Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy kell elmondani finoman...

Hogy kell elmondani finoman egy barátnak azt, hogy megbántott?

Figyelt kérdés
Van egy barátom, nagyon érzékeny lélek, eléggé rosszul venné, ha ezzel így előállnék, főleg,hogy eddig sose mondtam igazán. Viszont most nagyon rosszul esik, hogy egy hete csak akkor vagyok érdekelt, ha fiú ügyeiről van szó, amúgy le se sz*r. Pedig iszonyú pocsék napjaim vannak, sorra történnek a rossz dolgok, nem is vagyok jó passzban, és mikor megkérdezi mi van velem, mire elkezdek beszélni, már arrébb is megy. Ez olyan szinten bántó, és a másik semmibevétele... És ez tobbszor is megesett. Eddig volt ilyen. Nagyon segítőkész, empatikus ember. Talán pont ezért is esik annyira rosszul az ignoráns viselkedése. Hogyan hozzam ezt fel neki? Vagy inkább ne mondjak semmit?
2019. nov. 21. 22:59
 1/7 A kérdező kommentje:
*eddig nem volt ilyen.
2019. nov. 21. 23:00
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem barát, nem segítőkész, nem empatikus. Lehet, hogy valaha az volt vagy annak láttad, most nem az. Nincs értelme kikönyörögni az érdeklődését, ha egyszer nincs. Felejtős.
2019. nov. 21. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Erőszakmentes Kommunikáció könyvet javaslom mindenkinek, segít kifejezni az érzéseid a másik számára érthetően.


Csak őszintén mondd el neki az érzéseid, így például:

Figyelj, szeretnék elmondani neked valamit, de attól félek hogy megbántalak. Ha tényleg úgy éreznéd, hogy megbántalak, akkor sajnálom, nem ez volt a célom, csupán fáj valami, amit tettél, mert nem értem, és úgy érzem, valami miatt nem kedvelsz engem. Szeretném ha ezt tisztáznánk, és örülnék, ha elmondanád miért viselkedtél úgy, ahogy. Jól éreztem, hogy azért viselkedtél úgy, ahogy? Vagy más áll mögötte? Remélem meg tudjuk ezt beszélni, mert nem szeretnék konfliktust kettőnk között.

2019. nov. 21. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az "érzékeny lélek" mögött sokszor az egó van, ne keverd össze a kettőt
2019. nov. 22. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Utolsó, fordítva: az egó mögött van érzékeny lélek, csak így palástolják... Most magamból indultam ki.


Kérdező, nagyon jó a kérdésed. De fel sem kellett volna tenned. Tudod, nekem pl. sosem tettek szóvá az állítólagos ismerőseim semmit, amit bántásnak véltek, és egy borzalom lettem.

Lehet, hogy csak elvonja valami a figyelmét, azért megy épp arrébb, de nem jelenti azt, hogy nem kedvel.

2019. nov. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#5: Most, hogy így mondod, lehet, hogy igazad van

(előző voltam) Mindenesetre a kettő összefügg:)

2019. nov. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2019. nov. 24. 23:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!