Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért olyan nehéz felnőtteknek...

Miért olyan nehéz felnőtteknek, ezen belül az ötvenes korosztálynak új barátokat/barátságokat találni?

Figyelt kérdés
Már próbáltam ide is írni a gyakori kérdésekre olyanoknak, akik hasonlót kérdeztek,hogy volna-e kedvük barátkozni, de nem kaptam választ. Mindenki csak a testi kapcsolatot/szexet hajszolja, a barátság mintha kihalt volna, megszűnt volna létezni a mai világban. Nőkkel is szívesen barátkoznék, de többnyire félreértik, holott én tényleg barátságot és nem testi kapcsolatot keresek (ötvenöt éves vagyok és férfi). Miért gonfolja mindenki, hogy csakis a testi kapcsolat az egyedül üdvözítő formája a társas kapcsolatoknak két ember között? Régen ez nagyon másképp volt...

2019. nov. 11. 00:33
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
63%
55 éves korára az ember már megtalálja a barátait. Sőt, sajnos lassan el is kezdi veszíteni őket.
2019. nov. 11. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Én elveszítettem már jópárat, ezért kellenének újak...
2019. nov. 11. 00:38
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
Vannak ilyen csoportok. Pont ma láttam ilyen hirdetést a művházunkban. Biztos nálatok is van erre mód.
2019. nov. 11. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Az hol van? Mármint a művház? Én budapesti vagyok.
2019. nov. 11. 01:07
 5/27 anonim ***** válasza:

Ksi-ben lattam pingpongon 50-es embereket. En odajarok boxra egy masik terembe. Ott is eloforxul mindig 2-3 50-es minimum.

Recsey center Mogott van. Keress ra neten.


Jarj konditerembe is. Ott is vannak sokan 50-esek!!


Vannak nyelvgyajorlo klubok.


Vannak agykontroll klubok. Ott is a legtobb 50 -es.

2019. nov. 11. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
A problémam nem az volt hogy nincsenek helyek ahol tudnék találkozni emberekkel hanem az hogy az emberek nem keresik a baratsagot. Elmegyunk pl.kirandulni el is beszelgetunk aztán mindenki megy haza a családhoz de barátságra nincs szüksége senkinek. Persze én egyedül élek csalad nélkül lehet hogyha lenne családom másképp látnám a dolgot de persze barátokra akkor is szükségem volna. Akik meg szintén egyedül élnek egyfolytában társat keresnek nem barátokat. Amúgy konditerem helyett inkább előadásokra könyvtárba moziba néha (sajnos csak néha) színházba megyek ezek érdekelnek jobban.
2019. nov. 11. 04:19
 7/27 anonim ***** válasza:
75%

Az ötvenes éveire az embernek kialakult kapcsolatrendszere van, és nem azzal a szándékkal létesít kapcsolatot másokkal, hogy barátkozzon. Ezért lehet az, hogy bár találkozol emberekkel, ők csak átmenetinek gondolják a kapcsolatotokat.

Legyél kezdeményezőbb, alakíts kirándulócsoportot, vagy bármilyen szabadidős csoportot és hívj meg embereket. Az is segíthet, ha nem egyes embereket célzol, hanem már kialakult társaságokat, akik könnyen befogadnak, mert "elférsz", van helyed. Tehát ne egy-egy ember barátja akarj lenni első lépésként, hanem egy csapat része, a többi majd alakul tovább.

2019. nov. 11. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
63%

Most írja, hogy új kapcsolatokat keres. És nincs egyedül. Erre jön pár önjelölt pszichológus és azt mondja, hogy téved, mert ilyenkor nem keres az ember barátokat.


Mi az ef?

2019. nov. 11. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:

Én is úgy tapasztalom, az ember ahogy idősödik, úgy egyre nehezebb. Megvan mindenkinek az összeszokott társaság, vagy - gondolom - ötvenesként úgy vannak vele, hogy "csak unokáknak élek, néha találkozom valamelyik harminc éve ismert barátnővel-barátommal ennyi elég" persze nem mindenki van ezzel így biztosan.

Budapesten is vannak ilyen Senior klubok, ahol lehet ismerkedni, előadások is vannak.

2019. nov. 11. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Csak azt nem tudom hogy miért van így. Azt szokták mondani hogy amíg az ember gyereket nevel addig nincs ideje másra épp ennek a korosztalynak lenne lehetősége barátsagokat ápolni. Nemrég beszéltem egy elvalt nővel egy barátja sincs először azt mondta hogy nagyon szeretne egy barátot de annyit se tett meg hogy rám írjon néha mindig én kezdeményeztem a kapcsolatfelvetelt. Azt se értem hogy az az egy-két ember aki barátkozna miért ilyen passzív miért várja hogy mindig a másik kezdeményezzen.
2019. nov. 11. 10:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!