Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Az extrovertált emberekre...

Az extrovertált emberekre miért jellemző az, hogy simán lefújják a programot ha felmerül a lehetősége egy fontosabb, érdekesebb személlyel, vagy nagyobb társasággal való találkozásnak?

Figyelt kérdés

Miért alakítanak ki fontossági sorrendet emberek között, és miért nem tartják magukat a megbeszéltekhez.


Kiemelném, nem szeretnék általánosítani, de sajnos az esetek többségében ilyet csak az extrovertált (volt) ismerőseimmel tapasztaltam, az introvertáltabbak betartják a megbeszélteket.


2019. szept. 28. 19:37
1 2
 1/12 anonim válasza:
44%
Az a baj, hogy én is ilyen vagyok... Egyszerűen túl sok mindent szervezek be, sok embernek mondok igent, és aztán ott vagyok, hogy úristen délután 3-kor 4 különböző helyen kéne legyek. Nyilván vannak prioritások, mindenki életében. Ezt kár tagadni. Én is figyelembe veszem ilyenkor, hogy kivel szokott jobban eltelni az idő, kivel mennyit találkozok amúgy, kivel érzem jobban magam. De már a kérdésedben is ott van, hogy fontosabb személy. Te is azzal vagy inkább, aki számodra fontos, nem?
2019. szept. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Van aki olyan szinten ilyen, hogy be van gyorsulva az élete, ígérget, túlvállalja magát, határidőket utolsó utáni pillanatban teljesít, nindenhol ott akar lenni stb, mert a társaság, a nyüzsgés, programok, másokkal való együttlét tölti ki az idejét, ezt élvezi. Sokminden lehetséges egyébként, sokféle ember, életszituáció stb van.
2019. szept. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
36%

Én is ezt tapasztalom, de egyszerűen mert ez így van, ezt diktálják a személyiségek.


Extrovertáltak felszínes emberek, nem érdeklik őket a mélyebb kapcsolatok, sem a mélyebb társalgások (szélsőség). Így könnyen eldobnak embereket, mert a semmilyen kapcsolódásra könnyen találnak valakit, bármikor. Nekik erre van igényük, őket ez tölti fel. Tehát ők mennyiségi emberek.


Introvertáltak viszont máshogyan működnek. Ők minőségiek. Ők az erősebb kötelékeket, mélyebb barátságokat, elmélyültebb társalgásokat igénylik, attól töltődnek fel (míg az extrovertáltas felszínes kicsapongás kimeríti őket).


Extrovertáltak spontánabbak, így bármikor tudnak változtatni. Introvertáltak inkább kiszámíthatóságot kedvelik, hosszabb távon terveznek, nem szeretik a meglepetéseket.

Mindkettőnek vannak előnyei is meg hátrányai is.


És persze nem létezik tiszta stílus. A legtöbb ember ambivertált, tehát felváltva jelennek meg intro- és extrovertált szükségleteik. Tudják élvezni a kicsapongást is, meg egy otthon töltött begubózott hétvégét is 🙂

2019. szept. 29. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
31%
A felelősségvállalás hiánya. Ahogy az egyes válaszolóra is ez jellemző. Inkább szorong h milesz d.u. 3kor mint h simán nemet mondana a már meglévő vagy leendő időpontra. Ettől nem lesz egyikőtök sem kevesebb, és megértőbb a másik fél ha egy alternativát adtok a lemondott időpont helyett, igy nem csak egy nem lesz.
2019. szept. 29. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

"Introvertáltak viszont máshogyan működnek. Ők minőségiek."


Én ezt nem feltétlenül minőséginek nevezném, szimplán másnak. Régen én is elvoltam azzal, hogy "beszélgettünk" a haverokkal. Aztán jól meguntuk egymást, hiszen egy idő után baromi unalmas és egysíkú az, ha nincs semmi program, semmi változatosság, csak ülünk és dumálunk a semmiről.


Én sokat változtam az évek alatt. Régen egyértelműen introvertált voltam. Manapság viszont sokkal inkább programokra, kikapcsolódásra vágyom. Ez sem feltétlenül felszínesség, egyszerűen a kikapcsolódás más módja.


Vagy én például túrázni szeretek. Általában előre betervezem, de ha épp akad jó teljesítménytúra, akkor fogom és elmegyek, akár más programot is lemondok. Egyszerűen tudom, hogy ettől érzem jól magam, és jobban kitölti az időmet.

2019. szept. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Na meg valljuk be, mindenki életében vannak tipikus "pótlék" emberek, haverok. Akikkel amúgy jól elvagyunk, de mégis másodvonalban maradnak, nem illenek bele igazán az életritmusunkba.


És ha akad "fontosabb, érdekesebb, nagyobb" akkor inkább választjuk azt.


Na meg tegyük hozzá, az introvertáltak is simán lemondanak programokat, találkozókat arra hivatkozva, hogy más dolguk van, ezt kell csinálni azt kell csinálni, aztán punnyadnyak otthon egész nap, mert attól érzik jól magukat.

2019. szept. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"Introvertáltak viszont máshogyan működnek. Ők minőségiek."


Persze, mert az introvertáltakra tökre nem jellemző az, hogy lemondanak programokat, mert sürgős dolguk van otthon egy könyvvel és egy bögre teával :)


Bűnös lélek vagyok. Alapvetően ritkán lehet elrángatni valahová, ha mégis, az sokkal inkább kettesben kávézás, mint nagy, társas esemény, de ha igen mondok valamire, akkor azt igyekszem betartani.


Az extrovertált ismerőseim tényleg csapongóbbak. De sok esetben ez nem program lemondásban nyilvánul meg, hanem abban, hogy felkapnak és visznek én meg pislogok, mint béka a miskolci kocsonyában, hogy mit keresek egy tábortűz mellett 20 hippivel...

2019. szept. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

6


A pótlék emberekről csak annyit, hogy egy totális érzéketlen tuskónak tünsz akit semennnyire nem érdekel más emberek érzései és csakis a saját kényelme, szórakozása érdekel.

2019. szept. 30. 12:43
 9/12 anonim ***** válasza:

Mondtatod ezt, ettől még a tény az tény marad.


De ha már itt tartunk, akkor szépíthetjük akárhogy, azért választunk párt, barátot, mert jól érezzük MAGUNKAT vele. Ilyen formában egy introvertált ember is pont ugyanúgy lehet érzéketlen tuskó, hiszen azért van szüksége a másikra, hogy megossza vele a gondolatait, kielégítse a beszélhetnékjét, kiadhassa magából a sok információt, gondolatot. És pont ugyanúgy ehet érzéketlen bunkó azért, mert elvárja, hogy a másik fél válasszon közötte és a másik baráttai, ismerősei között. Nem mondja azt, hogy csatlakozna, nem próbál a közösség része lenni, az egyént próbálja kiragadni a közösségből, hogy csak az ő szolgálatában állhasson. Ez is pont ugyanúgy önző és érzéketlen dolog.


És igen, elsősorban a saját kényelmem, szórakozásom érdekel. Az az ember vagyok, aki ott áll a barátai mellett, ha azoknak igazán szükségük van rá, viszont nem esek át a ló túloldalára és nem leszek valaki naplója meg lelki szemetese.

2019. szept. 30. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

9


De egyszerűen ne barátkozz introvertáltakkal akkor! Egyáltalán! Nem neked valók és te sem nekik. Nem arra van szükségük amit te tudsz nekik adni. És jó eséllyel ez az ellentettjére is igaz.


Nekünk mély és biztos emberi kapcsolatokra van szükség, és az, hogy valakira számíthatsz-e az nagyon jól megmutatkozik abban, hogy tartod magad a megbeszéltekhez vagy sem, lelépsz másokkal szombat este és egyedül hagyod a “barátod” vagy sem.


Ez morális, etikai kérdés inkább és a szórakozási vágy nem magyarázza meg.


Akkor ne ígérkezz el, mond meg az igazat, hogy ha nem lesz addig más programod akkor elmész vele, növessz gerincet! Nincs azzal baj, hogy extrovertált(abb) vagy , de nagyon hiányzik a jóérzés ahogy kiveszem írásodból.

2019. szept. 30. 19:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!