Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan lehet kezelni ha...

Hogyan lehet kezelni ha rádöbbensz, hogy a barátnőd féltékeny az életedre és mindenhol csak árt neked?

Figyelt kérdés

Nő vagyok, adott egy “barátnő”, mindenben segít, kedves, megértő, majd ráébredsz, hogy kígyó....

Hosszú lesz, de ki kell fejtenem a húzásait:

Segitsegemmel lefogyott, elkezdett úgy öltözni ahogy én. Felvette a szokasaimat, oda jár már körmöshöz, kozmetikushoz ahova én. Az eskuvomre olyan hajat csinaltatott mint amilyet én akartam(utolsó este modositottam a sajatomon) testhez feszulos fehér csipke ruhában jött. Egy rokonomnak piasan kritizált mindent a agy napon. Mindenkit bejelolt Fb.on és beférkőzött a családomba. Kibeszel, kavar, a sogornommel 3honapja emiatt megromlott az addig felhőtlen kapcsolatunk. Az már más dolog hogy ő ezt hogyan hagyhatta! A testvéremmel emiatt szinten lazult a kapcsolattartás mert máshogy adott elő dolgokat és osszevesztunk emiatt. Egy házban lakunk, a gyerekek össze járnak. Hogyan tudnám ezt a kígyót eltávolítani úgy hogy ne én érezzem magam kellemetlenül? Hiszen ő ártatlan ő nem is érti mi bajom, de hat ő nem is...teljesen kibuktam! Ahogy rakom össze a dolgait mint valami őrült! Az ő kapcsolata siralmas, sokszor iszik, a férjével borzalmas a kapcsolata, mondjuk az se százas maradjunk annyiban. Teljesen olyan mintha a börtönbe akarna bújni közben mindenhol engem áztat majd jön hozzam mosolyogva. Lassan 40eves vagyok és mintha egy kabareba csöppentem volna bele!

A mi házasságunk irigylésre méltó, mondhatni unalmas. Egyetértés, szerelem, egy hangos szó nem volt meg köztünk. De már ferjem is látja hogy mit művel s napok óta erről szól az életünk! Mit csinálnatok? Nem az érdekel hogy megtepnem, kiosztanam stb. Hanem az hogy egy házban élünk, gyerekek bandaznak és mégis felnőtt módjára leépíteni hogy ne kerüljek meg rosszabb helyzetbe?


2019. szept. 14. 09:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Beszéltél már vele erről?
2019. szept. 14. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%

Megszakítanám a kapcsolatot vele.


Ha durvulna a helyzet, szóban is elküldeném az anyjába.

2019. szept. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Pedig itt nincs mese, keményen fel kell lépned és le kell építened, különben örökké rajtad fog élősködni.


Én már ott megszakítottam volna vele a kapcsolatot, hogy ilyen dolgokat művelt az esküvőn. Hagytad, hogy így a fejedre nőjön, te is hibás vagy ebben.

2019. szept. 14. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
22%

Minden nő ezt csinálja minden nővel.

Szokd meg.

2019. szept. 14. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Igen, beszéltem már vele. Egyszerűen az áldozat szerepébe bújt és úgy csűrte csavarta a beszélgetést hogy már majdnem én jöttem ki belőle szarul. Ritkitottam a kapcsolattartást, én nem kerestem de a gyerekek lévén és mert szomszéd szép lassan vissza kúszott! Egyszerűbb lenne minden ha nem egy helyen laknank de a társasházban mindenki jóban van, közös főzések, és nem tudom hogyan kezeljék h ne legyen mindenki számára egyertelmu és ne generaljon több kérdést magyarázatot! Az esküvőre mondtam hogy ez fehér ruha amit ő szinten meg magyarázott h nem fehér hanem tört fehér! Már majdnem ott is én voltam a hulye! Létszám leadva, jött több szomszéd, csak ezért nem mondtam utolsó pillanatban hogy meg se jelenjenek! Pedig férjemnek akkor mondtam hogy az lenne a legjobb!
2019. szept. 14. 11:07
 6/12 A kérdező kommentje:
Tudom hogy a nők tudnak irigykedni, de ez túlmutat ezen! Úgy bemászott a családomba mint egy vírus és nem tudom hogy írtsam ki. Ilyet meg csak filmen lattam....
2019. szept. 14. 11:12
 7/12 anonim ***** válasza:
Akkor simán küld el melegebb éghajlatra. Vagy költözzetek el, az nem lehetséges? Úgy könnyebb lenne megszakítani vele mindenféle kapcsolatot. De persze tudom a költözés nem olyan egyszerű megoldás de ha nincs más... Nehéz helyzetben vagy.
2019. szept. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Tervezzük a költözést, de még minimum egy év inkább több, mivel szerkezetkész a ház amit építünk. Saját lakásban élünk, ha albérlet lenne már rég megoldottam volna ezt a részét, így azért nem ugrál az ember. Volt egyszer hogy kiborult a bili és nagyon nehéz volt gyerekek szomszédok előtt jól kezelni. Nem koszontunk egymásnak de mindenki tudja hogy “barátnők” vagyunk nem csak szomszédok így azért is próbáltam tisztázni a dolgokat de tudom csak magamnak akartam megmagyarázni és elhinni hogy én fújom fel. Ma már tudom,hogy jól látom a dolgokat és kígyót melengetek....pont ezért is irtam ide, hogy hátha valaki tud egy intelligens felnőtt megoldást, kezelést a helyzetre.
2019. szept. 14. 20:11
 9/12 anonim ***** válasza:

Minél többet írsz, annál biztosabb vagyok abban, hogy ez a nő mentálisan beteg. A hideg is kiráz tőle, isten ne adja, hogy én is ilyen helyzetbe kerüljek.


Kitartást, tűnjetek el, amint tudtok. Mást szerintem nem lehet tenni.

2019. szept. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Jaj és meg csak alig említettem valamit. Most pont ez jutott eszembe: nem rég született a második babánk. 5naposan a kisagyban nyöszörgött, ferjem simogatta a hátát én a nappaliban beajultam pár percre. Bejött és felveszi a gyereket hogy megmutassa férjemnek hogy hogy kell altatni! Ferjem mondta hogy ne vegye ki, de kikapta ő meg úgy ledobbent hogy csak állt és nézett! Ha akkor nem friss csaszaros vagyok és nincs fel akadva a szemem a faradtsagtol nem is tudom élne e még?! Egyszerűen olyan helyzetek ezek amiket az ember hirtelen ott nem is tud kezelni! Utólag meg már csak az ideg tud elkapni!
2019. szept. 15. 00:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!