Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Létezhet egy 11 és egy 20...

Létezhet egy 11 és egy 20 éves lány között IGAZI barátság?

Figyelt kérdés

2019. szept. 6. 14:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
2019. szept. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
ez nem én voltam, de mindegy...
2019. szept. 6. 14:16
 3/11 A kérdező kommentje:
és ráadásul mindkettő fél lány:))
2019. szept. 6. 14:17
 4/11 anonim ***** válasza:
93%
Nem igazán
2019. szept. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
61%
Igen, létezhet. A barátság nem korhatáros dolog. Sokmindentől függ, hogy mennyire lesz működőképes, de nem lehetetlen.
2019. szept. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
82%
Hát lehet barátság, viszont sok témát nyilván egy 11 évesnek nem hozhatsz fel. Mármint én a barátaimmal szeretek elmélkedni néha elég fura dolgokon, vagy akár csak olyan dolgokon, amik nem egy kisgyereknek valóak. Nekem speciál hiányozna, ha ezeket nem beszélhetném meg a barátaimmal. Meg aztán annyira más világ. Egy 20 éves már vagy dolgozik, vagy továbbtanul. Egy 11 éves meg talán 5.-es lehet. Igaz barátságnak pedig én személyszerint azt nevezem, ha bármit megtudsz beszélni a másikkal. Viszont sok dolgot egy 11 éves nem értene még meg, vagy csak szimplán nem olyan dolgokkal kéne foglalkoznia. Szóval lehet persze barátság, de csak egy bizonyos szintig ebben, mivel ebben a korban ez a különbség sok. Vagyis ez az én véleményem.
2019. szept. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
78%

Nem. Szerethetik egymást nagyon, lehet köztük mély nővér-húg szerű kapcsolat, de a barátság más. A 11 éves fordulhat teljes bizalommal a 20 éveshez, de fordítva nem egészséges.

Ez mindenképp egy asszimetrikus kapcsolat, ami ettől még sokat adhat mindkét félnek, de ettől még fontos, hogy a saját korosztályukból is legyenek barátaik, főleg a 20 évesnek.

2019. szept. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van az #7esnek.

Veled egykorú vagyok kérdező, most belegondoltam miről szoktam beszélgetni a barátnőimmel: munka, egyetem/képzés, közös ismerősök, párkapcsolati dolgok, esetleg szex, szórakozás...stb. Ezek olyan dolok, amikhez egy 11 éves kislány nem tud hozzászólni és nem is kell, ez így van rendjén. Még egy középiskolással is már más világ vagyunk egy kicsit, nem még egy épp hogy 5.-essel. Tudom, mert ugyanakkora az öcsém is, mint ez a lány és amiről lehet vele beszélni, az az, hogy mi volt a suliban, tanárok mit mondtak és számítógépes játékok. Ennyi. Egy kislánynak szerintem semmi szüksége, hogy meghallgassa a dolgaidat, hiszen akkor azt fogja követendőnek látni, hogy neki is kapcsolat kell stb stb. Meghallgathatod, segíthetsz neki ha olyan van, de ez inkább olyan nővéri viszony, nem baráti.

2019. szept. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Vree ***** válasza:
32%

100 éves és 6 éves között is lehet. Ez nem korhoz kötött.


Nyilván egyesekben előjöhet a korral kapcsolatos előítélet, hogy az öregek lejárt lemez, begyöpösödött, a fiatal türelmetlen, tudatlan, kushadjon, soka a szüleikkel/gyerekeikkel kapcsolatos konfliktusaikat kivetítik mindenkire, aki azonos korosztály. Aki hagyja, hogy ezek az előítéletek irányítsak, annak valóban nem lesz más korú barátja.

2019. szept. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Ferenci Márton válasza:
Persze! Én fiú vagyok 15 éves és vannak 24 éves barátaim is
2019. szept. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!