Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan lehet barátkozni, ha...

Hogyan lehet barátkozni, ha senki nem akar?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, teljesen normálisan kinéző lány, aki nyit. Volt egy párkapcsolatom, ami teljesen leépített, de azt most nem részletezném. Teljesen izolálva lettem, nem maradt egy darab barátom sem, mert az exem folyamatosan maga mellett akart. De egyetemen azt tapasztaltam eddig amúgy is, hogy nincs lehetőség ismerkedni, mert annyira masszív egy intézmény az Elte, az órákon mindig különböző emberekkel vagyok. És ha valakihez hozzászólok valami kapcsán, utána lelép, vagy nem érdeklődik. És azért nem, mert mindenkinek megvan a saját társasága. Kinek kellenék én pluszba? Volt hogy vizsgák előtt beszélgettünk, szorítottunk egymásnak, de utána ezek az emberek eltűntek, ha láttam őket órákon, passzívak voltak velem, még akkor is ha odamentem.

Olyan, mintha mindenkinek meglenne a saját kis élete, és engem mindenki kizárna, pedig nyitok. Én indítványozom az egészet.

Rossz közösségben vagyok? Sajnos ez olyan szak, ahol az emberek mindig cserélődnek, nincs egy stabil osztály.


2019. aug. 19. 01:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem szimplán csak egy kicsit nyitottabb vagy és komolyabban veszed az embereket.

Ahogy írtad, vizsgák előtt szorítottatok egymásnak és hasonlók, szóval a small talkok mennek. A gond az, hogy sokan a small talkok mellé small talking embereket akarnak és nem igazi barátokat. Egyetemről nekem is lett egy csomó haverom, mert alapvetően könnyű ismerkedni. Egy sima "de unalmas ez az óra" szövegből is ellehet dumálgatni, de ebből elég sokszor nem lesz több, mert ahogy írtad, mindenkinek megvan a saját kis élete. Általában ezekből akkor lesz több, ha megvan a nagyobb összhang, aztán pár közös program. Na, ezt már nehezebb kicsit összehozni, mert olyannak kell lenned, hogy a másik akarjon.

Sajnos ez főleg itthon és a fiataloknál ilyen. Ha valami extrát nyújtasz, akkor mindenki akar. Ha ez nem megy, akkor max. lelki szemetes leszel.

2019. aug. 19. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

így van. szerintem ehhez hozzá kell szokni, lazábban felfogni.


esetleg a sorsban lehet bízni, hogy valahonnan az élet összesodor egy emberrel, aki valami oknál fogva tökéletes barát lehet, de te nem nagyon tudsz belenyúlni, max segíteni felületes kapcsolatok kialakításával.


sokan ajánlgatják itt az oldalon ezeket megoldásként, például hogy csinálj valami társas hobbit, ott tudsz ismerkedni, de alapvető probléma ezzel is, a munkahelyel és az egyetemmel is az, amit mondassz. az adott helyzethez alakul ki az a kapcsolat. munkahelyen is összeismerkedsz a kollégákkal, de elsősorban munka miatt fog az a kapcsolat kialakulni, mert minden nap együtt dolgoztok. eltérő témákban meghallgatjátok egymást, de mély barátság nem valószínű, hogy kialakul. el kell fogadnod, és minden egyszerűbb lenne.

2019. aug. 19. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Teljesen átérzem,amit írsz. Én most diplomáztam le,de ugyanezzel a jelenséggel találkoztam. Elvoltam pár emberrel,de ez mind csak a sulira korlátozódott. Sulin kívűli program alig lett belőle. Most ugye,h nem lesznek közösek a hétköznapok ezek az egyetemi kapcsolatok is valószínűleg elkopnak majd. Talán azt tudnám tanácsolni,h engedd el ezt az egészet és lehet h pont akkor jön össze egy barátság,mikor már nem is számítasz rá. Nekem barátkozás szempontjából csalódás volt az egyetem,de talán az is volt a baj h túl görcsösen akartam...
2019. aug. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Huh...átérzem a problémád, én szívesen barátkoznék veled :) Írj ha gondolod! :)
2019. nov. 19. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!