Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit csináljak, ha egyik...

Mit csináljak, ha egyik napról a másikra nem beszél velem?

Figyelt kérdés

19/F

19/L osztálytársammal elég jóban voltunk már 3 éve. Az idei nyarat félig kb. náluk is töltöttem, beszéltünk minden nap, facetime stb.

Szakító félben volt a barátjával, akkor is beszéltünk, majdnem napi szinten. Igaz volt egy nagyobb összekapásunk szeptember elején, de megbeszéltük kibékültünk, ment minden tovább.

Utoljára akkor beszéltem vele hosszabb ideig, amikor végleg szétmentek a barátjával, és ennek már 2-3 hete.

Azóta fokozatosan távolodik tőlem. Átnéz rajtam mintha ismeretlen lennék a szemében. Sehova nem megyünk együtt, ha meg megkérdezem, azt mondja mással találkozik, vagy dolga van, vagy csak nem akar. Buliba voltunk kettőn is. Ott is mindenkivel beszél, elül mellőlem, rámnéz és elkapja a tekintetét, mintha véletlenül nézett volna rám.

Megnézi a snapeket amiket küldök, semmi válasz. Írok messengeren, meg se nézi.

És nem is olyan régen, augusztusba még “legjobb barátja”-ként titulált, ami frusztrál kicsit, de ez másik történet.



2019. okt. 8. 10:44
 1/9 anonim ***** válasza:
55%

Vedd észre, hogy ez bizony lekoptatás.


Magyar nyelv értelmező szótára

lekoptat:

lekoptat tárgyas ige

<Vki cselekvésével, vmi mozgásával, hatásával> előidézi, okozza, hogy vmi lekopik. Lekoptatja a cipője sarkát, vminek a hegyét, az élét. A szél és a víz a szikla csúcsát lekoptatta. A malomkövek előbb lekoptatják a búzaszem héját.  Már lekoptatám A lábam-ujja minden körmeit. (Arany János–Arisztophanész-fordítás) || a. (átvitt értelemben, kissé választékos) <Vmely, vkire hosszasan ható körülmény az illetőt> leszoktatja vmiről, megfosztja őt korábbi tulajdonságától. A társaságban való forgolódás lekoptatta róla darabos modorát.

lekoptatás; lekoptatható; lekoptató; lekoptatott.

2019. okt. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Lehet attól tart, hogy "most hogy szabad lett, majd rányomulsz", ez csak feltételezés.
2019. okt. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
65%

Kérdezd meg tőle! A lányoknak is mindig ez a baja, hogy a fiúk nem mondják el nekik amit gondolnak - ő is mondja el neked hogy mi a helyzet.

Kérdezd meg tőle hogy mi a gond, mitől nem vagy már a "legjobb barátja", hogy miért nem akar már veled beszélgetni ahogyan 1 hónapja még akart.

Nem találhatod ki az okát sem te, sem idegenek itt az oldalon, mert nem tudhatjuk hogy a lánnyal mi történt.

Sok oka lehet:

- ahogy már más írta, le akar koptatni

- egyszerűen most nincs olyan hangulatban a szakítás után hogy bárkivel is beszélgessen, nem csak veled ilyen hanem másokkal is

- valaki mondott neki valamit rólad és elhitte, ezért akar most távolságot tartani

- akaratodon kívül megbántottad valamivel és emiatt neheztel

- lehet hogy még sem tudta olyan jól túltenni magát a szeptemberi "összekapásotokon"

- ahogyan az is lehetséges hogy ő kezdett el más szemmel nézni rád és a kapcsolatotokra most, hogy már nem jár mással

Kérdezd meg tőle, azzal jársz legjobban. Mond meg neki hogy semmi baj nincsen, nem haragszol meg akkor sem ha rosszat mond, csak legyen őszinte veled, mert most nem érted a helyzetet. Mond el neki hogy nem tudod hogy te tettél valamit, ő gondolja-e másképpen a dolgokat, hogy csak időre van szüksége vagy véglegesen hagyd őt békén.

Ugyanannyi esélye van annak hogy le akar építeni, mint hogy esetleg többet akarna mint a barátságotok volt eddig. De ezt rajta kívül senki nem tudja neked megmondani.

2019. okt. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

#1

Te is szoktad random “lekoptatni” a legjobb barátaidat 3 év után?

Annak ellenére hogy nem kezdtem ki vele nyíltan soha.

2019. okt. 8. 12:31
 5/9 anonim ***** válasza:

Gyakori a nőknél hogy egy szakítás után elveszítik a bizalmukat a férfiakban

Lehet ez lehet a háttérben

2019. okt. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem, csajoktól viszont mindig természetesnek vettem, hogy ráutaló magatartással koptatják le a férfiembereket. Ne sértődj be, akkor nem kell kerülnöd az olyan baráti összejöveteleket ahol ő is ott van, a csajt ott se nagyon akard szórakoztatni, de azért köszönj neki.
2019. okt. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Most, hogy szabad a pálya, nem akarja, hogy azt hidd, hogy szabad a pálya. Ha érted, mi akarok mondani.
2019. okt. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nem az a problémám, hogy nem tudok ráhajtani, hanem hogy 4 év barátság után hirtelen rám se néz. Köszön, de csak akkor ha köszönök neki.

2 hete még találkoztunk reggelente, puszi puszi, ittunk egy kávét és bementünk suliba.

Megjegyezte régebben hogy miért nem nézem az üzeneteket, amikor amúgy megnéztem, csak nem nyitottam meg.

Most meg azt mondta osztálytársamnak, hogy túl sokat vagyok körülötte?

1. Ő hívogatott nyáron hogy legyek ott, menjünk edzeni, stb.

2. Az utóbbi 3 hétben kb sehova nem mentünk együtt, sőt, még ha mentünk is, akkor sem álldogáltam mellette végig.

2019. okt. 11. 09:59
 9/9 anonim ***** válasza:

A ráutaló magatartásról már írtam. Esetleg azért egyszer férfias nyíltsággal kérdezz rá nála, hogy mi az oka viselkedése változásának.


Ha kitérő választ ad, akkor kérdezz rá, hogy melyik a kettő közül inkább az ok, ha erre válaszol, akkor neked is könnyebb váltani az egy baráti körbe tartozó egymás társaságát különösebben nem kereső haverságra.

A) Nem akarja, hogy ismerősök összeboronáljanak titeket, náluk utána érdeklődő srácok azt a téves infót kapják, hogy foglalt/komolyabban ismerkedik veled.

B) Valakitől azt hallotta hogy csúnyán beszéltél róla vagy bekamuztál olyat, ami nem történt meg (ami lehet tök alaptalan rosszindulatból is, vagy akár piásan lódíthat is havernak olyat férfiember, hogy egy közös ismerős csaj csak arra vár, hogy megdugja, vagy már meg is történt)

2019. okt. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!