Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Van még akit idegesít, irritál...

Van még akit idegesít, irritál ha asszeríven beszélnek hozzá, próbálják meggyőzni valami olyasmiről amit nem akar, nincs kedve, nem lát benne fantáziát, értelmet?

Figyelt kérdés
Sokkal jobban szeretem ha teljesen közömbös hangnemben egyanrangúan megvitatjuk a nézőpontjainkat és próbálunk olyan döntésre jutni amellyel mindenki egyetért, és nem egyoldalúan próbálni a másikat meggyőzni arról, hogy amit ő gondol az a legjobb ötlet.
2019. dec. 11. 11:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez mindenkit irritál.
2019. dec. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%

Nálam az erőszakos győzködés pont az ellenkezőjét éri el.

Ha még bizonytalankodtam volna, azonnal elutasító leszek.

Nem bírtam az ilyet, már gyerekként sem.

2019. dec. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%

Ez pont nem asszertiv kommunikacio de mindegy .


A gyözködö embereknél en kb azt a strategiat alkalmazom hogy hagyom hogy kibeszélje magàt, bologatok meg aha aha, aztan csinalom ugy ahogy nekem tetszik közben fenntartva a làtszatot hogy alkalmazkodom is hozzà, azaz fel -felmutatok altala elvàrt eredményeket is, amit amugy is megcsinaltam volna de ugy teszek mintha csak miatta lenne kész.

2019. dec. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%
Az általad leírt viselkedés szinte mindenkit irritál, de semmi köze az asszertivitáshoz, szóval inkább ne használj olyan szavakat, aminek nem ismered a jelentését.
2019. dec. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%

#4

Szerintem asszertív helyett agresszívet akart írni.

2019. dec. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Akkor mi az asszertivitás?


Nem volt agresszív, csak próbált meggyőzni, hogy miért jó nekem az ha úgy teszek ahogy ő mondja. Ha felhoztam egy indokot amiért szerintem az nem jó, akkor arról próbált meggyőzni, hogy miért helytelen az az indok.


Olyan értékesítő módjára. Akkor az értékesítők asszertívek vagy agresszívek? Nem fenyegetett, nem beszélt agresszíven szóval én nem nevezném annak. Csak simán idegesítő volt.

2019. dec. 11. 12:59
 7/10 anonim ***** válasza:
87%
Az asszertiv kommunikacio lenyege pont az hogy semmikepp nem provokalo.
2019. dec. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
64%

Az értékesitöknek külön kommunikacios tréningre kell(ene)jàrnia.


Ott alapelv hogy elutasitassal egyet kell ertenie, es 3 különbözö érvelést kell mondania, es azutàn kell feladnia.


Pl

- en nem szeretnék biztositast, nincs ra penzem

-(1.érv)Megertem, nem könnyü tartalekolni a mai vilagban, viszont pénzböl lehet pénzt csinalni, nalunk x idö mulva kamatosan kiveheti a pénzét es nyert is rajta

- de köszönöm, ha majd jobban àllok egyszer, talàn

- (2.érv)Rendben, az is megoldhato hogy csak a kezdö összeget fizeti be, es amikor jobb helyzetben lesz, onnanstol fizeti csak rendszeresen

- Èrtem, de most semmiképp nem szeretnék szerzödni

- Rendben, akkor késöbb tèrünk majd vissza rà. Javaslatom dec 20 vagy jan 20-ai idöpont. (Ket idöpontot kell mondani)egy részletesebb megbeszélèshez

-Hu karacsony elött netzes, talàn jövöre

-rendben, januàr 20-ra beirjuk. Hívjuk majd egyeztetni a konkrèt idöpontot hogy délelött vagy du felel meg önnek.


Az èrtékesitöi kommunikacio az tehàt normal esetben nem lehet provokativ gyözködes, külön tanulni kell

2019. dec. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

8

Számomra ez provokatív.


De volt már dolgom olyannal is aki 6-7 nemleges ( udvarias válaszra) is győzködéssel reagált, végül be kellett mondanom, hogy most leteszem.

2019. dec. 11. 15:18
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Fogalomzavarral küzdesz. Az általad említett besorolás szerint van agresszív, szubmisszív és asszertív kommunikáció. Az utolsót tanítják, mert ez a jó és helyes! Jelen esetben az agresszív illik a kérdésbe. Nézz utána a meghatározásoknak.
2019. dec. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!