Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Marados a bűntudat, mit tegyek?

Marados a bűntudat, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Van egy baráti pár ahol a férfi nem tudja hogy nem a saját gyerekét neveli.

A nő rám és még 2 másik emberre bízta ezt a titkot.

Eddig azt hittem az a helyes ha nem szólok semmit, hiszen nem az én dolgom illetve a házasságukat sem szeretném tönkretenni.

Viszont újabban nem hagy nyugodni a gondolat hogyha nem mondom el, akkor is ugyanúgy hibás leszek mintha elmondtam volna.

Van egy olyan érzésem hogyha kiderül az igazság a feleség bosszúból minket is belekeverne a dologba.

Arra is gondoltam hogy megszakítom velük a kapcsolatot, mert akkor talán nem görcsölnék ezen az egészen. Mi a helyes, ti mit tennétek?



2019. okt. 29. 13:46
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
72%

Ha rád bízta, nem csak úgy megtudtad, akkor ne mondd el.


Én a kapcsolat megszakítása mellett lennék.

2019. okt. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
66%
Én nem mondanám el.
2019. okt. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
46%

Te most egy titoktartó vagy. Szerintem nem kéne bepofátlankodni és a feleség háta mögött még szövetkezni a férjjel,hogy ne mondd el,hogy ezt igy tudom,meg amugy,meg amúgy ez van. Felesleges. Beszéld meg a barátnőddel,hogy te hogy látod,szerinted el kéne mondania,és ha olyan a férj,akkor képes megbocsátani. De egy ilyen után csak az örihari jön a filmekben :S.


Na mindegy. A lényeg,hogy nem kell kavarni a port. Azért bízta rád a titkot,mert jobban volt tőle,hogy a bűntudatot nem egyedül hordozza. Neked persze nem kell gorfozni,nemhogy a te dolgod. Ez van. Ez egy tény. Majd alakul köztük. Max tanácsokat adj szerintem,és ne intézkedj ott mások dolgában,csak akkor ha közöd volt hozzá.

2019. okt. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Őszintén, csak azt szeretném hogy megoldódjon ez az egész úgy, hogy engem kihagynak belőle.

Nem terveztem hogy beleavatkozok, képtelen lennék rá, hiszen akkor fixen elveszítem két barátomat is.

2019. okt. 29. 14:15
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el, előbb vagy utóbb ki fog derülni, nem fogja tudni az anyuka a sírba vinni ezt a titkot akármennyire is szeretné. Titeket miért keverne bele? Mi közötök van hozzá? Ő csinálta magának a bajt.
2019. okt. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
89%

Az nem lenne a lelkeden ha valas miatt otthagyja a ferj a csaladot az addig szertetben nevelt gyerekkel együtt?

Én meghagynam az életnek elintezni helyettem a dolgokat

2019. okt. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
95%
Ne mond el.A barátnő oldja meg a dolgot.Ha szétmennek ne legyél te a hibás.
2019. okt. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

#6-os bosszúból elmondaná hogy tudtuk a titkot, de hallgattunk. Ahogy a barátomat ismerem nem az lenne az első gondolata hogy helyesen cselekedtem, hanem hogy elárultam amiért megtartottam a titkot.

Rettegek ettől, nem akarom elveszíteni mert szinte együtt nőttünk fel.

2019. okt. 29. 14:32
 9/24 anonim ***** válasza:
Én nem mondanám el, nem foglalkoznék vele, nem avatkoznék bele, nem az én dolgom. Meghogy itten ítélkezni, meg játszani az igazságosztót ebben a történetben. Egyébként az anyuka nem szépet csinált, de rádbízta a titkot, és azért mondta el, mert benned megbízik (megugye szalhogy könnyíteni a lelkén, azért pont neked, mert rólad úgy látta, benned megbízik, hogy te nem adnád tovább. Tehát téged megbízhatónak talált, beléd helyezte a bizalmát.) Tehát elárulnád őt, hogyha elmondanád úgy névvel bárkinek is. Pedig ő pedig meg vagy győződve róla, hogy nem mondod el senkinek, tehát ő számít rád, ne szúrd hátba. Visszacsinálni már egyébként nem tudja. Meg pl nemtom valaki mindig így mondja, hogy "ez akkor a legjobb döntésnek tűnt számára, visszacsinálni meg nem tudja". Szal hogy akkor bocsáss meg neki is, magadnak is, ne bíráskodj az ügy fölött, hanem csak engedd el ezt a dolgot, tedd túl magad rajta. Külső személyként nem a te dolgod ezt elmondani. Nem tett jót azzal az anyuka, hogy megcsalta a férjét, de most ez van már. És hát tehát tényeg nem a te dolgod, hogy igazságot tegyél ebben a helyzetben, rossz, de hát gondolom az asszonynak meg mégrosszabb, te meg engedd el ezt a dolgot, neked ehhez semmi közöd. Csak megosztotta veled, hogy könnyítsen a lelkén, és azért bízta rád, mert tudta, hogy tebenned megbízhat.
2019. okt. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
54%
Hm, engem nem érdekelne. Oké tudom a titkot... és? Miért kéne foglalkozzak ezzel? Csak éld tovább az életed és szard le, mint egy normális ember.
2019. okt. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!