miatt kirándultunk egy délután. Hívtam, és mondtam neki, hogy felvesszük valahol ahol neki is jó, elvisszük, majd vissza, a munkahelyemmel is lebeszéltem, hogy jön plusz egy ember. Erre kb utolsó pillanatban lemondta. Azóta hívott párszor, de már nincs kedvem találkozni vele. Persze így most azon sértődik meg, hogy nem áldozom fel egyik hétvégém se miatta, hanem inkább a párommal vagyok.


Mit tegyek?



2019. aug. 1. 18:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A kérdés értelmetlen. Ez nem barátság. Ismeretségnek nevezhető talán. Tudod mit csináltam egyszer? Beszüntettem minden kommunikációt, kìváncsi voltam kik fognak keresni. Hát meglepődtem! Próbáld ki.
2019. aug. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Butaság azt gondolni, hogy egy barátság egy "üzleti modell", azaz hogy egyszer te, egyszer én. Valaki sokkal gátlásosabb, nem szeret máshoz menni, szereti a saját komforzonáját. A leírtak alapján neked fontos ez a barát, ha pedig így van akkor ilyen piti dolgokon nem érdemes vitázni. A legjobb persze az lenne, ha őszintén megbeszélnétek.
2019. aug. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Első:


Már csináltam ilyet nála, és akkor három hónapig nem is keresett. Lehet már akkor le kellett volna zárnom az egészet.



Második: Lehet, hogy ő ilyen. De az se jó, hogy cserébe tőlem elvárja, hogy én menjek, én áldozzak, és ha nem teszem, megsértődik.

2019. aug. 2. 09:27
 4/4 A kérdező kommentje:

Meg itt nem is arról van szó, hogy egyszer ő és egyszer én.

Mint írtam ő egyetlen egyszer jött el hozzám, míg én nem tudom hányszor hozzá. Nem egyenrangúságot várok, hanem azt, hogy kicsit áldozzon már ő is az idejéből, energiájából, ne csak nekem kelljen mindig.

2019. aug. 2. 09:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!