Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Elhanyagolhat azért egy...

Elhanyagolhat azért egy barát, mert "túl sokat" keresem?

Figyelt kérdés

Ő fiú, én lány, lehet, hogy ezért merült fel bennem a kérdés, pedig csak barátok vagyunk. Kicsit több,m int fél éve ismerem, pár hónapja lettünk nagyon jóban, szóval nem olyan régi ismeretség, de én úgy érzem, hogy ő a legjobb fiúbarátom. Mondjuk nem nagyon vannak más fiúbarátaim, csak haverjaim.

De mostanában sokszor van az, hogy írok neki valamit (ami lehet egy kis hülyeség is, vagy éppen kiöntöm neki a lelkemet), ő elolvassa, de nem válaszol. Eleinte szóvá tettem, amit nem tudom, hogy jól tettem-e. De próbálom nem "leb..aszni" érte, hogy ne lökjem el magamtól. Most is tegnap reggel írtam neki, azóta nem reagált rá, és úgy volt, hogy holnap talizunk, de szerintem elfelejtett... Ha nem írok, akkor szerintem nem fogunk találkozni, de ha írok, akkor félek, hogy zaklatásnak veszi, én nem akarom ezzel elüldözni.



2019. aug. 8. 18:58
 1/7 anonim ***** válasza:
81%

Sok vagy neki, igen, ez előfordulhat, főleg fiú-lány relációban. lehet, hogy úgy érzi, folyton a nyakán lógsz és nem kap tőled már levegőt sem.

Hagyd békén egy darabig, legyél meg nélküle. Ha fontos vagy még neki, egy idő után ő fog keresni, és akkor megbeszélhetitek ezt a dolgot normálisan. Ha pedig nem keres, akkor már nyilvánvalóan nem vagy fontos neki.

Lehet ám, hogy talált magának egy kapcsolatot, amiatt is hanyagolni szokta sok ember az addigi barátot.

2019. aug. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%
Lehet, hogy már kicsit "un" téged, nem tudom hogy miket szoktál írni neki, de ha ilyen "kis hülyeségeket", mint pl. "áááh, de meleg van ma, muszáj volt benyalnom egy gombóc formájú eper-esszenciát..." - szóval az ilyesmi színvonalú üzenetek nem túl érdekfeszítőek egy fiú számára. Miért nem hívod el inkább, mondjuk írd neki azt, hogy "Hétvégén mozi? Szereted az oroszlánokat? ... Utána meg fagyizunk/bemehetnénk a kínaiba." Egy személyes találkozó mégis csak jobb, ahol láthatod, lehet vele együtt nevetni.
2019. aug. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#1: Van barátnője, sőt, gyereke is. 5 éve együtt vannak a barátnőjével.


#2: Nem ilyeneket. Van egy fiú, akibe szerelmes vagyok, ő is ismeri, és vele kapcsolatban, ha eszembe jut valami, erre gondoltam kis hülyeség alatt. Lelkizés alatt meg arra, amikor nagyon magam alatt vagyok szintén miatta, de akkor szebben fogalmazok, meg sírós emojikkal írom.


De pedig én egyáltalán nem érzem úgy, hogy túl sokszor keresném, ezért is raktam idézőjelbe. Van, hogy napokig nem írok neki, meg mindig akkor találkozunk, amikor neki jó (úgy értem, hogy pl esténként, úgy, hogy én messze lakom).

2019. aug. 8. 19:26
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ő úgy érzi (lehet jogosan) hogy te csak lelki szemetesládának használod őt. Gondolj bele, ha sokszor csak panaszkodnának neked. Neked ez hogy esne? Egyet tanulj meg. (igen nekem is volt aki panaszkodott sokat, és igen én is volt hogy panaszkodtam másnak.) csak te segíthetsz önmagadon illetve ha segítséget kérsz, akkor csináld úgy hogy az ne legyen sok, így egy baráti kapcsolat nem fog tönkremenni mert nem lesz senki benne lelki szemetesláda és nem fogja úgy érezni magát.

Ne ragaszkodj ennyire az emberekhez és hidd el, hogy olyankor fogják a legjobban érezni veled magukat. :) Ez csak egy jó tanács, ha támadásnak veszed akkor vedd annak (nem annak szántam egyáltalán, ez csak tapasztalat és az élet így működik).

2019. aug. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem veszem támadásnak, de tényleg nem arra használom, és figyelek is rá, hogy ne érezze így. Azért nem említettem, mert szerintem egyértelmű, és alap, hogy nem csak rólam van szó, vele is ugyanúgy foglalkozok, ha nem jobban. Mindig érdekel, hogy mi van vele, természetesen az ő bajait is meg szoktuk beszélni. Van olyan barátnőm, aki 80%-ban csak magáról beszél, ezért tudom, hogy az milyen, azóta kifejezetten törekszem arra, hogy én ne legyek ilyen.
2019. aug. 8. 20:17
 6/7 anonim ***** válasza:
Vannak esetek, hogy az egyik nem vágyik egy bizonyos másik ember társaságára, hiába gondolja azt a másik, hogy országos cimborák. Nincs rá igazán magyarázat, egyszerűen érdektelenség.
2019. aug. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Egyébként mint kiderült, nem volt semmi baja, csak valóban elfoglalt volt, vagy dolgozott, vagy a gyerekével volt. 😅 Bár azért megfogadtam magamban, hogy meg se említem annak a fiúnak a nevét, akit szeretek, de magától róla kezdett el beszélni. xd
2019. aug. 16. 18:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!