Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Tudnátok segíteni ebben a...

Anastyssa kérdése:

Tudnátok segíteni ebben a szituban?

Figyelt kérdés

Nagyon magányos vagyok, bár párkapcsolatban élek, egy olyan öt éve nem nagyon megy a barátkozás, eléggé elutasító emberekkel is találkoztam. Volt egy buli, ahol úgy alakult, hogy egy lánnyal barátok lehetünk, de a párom igazából elhappolta előlem. Már tök jó barátok lettek, pedig nem is ismeri olyan régóta. :/ Szintén egy buliban ez a lány elhívta a páromat egy szórakozóhelyre a jelenlétemben, pedig tudta, hogy én nagyon elszeretnék menni oda. :/ (Egyszer már voltam ezen a helyen ezzel a lánnyal, csak nem egyedül. A buliban mindenkit meghívott rajtam kívül). Elvagyok keseredve, hogy nem fogok már barátokat találni, akikkel lehet beszélgetni, el lehet menni ide-oda :( Ha tudnátok tanácsot adni szívesen veszem :) Barátkozni is szeretnék. Nagyon nyitott vagyok fiúk, lányok bátran írhatnak nekem :)


25/L



2019. aug. 15. 09:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Attól még, hogy elutasító emberekkel találkoztál az életben nem jelenti, hogy neked is annak kell lenned. Sőt, pont abban rejlik az erő, ha te akkor is nyitott és befogadó tudsz maradni.

Ez a lány fura, hogy csak téged nem hívott meg...nem lehet, hogy a párodat kinézte magának és ezért lettek "tök jó barátok" és ezért hívott meg mindenkit rajtad kívül?

Változtass! Vegyél ilyen témájú pszichológiai könyveket amik az önfejlesztésről szólnak, a hétköznapokban is próbálgasd a határaidat, beszélgess olyanokkal akiket mindennap látsz de mégsem beszéltél velük, próbálj ki olyat amire mindig is vágytál (sport, hobbi, főzőtanfolyam vagy csak egy új recept, tényleg bármi -és ott is megtudsz ismerni embereket-) amit eddig valamiért nem tetted. Ezek olyan lépések amikre bárki képes, mégis kevesen teszik meg. Légy bátor és rakd helyre magad, utána a barátkozás meg, hogyan kezdeményezz beszélgetést kérdések apró-cseprő dolgok lesznek.

2019. aug. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszodat! :)


Jó majd akkor megpróbálom megfogadni a tanácsodat! :)


Nem tudom sajnos, hogy mi a lány motivációja, vegyesek az érzéseim iránta...


Hát a páromat maximum úgy nézhette ki, hogy barátok legyenek, a lánynak más a zsánere, magasra teszi a lécet, és a párom van vagy 100 kg. Tény, hogy a barátom jobban tudja ezt a barátkozást, de az is tény, hogy tudja a lány, hogy szeretnék menni táncolni...

2019. aug. 15. 10:40
 3/4 Ignis Subdialis ***** válasza:

Figyi, az ilyen normálisan úgy zajlik, hogy ha valakinek párkapcsolata van, akkor többnyire vele megy ide-oda. Van olyan persze, hogy az ember elmegy külön is azokkal, akikkel a párjának nincs közös témájuk, de ez nem úgy zajlik, hogy a párom orra előtt elfogadok egy csak nekem szóló meghívást. Meg normális ember nem is hívja meg az egyiket a másik nélkül, különösen nem a másik előtt! Szóval már maga ez a szitu is abszurd, hogy a lány konkrétan előtted invitálja a párodat valahova. Hogy valaki ilyen civilizálatlan, érzelmi bunkó legyen...! De az is lehet, hogy Te érted félre. Kérdezd meg a párodat, hogy szerinte a lány szerinte is "csak" őt hívta-e vagy alapból úgy értette, hogy veled együtt. Ha az előbbi, akkor mondd el neki, hogy ez neked igencsak rosszul esik, ahogy az is, hogy nem tisztázta ott a helyszínen hogy ő Veled megy maximum - pl. többes számban válaszolva, hogy "köszi, ott leszünk".

Sajnos ma nagyon barátság-ínség van, mindenki szegény igaz barátokban, inkább csak felületes haverságok vannak, meg felszínes netes csevegések. Viszont van egy-két olyan hobbi vagy téma, ami körül nyitottabb, barátkozósabb emberek forognak, pl. elmehetsz több napos túrákra, mert a természetjárás is ilyesmi elfoglaltság.

2019. aug. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat! :)


Persze nincs kizárva, hogy félreértettem valamit...


Igen ezt én is észrevettem....Mindenki csak felszínesen dumálgat...és a legtöbb ember egy képet vetít magáról, ami nem is saját maga, ez engem irtózatosan frusztrál :/


Köszönöm szépen a tanácsodat!:) Mindenképp betartom :)

2019. aug. 16. 11:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!