Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ez jó, vagy rossz barátság?

Ez jó, vagy rossz barátság?

Figyelt kérdés

Van 2 barátnőm,(ha nevezhetjük azoknak)akikkel jóban vagyok. És az a problémám, hogy nem hiszem hogy jó barátság ez. Azért, mert alig beszélünk, az iskolában is csak a suliról tudunk beszélni/panaszkodni meg a "matek jegyek" ről, és a tanulásról. Persze én egyátalán nem akarok ilyesmikről beszélni velük, mert nem érdekel (beszélés szempontból). Néha csak a suliban egymást követjük vagy hallgatjuk a hangzavart. Az 1ik 'barátnőm' folytonosan tanul(otthon is) vagy a padtársával dumál vagy eszik, nevezzük mondjuk 'Orsi'nak, a másikat meg 'Demi'nek. Melletem ül Demi, és vele is alig beszélünk. Orsival és Demivel szerintem az 1-etlen közös téma az a suli.

Egy problem, Demi már 2. óta a Legjobb Barátom. 3-4.ben BFF ek voltunk, és mivel az osztályunkból néhány embi elment (Orsi BFFével eggyütt) ezért ő vele (Orsival) iskola elején sokat (hozzám képest sok)beszéltünk. De most szerettem volna megkérdezni, nemsokára iskola kezdés és már olyan mintha, már nem lennénk barátok, csak 'iskolakibeszélő' csapat... És múlt év végére szinte nem beszéltünk SEMMIT..

.

•Ha valaki a többi lányra gondol az osztályomban, azoknak már megvan a barátnője. (11en vagyunk lányok) vagy mindig rajtam röhögnek (úgy, hogy 'hülye' vagyok persze ezen én is csinálok 'fake' nevetést) a többiekkel csak néha napján hülyülök. Nem beszélek", csak hülyülök egy picit.


• a kérdés: EZ JÓ VAGY ROSSZ BARÁTSÁG? :(



2019. aug. 8. 23:28
 1/3 Blade Bone ***** válasza:

Ez nem barátság, még rossznak se nevezném. A rosszak legalább néha szivatják egymást vagy valami...


Amúgy kicsit ismerős ez a sztori, én is kb így voltam középsuliban, de engem nem érdekelt, se az osztály, se a baromságaik, amik szerintem mellesleg nem is voltak viccesek. Sosem éreztem jól magam köztük, persze valószínűleg én voltam csak túl befordult, vagy nem is tudom hogy mondjam ezt. Minden esetre valamiért mindig is a természetes úton létrejött barátságokat és kapcsolatokat tartottam és tartom is jobbnak, osztály szinten nekem az túl zárt volt. Persze volt kellemes csalódás is, de az idő viszont engem igazol, mert mostanra pl egy osztálytársammal sem tartom a kapcsolatot, és nem is hiànyoznak.


Neked amúgy hiányzik valaki egyáltalán? Csak mert ha igen, akkor talán érdemes vele kezdeni valamit. Pl tegyél lépéseket, mesélj az otthoni dolgaidról, időbe fog telni míg elkapja a fonalat, de ha mindig együtt vagytok suliban akkor nem fog elszaladni, és valakinek lépni kell. Téged zavar a dolog, szóval te leszel az. Bátorság.


Azok a libák meg akik le hülyéznek... Szerintem nem lehetnek valami nagy barátnők, hacsak nem gyökérségben, te még így is jobb vagy náluk.

2019. aug. 9. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Blade Bone, köszönöm a választ! :)

Nekem csak a régi idők hiányoznak.. De csak egy kicsit tudok bátor lenni, nem vagyok az a nagyhangú személy (csak otthon) :/

2019. aug. 9. 11:29
 3/3 Blade Bone ***** válasza:
Szívesen. :) De egyébként az baj, hacsak otthon tudsz önmagad lenni, mert így kb esélyt sem adsz másoknak, hogy megismerhessenek. Ezt mindenképp ki kell terjeszteni és igazából tényleg jó helyzetben vagy, mert ott van Demi és Orsi, csak figyeld meg őket, biztos hogy fogsz látni náluk valamit ami esetleg neked is tetszik és akkor már valamiről tudtok kicsit beszélni. Kis bátorság ehhez pont elég.
2019. aug. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!