Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Az anime kicsit kezdi tönkrete...

Az anime kicsit kezdi tönkretenni az életemet, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Leszögezem, nagyon nem szeretem az animét.

A legjobb barátom és egy másik barátom is rákapott az anime nézésre és az egyikőjük teljesen függő lett. Kezdem úgy érezni, hogy ez megváltoztatja őket (rossz értelemben), de nem akarom megszakítani velük a barátságot. Mit tegyek? Csináljak úgy, mintha érdekelne, vagy próbáljak meg beszélni velük hogy velem ne igazán beszéljenek az animéről/"viselkedjenek nagyon animésen"?

(És nem, nem szeretnék én is anime függő lenni, van rá okom hogy miért nem szeretem)



2019. szept. 15. 20:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%
szerintem ennek a baratsagnak hosszu tavon vege lesz. megszunik a kozos erdeklodes, raadasul te nem is alkalmazkodsz, szoval ja.
2019. szept. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

("Van rá okom, hogy miért nem szeretem" - ugye tudod, hogy ez kb olyan szintű kijelentés, mint a "nem szeretem a zenét" vagy "nem szeretem a filmeket"? Millió fajta van, legfeljebb műfajt tudnál kizárni jogosan (pl. sci-fi, krimi, romantikus), de médiumot biztosan nem.)


Amúgy meg ha tényleg olyan jó barátaid, csak mondd meg nekik, hogy figyi, engem ez annyira nem izgat. Lehetne, hogy csak akkor beszéltek erről, ha én nem vagyok ott? Ha értelmesek, nem fogják a szívükre venni.

2019. szept. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha neked ennyiert eszedbe jutott megszakitani a baratsagot, akkor ne huzzatok egymas idejet.
2019. szept. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Másik oldalról: Nekem 30 fölött is vannak meghatározó érdeklődési köreim (némelyik függőségbe is hajlik), ami miatt barátságaim koptak meg/el. Ha nem beszélhetek a barátaimnak arról, amivel a szabadidőm nagy része telik, akkor az a barátság már nem az igazi számomra.
2019. szept. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
50%

Ez nem az anime hibája.. Én is sok animét szoktam nézni.. Tini koromtól kezdve.. De soha, de soha nem hatott ki a magánéletemre, sőt senkinek sem mondom, mert gáznak tartaná mindenki.. Főleg munkahelyemen, az olyan lenne mint ha beleugranék egy darálóba...


23/F

2019. szept. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
11%

Bírom, amikor valaki nem szereti az animéket, rögtön jön pár fanatikus "térítő". Az animéknek vannak sajátságai és ezek majdnem az összesre jellemzőek, bármilyen műfajban is legyenek. Nem mindenki csípi ezeket. Mi van, ha valaki csak élő szereplős kiadásban szereti a komoly történeteket? Egy ilyen ízléssel megáldott embernél nem számít, hogy vannak elgondolkodtató animék, de attól még ő sem feltétlenül szűklátókörű.


Kérdező, próbálj olyan filmekről vagy könyvekről beszélgetni a barátaiddal, amik hasonló témában íródtak az általuk kedvelt animékkel. Így össze tudjátok hozni a két világot. Ráadásul egy könyv mindig gazdagabb és sokkal többet lehet beszélgetni róla, mint egy manga, ami az animék alapja.


(Jó ha tudod, hogy a mangákat kiadó cégek gyakran koppintanak a szerzők /mangakák/ körmére, ha túlságosan belemennek a kényes témákba, mert az olvasók/később nézők többsége fiatal, akik nehezen emésztenék ezeket. Ezért sok komolynak induló manga sorozat kap semmitmondó lezárást. A regényírók ennél jóval szabadabbak. ;) )

2019. szept. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Jezusom hány éves vagy 12? Ha ennyitol meg akarod szakítani a kapcsolatot a barátaiddal akkor inkább tedd is meg. Nem azért mondom de hogy valaki azért “szakítson” a (legjobb) barátjával mert elkezdett animet nézni, na jó bocs de ez számomra felfoghatatlan ha nem magyarázod el részletrol részletre. Na de most elmondom az én történetemet: A legjobb barátnőmmel teljesen nem vagyunk egy hullámhosszon ő emos és hard rock kedvelő míg én anime néző és pop hallgató. Nincs nagyon sok közös bennünk de azért szoros kapcsolat van köztünk és nem azért mert tudjuk egymás titkait hanem mert meghallgatjuk egymást megpróbáljuk megérteni a másik helyzetet stb röviden az ellentétek vonzak egymást. Az én esetemben amikor elkezdtem animet nézni abban az évben kitűnő tanuló voltam és most elkezdtem abbahagyni és a jegyeim is elkezdtek meg romlani nem épp azt akarom mondani hogy olyan egetrengető összefüggés van a kettőben DE egy pici összefügés tutiii van. Tanácsom: először is próbáld meg megérteni a másikat és ha még mindig nagyon rossznak találod próbáld megbeszélni vele vagy csak elmondani a véleményedet (gyengéden) VAGY “szakíts” velük és ad fel te döntésed
2019. szept. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Huh bocs hogy ilyen hosszúra sikeredett
2019. szept. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mit értesz rossz értelemben megváltoztak alatt? 20 éve nézek animét, nem volt hatással a való életemre, illetve annyiban, hogy lett egy csomó barátom hasonló érdeklődéssel. Amúgy kíváncsivá tettél. Mi az az ok, amiért utálod az animéket?
2019. szept. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Na jó, akkor néhány részlet.

A legjobb barátom szerencsére nem annyira anime függő (nem is az, csak szeret animét nézni, hála az égnek), csak néha olyan dolgokat mondott/csinált amik túlságosan animések voltak. Vele nem is szeretném megszakítani a kapcsolatot.

A másik barátom (inkább haverom) túlságosan anime *függő*, szóval nem bírt ki egy napot anime nézés nélkül, és ez a függősége rám is hatott, mert folyton csak animéről beszélt, pedig mondtam neki többször is, hogy ne tegye, és ez nagyon zavart. Egyébként már meg tudtam vele beszélni a dolgot.

És most kérdezhetitek: miért utálom az animéket?

Van rá okom, például hogy a nagyrésze perverz (általában nagy mellű lányok vannak benne. Ez nekem nagyon zavaró...), és/vagy az anime lányok tiszta idegesítően visítoznak hogy "Nyaa" meg "Baka UwU" meg ilyenek, amikor az cuki lenne, de nagyon nem az! Most azt is mondhatjátok, hogy "De ez csak az egyik fele, a másik egyáltalán nem ilyen!" engem nem izgat. Nem igazán szeretnék animéket nézni.

És mint írtam, már megbeszéltem a dolgot, köszönöm mindenkinek aki válaszolt. (Akár jót akár rosszat..)

2019. szept. 18. 18:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!