Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan éljek barátok nélkül?

Hogyan éljek barátok nélkül?

Figyelt kérdés

Nem tudom feltenni a kérdést másképp. Sajnos évek óta nagyon magányos vagyok. Amjóta véget ért a középsuli, rádöbbentem egyszer csak hogy hopp, egyetlen barátom sincs. Ennek már lassan 4. éve hogy tart. Ez évről évre csak rosszabb lett a fejemben. Előszőr szinte nem akartam elhinni, próbálkoztam facen régi ismerősöknél, ide oda elhivtam őket, perste nem lett belőle semmi. Mindenkinek volt valami más dolga.

Nagyon magányos voltam, az őrületbe kergetett. Naprol napra, hónapról hónapra nem volt nevetés, nem nem voltak közös programok, bulik, csak magányos szilveszterek és esték. Sajnos azthittem változni fog de nem.

Többszőr fodultam mély depresszióba. Végső elkeseredésemben egyetemre mentem, hogy na majd az megment, ott találok végre barátokat, haverokat. Olyan embereket akik igazáyn szeretnek velem lenni. Sajnos itt is a csalódás várt. Egyedül jövök haza még mások, szaktársak egymással nevetve jönnek, mennek.

Egy haverom van az egész világon de sajnos őse az igazi. Kb 3 hetente beszélgetünk 1-2 órát.


Most azért írtam ki a kérdést, mert úgyérzem összeroppanok és nem bírom tovább. Pszichiáter/lszichológusra nincs pénzem most. Sajnos a teljes ürességet látom így az életben. Egy jó kaja, egy utazás, egy élmény...stb semmit nem ér barátok nélkül.Mit tennétek ilyen helyzetben?

21/F



2019. nov. 8. 00:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
70%

2015 óta nincsenek barátaim. Nem mondom, hogy beletörődtem, mert az nem jó kifejezés :) megszoktam és már nem zavar. Nem is szégyellem, ha feljon a téma nyíltan válaszolok.


Amúgy csak tenni kell érte. Főleg az egyetemen egyszerű. Egyes szituációkat nem csak a fejedben reagálsz le, hanem ki is mondod. ZH-k előtt simán kérdezel valakitől valamit megbeszelitek a dolgot. Megjegyzed az arcát/nevét és azután mindig köszönj neki.

2019. nov. 8. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%

Ha ez megnyugtat, nekem sincsenek már évek óta és 27 vagyok.

Amúgy mi számít barátnak? A munkahelyemen van két korodbeli srác, akik olyan szinten voltak jó barátok, hogy az egyik még be is fogadta otthonra a másikat, amikor azt kirakták a szülei és ott élt náluk két hetet, aztán úgy negyed éve összevesztek valami nőn és azóta szurkálják ki a másiknak a kerekeit a parkolóban és hasonlók. Ők akkor jó haverok voltak annak idején? Ha igen, akkor hogy lettek ilyenek?

2019. nov. 8. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
rokonok?
2019. nov. 8. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
10%
Nincs szükség barátokra.A barátság megvetendő dolog.
2019. nov. 8. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

#4 de idióta vagy. 😂

[link]

Keress ilyesmi videókat, hátha találsz bennük okosságot.

2019. nov. 8. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
75%
Nekem mindig voltak barátaim de azok a hátba szúrós típusok akikre sose lehet számítani ha bajba van az ember. Szóval az se jobb. De ha egyetemre jársz ott sokkal könnyebb barátkozni ahogy a többiek is mondják. Ne szomorkodj ez csak egy pillanatnyi helyzet amin lehet változtatni.
2019. nov. 8. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
22%
#5 "4. Ne tűnjenek fel negatív dolgok." Te mégis megtetted. Ráadásul ezt az emberek 90%-a nem fogadja meg. Mint ahogy te sem. Az egész sikerre hangolva egy nagy baromság.
2019. nov. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
"Végső elkeseredésemben egyetemre mentem, hogy na majd az megment, ...." Nem semmi egy figura lehetsz. Talán egy alaposabb beszélgetést megejthetnél magaddal. De öszintén!
2019. nov. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Sajnos egyetemen nem olyan könnyű barátkozni ahogy azt észre vettem :/

Nem egy Jogi karra járok ahol mindenki bulizós. Itt eléggé elvannak maguknak az emberek. Olyanszempontbol jobb mint a középsuli hogy rengeteg emberrel összedob pl gyakorlatokon akaratlanul is ebben a félévben összehozott 3 olyan emberrel akik nagyon szimpatikusak, jófejek, nagyon jól eltudunk viccelődni egész gyakorlat alatt. A gond ott van hogy ez megáll itt. Amint vége az órának mindenki megy a dolgára, akármilyen jól elvagyunk órán 4en, nem lesz több belőle.


Utolsó, mire gondolsz?

2019. nov. 8. 19:09
 10/13 A kérdező kommentje:
A videók nagyon tetszenek amúgy, szerintem ha egy dolog is hasznos belőle már megérte néznem
2019. nov. 8. 19:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!