Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ez belefér? Csak nekem furcsa?

Ez belefér? Csak nekem furcsa?

Figyelt kérdés

Belefér a barátságba ha egy pasi kifizeti a nőnek a kávéját vagy fordítva?

Ha meghívja.


A párom ezt megteszi nő baráttal is és mikor elmondta nekem fura volt. Szerinte meg ebbe semmi baj nincs.

Ő azt mondja hogy nincs ebbe semmi, a férfi kollegákkal meg haverokkal is van hogy ő hívja meg őket vagy inkább őt hívják meg ők.

Egy külföldön dolgozó haverja egyszer étteremben is meghívta meg fizette több ember kajáját. Pasi az illető.


Ez nálatok is megszokott hogy barátoknak fizetitek néha?

Ezekkel a haverokkal évente 2x találkozik, a pasival is aki külföldön van meg a nővel is. A nővel legalább fél éve nem találkozott de szerintem egy éve már hogy nem látta.


Szerintem nincs értelme senkinek semmit fizetni. Akár pasi, akár nő a másik.

A nő esetében amúgy ez normális?

Vagy évente egyszer elfogadható?


2019. okt. 27. 20:11
 1/8 A kérdező kommentje:
A nővel csak kávéra hívják egymást egy évbe maximum 2x. A pasi haver szokott olyat hogy meghívja az egesz társaságot (ez egy másik társaság, a nő nincs benne, csak párom és a kollegák) ebédelni.
2019. okt. 27. 20:16
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem tök normális, nálunk is van ilyen.


Azon gondolkozom, hogy a nővel van bajod, vagy a kiadott 500forinttal?

2019. okt. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Első válaszoló: csak az érdekel hogy nem "sok"-e ez egy féri-nő barátságban.

Azt hittem csak akkor fizetnek csajnak ha bejön nekik.

A nőtől függetlenül: mégha pasi is az illető (parom+ pasi kollega), én szimplán feleslegesnek tartom a meghívosgatást. Nem akkora összeg hogy a másik ne tudná kifizetni, meg ha egy évbe 1-2x hívják meg egymást, az meg végképp kibírható. Csak udvariasságból meg minek?

2019. okt. 27. 20:24
 4/8 anonim ***** válasza:
Én nő vagyok 4 éve kapcsolatban, és van egy 7-8 éves barátságom egy férfivel. Gyakran előfordul, hogy hol egyikünk hol másikunk fizet, akár boltban is (nem nagybevásárlás, de ha nekem be kell mennem alapból, ő meg venne egy vizet meg egy túrórudit akkor azt kifizetem, legközelebb viszonozza)
2019. okt. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Csak udvariasságból meg minek???


Te ha elmész a barátnőddel, az anyukáddal, kollégáddal kávézni, fagyizni, mindenki magának fizet? Sose hívtátok még meg egymást?


Nálunk ez a barátaimmal, de a férfi és női kollégáimmal is tök természetes.

2019. okt. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
95%
eskü, mindig elcsodálkozom milyen dolgokon lehet totál féltékenynek lenni...
2019. okt. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egy évben akárhányszor normális szerintem, amúgy én gyakran hívom meg a barátaim, ismerőseim kajára, piára, bármire. Ők engem nem, mert csórók. :D
2019. okt. 28. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Én nem igazán hívok meg senkit semmire, a páromon kívül. Őt igen, meg ő is engem.

Azért jó tudni ki mit gondol a témáról.

Van rokonom, akinek sokszor fizetik buliban az italát, a jegyét haverok de nekem a helyében egy idő utan biztos kellemetlen lenne. Meg annak se örülnék ha mindig én fizetnék másnak. Ha kis összeg, akkor belefér de nagyobb összeg nem annyira.


Férfi és nő között meg szerintem félreérthető lehet.

2019. okt. 28. 05:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!