Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Lehetőséget kaptam egy utazásr...

Lehetőséget kaptam egy utazásra és nem tudok dönteni, melyik barátnőmet vigyem magammal. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
Van két barátnőm, egyikükkel (B. ) lassan húsz éve tart a barátságunk. Az egyetem alatt eltávolodtunk egymástól, lettek más barátaim is, akik közül M. nagyon közel áll hozzám. Senkit nem szeretnék megbántani, de nagyon nehéz. M.-mel jelenleg sokkal közelebb áll a lelki világunk, hasonló dolgok érdekelnek. B.-t viszont nem akarom megbántani, mert a múltunk nagy hányada közös. B. sokszor (nem tudatosan) rám erőlteti az akaratát, aminek én általában behódolok, nem vagyon önmagam, és csak utólag esik le, hogy bánt a dolog. Viszont jól akarom érezni magam az utazáson.. Hogy lehetne szépen megoldani a helyzetet?

2019. nov. 5. 17:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Vagy M-et vinném, vagy egyiküket se. Az mondjuk kicsit durva lenne, hogy B-nek bekamuznád kegyes hazugságként, hogy mégis egyedül mész. De egyébként B ő nem ilyen érdekbarát? Tehát arra gondolok, hogy eltávolodtatok, de véletlenül utazni akarnál, máris megjelenik? A mostani közelebbit vigyed egyébként, tehát M-et. Ja de egyébként ha nem szóltál még B-nek, hogy M-et viszed, mert mondjuk két jegyet nyertél, akkor B-nek ne is szólj, hogy nem egyedül mész. De ha 3 helyet le kéne foglalni, akkor ne hagyd egyiket se ki, mindenki fizesse a saját maga részét. Meg pl egyébként B lehet, hogy csak használ téged és írod szal, hogy mindig utólag jössz rá, hogy irányított téged, és akkor rosszul esik. Szóljon már végre valami rólad is, amit te szeretnél. Necsak mindig másoknak rendeld alá magad. Ja és ne rakj ki közös képeket az utazásról, hogyha M-et viszed. Ezt pedig beszéld meg M-mel is, hogy ő se rakjon ki közös képeket, hanem azokat tárolja máshol, ha mégis csinálnátok ilyen képeket amin mindketten vagytok.
2019. nov. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

*Vagy szal lehet, hogy B nem akkor jelent meg, mert lehet, hogy folyamatosan ott volt neked melletted, de amikor irányít, az mindig rossz volt neked szal...

Na, szal azt nézd, amitől te boldog leszel. Vagy tényleg menj egyedül:):):)

2019. nov. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyiket sem.


Ha mégis, akkor M.-et, akivel jobban érzed magad.


Aztán azt mondod B.-nek, hogy sorsoltál és nem ő nyert. :)

2019. nov. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
(Persze akkor tényleg sorsolj addig, amíg nem ő jön ki, hogy ne kelljen hazudnod! :D)
2019. nov. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Akivel jól éreznéd magad. Nekem úgy tűnik, hogy B-t kevésbé kedveled.

Ha két olyan emberről van szó, akiket egyformán kedvelek, akkor megmondanám nekik, hogy nem tudok dönteni, gondolják át, hogy ráérnek-e, ők is akarják-e stb, aztán lehet az egyik nem is menne szívesen és meg van oldva.

2019. nov. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
51%

Először is kamu a kérdés, ez nem egy felnőtt, sőt, középkorú ember fogalmazása. Nyugodtan kiírhatnád feltételes módban, nem kell hazudnod egy névtelen oldalon, de mindegy.


A kérdéshez: az fel sem merül a szempontok közt, hogy ha olyat vigyél magaddal, aki ráér, akit érdekel az úticél, akinek megfelelő az időpont (tudod a felnőttek dolgoznak, nem vehetnek ki bármikor szabadságot) aki szívesen megy a párja nélkül és a többi. Aki a hegymászást szereti azt ne hívd tengerpartra, és fordítva. Egyszóval ne csak a saját szempontját vegye egy ilyen helyzetben figyelembe az ember, hanem a másikét is.

2019. nov. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem kamu a kérdés (ami nekem kissé gyanús), akkor M-et vinném, a leírásodból egyértelműen úgy tűnik hogy őt jobban kedveled. Viszont a sorsolást meg a közös képek eltitkolását hagynám a fenébe; ha már nem vagytok olyan közel egymáshoz akkor túlteszi magát rajta hogy nem őt vitted, ha meg rád akarja erőltetni az akartatát és te ezt nem szereted, akkkr hagynám a fenébe és sértődjön meg ha akar.
2019. nov. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!