Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Érthető, hogy így nem akarom...

Érthető, hogy így nem akarom vendégül látni a barátom haverját? Te megtennéd érte?

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú: a barátomnak van egy legjobb haverja. Volt egy idő, hogy én is nagyon bírtam, általában ő is egy társaságban jött velünk bulizni, szóval elég jó haverom volt. A nyáron viszont rendezett egy hatalmas kültéri bulit a telkükön, ahová engem nem hívott meg. A barátomtól úgy tudta, hogy nem lennénk otthon abban az időszakban, és ezért nem. Ez azért is érdekes, mert a barátomat meghívta, engem valahogy nem, pedig nem én mondtam neki, hogy nem leszünk otthon. Erre rákérdeztem nála, mire ő el kezdett magyarázni, -ugyanazt amit most leírtam- ahelyett, hogy meghívott volna a kb 100 fős eseményre. Hát nem esett jól, mert mégis csak azt bizonyította, amit sejtettem, hogy nem akart meghívni. Elfogadtam, nem hoztam fel többet a témát.

Innen jön a lényeg: a barátom és én külföldön élünk, ő ide ki akar jönni látogatóba. Azt hozzáteszem, hogy hely alapból nincs, 2 személy fér el kényelmesen. Ez még eddig nem is lenne annyira necces, de pont akkor jönne ide egy esemény miatt (meg mert olcsó a repjegy), amikor egy másik közös barátunk jön Magyarországról, aki egyébként minden évben meglátogat. Ő nekem is az egyik legjobb barátom, úgyhogy természetesen nálunk lakna 4-5 napot. Ők egyébként ismerik egymást, szintén nagyjából 1 társaság, de max haveri szint. A lényeg, hogy vele együtt mar 4-en lennénk.

A problémám pedig az, hogy a történtek után nincs kedvem 3 napig kerülgetni (ő egy nappal később jönne, mint a legjobb barát és akkor is közvetlenül az eseményre, csak aztán hozzánk) az amúgy sem nagy házban, amikor ő egy 100 fős buliba nem tudott meghívni. Nem is értem miért várja el, hogy szívesen lássam? A párom természetesen szívesen látná, mert neki a legjobb haverja.

Max miatta belemennék, mert akarok én lenni a gonosz. Te a helyemben mit tennél?


2019. nov. 30. 09:31
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
*nem akarok
2019. nov. 30. 09:33
 2/26 anonim ***** válasza:
20%

Röviden:

Te nem lettél meghíva egy olyan buliban, ami akkor került megrendezésre, amikor amúgy sem tudtatok volna elmenni.

Nyilván nem úgy szólt a meghívás, hogy "Gyere el Józsi, de a csajodat ne hozd!" hanem

- Józsi készülj, július 5-én 100 fős buli lesz nálunk!

- Nem tudunk menni, mert nem leszünk itthon!

Kész, ezen nincs mit tovább ragozni!

A lényeg, hogy a TE barátod, aki rendszeresen rátok telepszik mehet hozzátok, a barátod legjobb barátja viszont, aki soha nem ment még, az neked már teher!

Az összes többi a házról már csak rizsa!

2019. nov. 30. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
22%

Nem érthető!

Te olyasmin sértődtél meg, aminek semmi értelme nincs.

Én a barátod helyében közölném veled, hogy akkor a te haverod sem jöhet.

2019. nov. 30. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
#2 nem telepszik ránk, mert szívesen látjuk. A másik meg, nem épp így volt a sztori, ahogy te értelmezed. 1, nem ugyanakkor jöttünk ide vissza a barátommal, hanem teljesen más időpontokban, úgyhogy én pont el tudtam volna rá menni, csak ezt ugye ő nem tudhatta, mert meg se kérdezte. Eredetileg tényleg úgy volt, hogy nem leszünk otthon, de az esemény előtt én már hetekkel előre tudtam, hogy de igen. Ők meg ezt kb előtte egy hónappal beszélték, aztán létrehozta az eseményt amire engem nem hívott meg (konkrétan előtte nem kérdezte, hogy megyünk-e) Ez az egyik. A másik meg, hogy szóban nem tudom mit beszéltek, (már ha egyáltalán beszéltek erről), de engem nem hívott meg a Fb-os eseményre, míg mindenki mást igen. Mennyi idő is lett volna engem is hozzáadni? Kb 2 perc. Ha ennyire nem volt hajlandó, akkor én miért kéne szívesen lássam 3 napig?
2019. nov. 30. 09:53
 5/26 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem nem kell nagyon magyarázkodni, ha nem kedveled, akkor nincs ennek így értelme.
2019. nov. 30. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
#3 mit nem értesz azon, hogy KÖZÖS barát? Ugyanolyan jóban van vele a párom, ha hiszed ha nem. Neki az általános sulis osztálytársa volt, nekem meg a gimis.
2019. nov. 30. 09:55
 7/26 A kérdező kommentje:
#5 igazad van amúgy, de végülis el tudnám viselni, hiszen a barátomnak fontos. Ha itt lenne, nem szólnék be neki, de ettől még az én nézőpontomat is meg lehet érteni szerintem.
2019. nov. 30. 09:58
 8/26 anonim ***** válasza:
22%
A semmin vered a földhöz magad igazából. Értjük, hogy nagyon bizonygatni akarod meg valami indokot találni, hogy fújhass rá... Semmi nincs abban, amit csinált, minek hívjon, ha amúgy tudja, ott se vagy? Meg szerintem alapvető, ha valakit hívok, az hozza a párját is automatikusan. Rettentő rosszindulatú vagy, szégyelld inkább magad.
2019. nov. 30. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
#8 de ott voltam és el tudtam volna menni, úgyhogy nincs miért szégyelljem magam.
2019. nov. 30. 10:01
 10/26 anonim ***** válasza:
56%
Akkor félreértette. Marha nagy történet.
2019. nov. 30. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!