Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért viselkedik valaki így?

Miért viselkedik valaki így?

Figyelt kérdés

Régi barátokról van szó. Mi elköltöztünk, más életünk van, eléggé el is távolodtunk a gyökerektől, de még tartjuk a kapcsolatot régi otthoni barátokkal. 3-ból 2x ők írnak ránk (rám vagy a páromra, mindkettőnknek vannak ilyen régi barátai). Mégis, mikor személyes találkozásra kerülne sor pl elhívjuk őket valahova, oda már nem akarnak jönni.

Van pl egy régi barátnőm, aki kb minden hónapban kétszer rámír, hogy mi van velem, de ha hívom, hogy üljünk ki valahova, két métert nem képes kijönni. Állandóan kifogásokat gyárt, hogy fáradt...stb., de más barátnőivel eljár mindenhova. Persze ha mi kirándulunk a párommal, oda meghívatná magát, de aki a sarokig nem jön ki miattam, mert "fáradt" folyamatosan hozzám, akkor én minek cipeljem őt ingyen 2-300 km-t?!

Páromnak is vannak ilyen régi haverjai. Mi hozzájuk mehetnénk bármikor, hívnak a saját lakásukba, de mikor mi hívnánk őket és kettőt lépniük kellene, már nem jönnek. Inkább akár évekig nem találkoznak velünk, ha mi nem megyünk.

Érdeklődni sem nagyon érdeklődnek, inkább csak semmiségekről szeretnek beszélni. A mi dolgainkról kb addig a szintig érdeklődtek, míg hozzájuk hasonló módon éltünk. Mióta sokkal jobban élünk, karrierrel, utazásokkal..stb., azóta inkább megmaradnak az alap témáknál. A véleményünk, tapasztalataink, életmódunk abszolút nem érdekli őket, vagy pl hogy én betegség miatt diétára szorulok, az ilyeneket nem veszik figyelembe. Tizedszer is megkérdezik ugyanazt, semmit nem jegyeznek meg. Nem is értem, minek írnak még ránk...

Ti mit gondoltok az ilyen ismerősökről? Minek akarják még mindig csak kicsit felszínen tartani a kapcsolatot, ha minimális energiát sem fektetnek bele? Jól érzem, hogy ilyen emberekért a kisujjamat sem érdemes mozdítanom, mert ezek a kapcsolatok értéktelenek a szemszögemből?


2019. okt. 9. 13:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem is volt sok ilyen. Lepeitettem mindet ugyanis egy barmilyen kapcsolatban elvarom a masiktol is, hogy tegyen erte, ne csak nekem kelljen. Mert csak a nagy semmibe kapaszkodtam.

Nem tudom, nem ertem oket, de mar nem is akarom megerteni.

2019. okt. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Lehet anyagi okok.

En sem jarkalnék masik varosokba 2-300 km eket csak regi baratok miatt, ha ott amugy sincs demmi elintezni valom, nem köt oda semmi.

Gondolom ti sem csak miattuk utaztok vissza max rokonlatogatas meg ilyenekert is

2019. okt. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
25 km-ről van szó...
2019. okt. 11. 11:07
 4/4 anonim ***** válasza:
Ezt semmi esetre sem nevezném barátságnak 😀
2019. okt. 12. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!