Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért nem ad valaki új esélyt...

Miért nem ad valaki új esélyt a másiknak?

Figyelt kérdés
Azt értem hogy ha a sokadik után nem ad újabb esélyt de itt csak 1db esélyről lenne szó. Ráadásul nem is hibáztam olyan nagyot.
2019. nov. 5. 14:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nem mindegy, hogy miről van szó.

Pl. egy egyszeri megcsalást se bocsát meg egy normális ember.

A bizalom egyszeri.

2019. nov. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Itt tényleg a hiba nagyságától függ a dolog. Én már számtalanszor adtam esélyt kis hülyeségért egy barátnak, amikor már elegem lett, nem adtam többet. Egy nagy hülyeségért meg végképp nem adtam.
2019. nov. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Túl keveset írtál ahhoz, hogy érdemben válaszolni tudjunk.

Én ehhez tartom magam: "Ha engem valaki egyszer becsap, az az ő hibája, de ha másodszor is becsap, az már az én hibám." Így egy dologban kétszer nem szoktam hibázni. Becsület csak egy van!

Ezek után torzításmentesen megírhatod mire vársz újabb esélyt.

2019. nov. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
68%
Nem értem, miért kellene bárkinek esélyt adni? Mintha az alanyi jogon járna, ne vicceljünk már. Egy esélyt akkor kap az ember, amikor megköti a kapcsolatot, barátit szerelmit tök mindegy, ha ezek után ezt elárulja és ezt az esélyt elcseszi, akkor miért járna neki bármi?
2019. nov. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A hibáid rólad árulkodnak, a hiányosságaidról. Minden hibád közöl rólad valamit. Pl: ha nem mersz odamenni egy lányhoz, akkor nincs elég önbizalmad. Ha megbuktál töri érettségin akkor komolytalan vagy és céltalan. Ha kikotyogtál egy titkot akkor megbízhatatlan vagy. Ha megcsaltad a párod akkor éretlen vagy egy kapcsolatra... es meg sorolhatnám....

Az, hogy hibát kóvetsz el, megmutatja egy olyan oldalad amit nem akartál láttatni. Csak az ember nem egyik napról a másikra változik. Ha egy kapcsolatra éretlen embert visszafogadok, attól az még nem lesz 2 nap alatt érett gondolkodású felnőtt férfi/nő, vagyis ugyanazt a hibát el fogja követni, megint megcsal. Vagy egy másik olyan hibát, ami ebből a tulajdonságból következik..Lehet, hogy majd az egy év múlva aktuális baratnőjét mar nem csalja meg, mert annyi idő alatt fejlődik a jellem. De azonnal új esélyt adni értelmetlen...

2019. nov. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

5. válaszoló,

de gyönyörűen megírtad! Így igaz.

Persze, tévedni lehet - emberi dolog. Ballépésem is lehet, árthatok is valakinek (tudattal vagy véletlenül) de vállalnom kell a tettemet és a másikon múlik, hogy hogyan viszonyul hozzá/m. Ezekkel a mondatokkal kicsit élét is vettem az előbbi, túl határozott válaszomnak.

2019. nov. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
53%
Mert egy nagyon fura, durva világban élünk.
2019. nov. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Az attól függ, mit rontottál el. Komoly dolognál ne hidd, hogy egyik napról a másikra megbocsát. Azt írtad, nem hibáztál nagyot. Ha a barátnőd/barátod (baráti, vagy szerelmi kapcsolat, mindegy) látja, hogy igazán megbántad, akkor - ha tényleg igazi barát,- meg fog bocsátani.

Szerintem mindenki megérdemel egy új esélyt.

2020. febr. 20. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!