Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan értessem meg a sráccal,...

Hogyan értessem meg a sráccal, hogy nem lehet köztünk semmi?

Figyelt kérdés

Van egy fiú akivel elkeztdem haverkodni. Oda jutottunk, hogy ő szerelmet vallott nekem. Mondtam neki, hogy nem akarok semmit tőle, de maradhatunk barátok. Ezután kicsit fokozatosan megszakítottam vele a kapcsolatot, majd pár hónapig nem beszéltem vele. Annyira kitartóan írogatott, hogy én bolond visszaírtam neki. Aztán most megint kezdi elölről, hogy egyfolytában írkál meg már hívogat is. Nem akarok vele durva lenni, mert nem szeretném megbántani. Csupán szeretném valahogy nyomatékosabban tudatni vele, hogy nálam nincs esélye és ha nem bírja ki érzelmek nélkül, akkor inkább ne is beszéljünk. Én kicsit sajnálom őt, mert biztos rossz lehet, ugyanakkor bolond is, hisz nem veszi észre a jelekből, hogy már nem úgy állok hozzá. Direkt nem írok neki hangulatjeleket, nem érdeklődöm hogy mi van vele, nem is írok neki csak ha ír akkor rövid egyszavas válaszokat adok, vagy ritkán mesélek neki, hogy mi volt velem aznap.

Nektek volt már ilyen kapcsolatotok? Hogyan kezeltétek?



2019. aug. 12. 09:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
62%

Ha nem akarsz tőle semmit, akkor nem játssz vele. Az igen az legyen egyértelmű igen, a nem pedig nem. Szóból ért az ember - egyenes, egyértelmű szóból a legjobban.

Ne hülyítsd, mint amit eddig tettél vele, mert az aljasság: a másik ember legmélyebb érzelmeivel való játszadozás.

2019. aug. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem játszok vele, egyértelműen megmondtam neki hogy nem akarok tőle semmit. De ennek ellenére sem adja fel.
2019. aug. 12. 11:10
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Ne írjál vele akkor. Meg van oldva
2019. aug. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
93%

A kitartás és az állhatatosság egy szép, férfias jellemvonás. De csak ha amúgy bejön a pasi. Mert ha nem jön be, ugyanezek a tulajdonságok egyből értetlen, makacs zaklatóvá teszik.

Csak érdekességképpen világítok rá a kettős mércére, mert amúgy természetesen megértelek. Szíved joga, hogy dönts a saját életed fölött.

Nos, ha másképp nem megy, mutasd meg neki ezt a kérdést, és a rá kapott válaszokat.

2019. aug. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
28%
4# ahaaa szóval ezért járok én is hasonló cipoben mint a kérdező mert az a “férfias” hogy nem értünk a “nem” szóból és addig nyomulunk amíg a 100 nemből egyszercsak igen lesz. Én kis naív azt hittem hogy a férfiak nagy része szimplán csak értetlen és nyomulós de mostmar tudom hogy ők mekkkkkora FÉRFIAK! Majd a a távoltartási végzésre is ráiratom...most komolyan. A kérdező problémáját kb minden nő átélte már. Akkor mégis hogy kell úgy nemet mondani egy pasinak hogy felfogja?
2019. aug. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem kell megértetni vele semmit. Te úgy döntöttél nem, az ő dolga hogy ha ezt elfogadja vagy nem akarja. Nincs semmi dolgod vele, nem kell sajnálni, nem kell vele semmit kezdeni.
2019. aug. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én csak azt nem értem, hogy ez a klasszikus: "maradhatunk barátok" szlogen minek kellett bele, főleg akkor, ha nem is törekedtél arra, hogy azokká váljatok, hanem egyből leépítetted. (Nem hiszem, hogy békésen át lehetett volna a viszonyt formálni, az igaz, de mondani sem kellett volna, csak azért, hogy mondj "valamit".)

Írd meg neki, hogy úgy érzed, nem barátként közeledik feléd - ami valószínűleg igaz is -, ennél viszont nem tudsz többet adni, sajnálod, de nem akarsz vele semmilyen kapcsolatban lenni, mert ez számodra kellemetlen.

2019. aug. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
7-es jogos a felvetés. Azt hittem ha barátként kezelem továbbra is akkor leáll majd. Dehát nem is tudom hova gondoltam akkoriban...hisz ha szerelmes vagy épp odáig van értem akkor ugyebár nem fog csettintésre barátként gondolni rám. Csupán naív voltam és nem tudtam mit kezdjek a váratlan helyzettel. Annyira meg voltam illetődve, hogy hirtelen nem is tudtam mi mást mondani. Nekem sose voltak fiú barátaim, de a barátnőmnek meg volt egy csomó. Azt hittem, hogy lehetnek fiú haverjaim nekem is, de mindegyik
2019. aug. 14. 14:05
 9/12 A kérdező kommentje:
...de mindegyik mást akart már a legelején. Ez a fiú meg elsőnek barátkozott és utána vallotta be az érzéseit. Ezért nem tudtam mit kezdjek és most sem tudom mi lenne a legjobb. Lehet tényleg telejesen meg kellene szakítani a kapcsolatot.
2019. aug. 14. 14:07
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem nagyon van más megoldás. Most mindenképpen hosszútávon - de nem köntörfalazva - magára kellene hagynod, hogy ezt elrendezhesse a lelkében.

Amíg ott vagy, úgy érezheti, hogy a lehetőség is ott van (hiába mondtad, amit mondtál).

2019. aug. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!