Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Rossz barátságtól megszabaduln...

Rossz barátságtól megszabadulni illedelmes?

Figyelt kérdés

Sajnos nem egyezik az érdeklődési körünk. Ennek ellenére is barátkozni akar velem, találkozni, közös programokat csinálni.


Többször mondtam neki, hogy engem más dolgok érdekelnek, de ő nem hajlandó ezekről beszélni.

Sokszor small talk megy végig. Pl. milyen nadrágot vett, miket főzött.


Jeleztem neki, hogy nem érdekelnek az ilyenek.


Szexuálisan is közeledett felém többször. Meg felhívott magához. (Nem mentem fel.)


(Mindketten fiúk vagyunk.)


Ilyenkor ha leépítem és kilépek a 'barátság'-ból akkor érdemes magam szégyellni vagy ilyesmi? Mennyire számít bunkónak?


Már évek óta ez megy egyébként, többször megjelenik és nyomul. Bár mindig elmondom neki, hogy nem nagyon izgatnak a témái, de ugyanúgy folytatja.



2019. nov. 30. 19:11
 1/2 anonim ***** válasza:
Testvérem. Nem teszel vele senkinek rosszat, ha megszakítasz egy rossz, és értelmetlen barátságot. Lépj ki ebből a kapcsolatból. Lehet, hogy amúgy nem is csak magadnak, hanem még őneki is jót teszel vele. Ez a kapcsolat nem szolgál téged, talán őt se, és akkor mi értelme fenntartani. Senkinek semmi baja nem lesz belőle. Most az szal jobb ,hogyha megszakítod, mintha ott lógnátok egymás nyakán , és le is korlátoznátok egymást, mert hamisan azt hinnétek,hogy 'társaságban vagytok', pedig nem is mert csak összeültök, de együtt csak unatkoztok, így nem tudtok tovább fejlődni, így nem tudtok közösen továbbgondolni dolgokat, elmélkedni. Ha nincs semmi közös a ti lelkivilágotokban. Kérjél tőle elnézést is,d e hát így látod jónak. Ozt kész. Hogy ne vegye zokon, ez nem ellene irányul, ő nem rossz ember, csak úgy érzed, hogy te nem szeretnéd fenntartani ezt a barátságot, mert ez nem szolgál téged, nincsenek is közös témáitok. Na jó, ezeket ne pont így fogalmazd meg, mert van, ami lehet, hogy sértő lenne benne, ha van rá igény, akkor akár át tudom írni tapintatosabbra.
2019. nov. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nemet kell mondanod határozottan.

Megmondani azt, ha zaklat akkor pedig tiltod is.


Mondd el azt, hogy nem vagy meleg se.


Ha egy embert nem tudsz lekoptatni, mi lesz később?


Rengeteg ember nem szelektálja a kapcsolatait, felesleges negatív embereket, ami pedig nincs jó hatással rájuk.


Pedig kell!


Anno egyszer megtettem rendesen ezt a lépést és tapasztalatból mondom:

Felszabadultabb vagyok ezerszer!!!


Az életed szőnyegéről el kell távolítani a retket, különben el lep.

De az se megoldás, ha alá söpröd és csak puposodik az.


Sok sikert! Legyen tököd!

2019. dec. 2. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!