Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Cosplayerek! Nektek mennyit...

Cosplayerek! Nektek mennyit jelent lelkileg, ha támogatnak titeket?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy elismerik a munkásságotok, vagy éppen az elindulásban/következő cp megvalósításában segítenek anyagilag.

"Vissza nem térítendő, önzetlen felajánlásra" gondolok, nem pedig "elvárok cserében valamit" alapúra.



2019. dec. 10. 18:33
 1/2 anonim ***** válasza:
59%

Nem igazán értem a kérdést. A cosplay az egy hobbi. A cosplayer elkészíti a jelmezt és viseli valamilyen eseményen. Általában(vagy legalábbis szerintem) a kedvenc karaktereire specializálódik, és azokat a jelmezeket tökéletesíti. Tehát ha az embernek van türelme és kézügyessége elkészíteni a jelmezt(mert ez hozzátartozik a cosplay-hez), akkor annyira nem drága, tehát nem kell hozzá anyagi támogatás. Mivel amúgy is 1-2 darabot készít csak, az meg kijön a félretett pénzből. Ha pedig eladásra szánja a jelmezeket, akkor már jelmezkészítőnek hívnám, nem cosplayer-nek. (mármint attól még lehet egyszerre mindkettő, de azért érted a különbséget) Ekkor viszont egy ugyanolyan munkáról beszélünk, mint bármelyik másik.


Szóval mint mondtam, nem értem a kérdést. A cosplay egy hobbi. Ha valaki szerint hülyeség és le akar róla beszélni, le kell sz@rni. Ha pedig tetszik valakinek és támogat valamilyen formában, akkor nyilván jólesik.


Nem vagyok cosplayer, szóval lehet hülyeséget mondok, de szerintem így van.

2019. dec. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Szia! Én nem annyira ismert, de cosplayer vagyok. Rengeteget jelent ha valaki megdícsér valamit amin hetekig keményen dolgozom, lelkileg még többet. :-)
2020. máj. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!