Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ez normális? Létezik ilyen?

Ez normális? Létezik ilyen?

Figyelt kérdés
Lehet nem ez a legjobb kategória... Én 17 éves lány vagyok. Van egy 19 éves fiú barátom. Kb. 1 éve ismerjük egymást. Nincs köztünk több barátságnál. Nagyon őszintén, tabuk nélkül tudunk egymással mindenről beszélgetni. Bármi gond vagy örömünk van kereshetjük egymást. Sokan azt mondják, hogy fiú-lány barátság nincs...
2019. okt. 9. 17:13
 1/3 anonim ***** válasza:
Normális. Létezik.
2019. okt. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 he84 ***** válasza:
Igen, létezik ilyen. Ám sokan azért nem hisznek benne, mert azt hiszik, hogy idővel az egyik mindig többet akar a másikól, ami néha valóban így van, de nem mindg. Még ha az egyik többet is akar, akkor is meg lehet ezt oldani, meg lehet beszélni őszintén gond nélkül, ha valóban jó barátok az adott személyek. Mármint akkor ilyen megbeszélés során nem lesz kockáztatva, hanyagolva, vagy megszakítva a barátság. Sőt, néha kölcsönös több akarás is lehet belőle, bár tudtommal ez ritkább. Ettől még meg lehet oldani valóban gond nélkül a több akarást, továbbra is barátok maradhatnak, ha valóban jó barátok és ha már jól ismerik egymást. Meg hát még mindig jobb továbbra is barátoknak maradni, mint teljesen elveszíteni. Nem mindig szenvedés van belőle, ha olyanok a körülmények, vagy ha a többet akaró fél másképp is hozzá tud állni, ilyen is van olykor. Esetleg ritkábban kaphat kicsit többet, de ez nem olyan gyakori. Nekem van több éves barátság során saját tapasztalatom is. Én voltam a többet akaró fél, még ha nem is nagyon sokkal többet, mégis barátok vagyunk azóta is az illetőve, tudja jól rég ő is rólam, milyen mértékű a némi többet akarásom, nem olyan nagyon sok.
2019. okt. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nagyon ritka. Pláne ilyen hosszú ideig. 10-ből 8-9 ugyanis úgy végződik, hogy az egyik fél többet szeretne a barátságnál. A barátságból szerelem lesz. Megint 10 ilyenből 8-9 egyoldalú, tehát csak az egyikük szerelmes a másikba, viszonzatlanul.
2019. okt. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!