Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Egyetemen tényleg csak felszín...

Egyetemen tényleg csak felszínes kapcsolatok vannak?

Figyelt kérdés
Most kezdtem az egyetemet, és vannak akikkel egy egy órán jókat beszélgetek, de úgy nagyjából azt vettem észre, hogy sulin kívül ez nem így van, akkor mindenki el van a maga dolgával, én sem vagyok kolis, a legtöbb ismerősöm se, ezért még az se köt össze. Kicsit olyan szomorúnak érzem ezt mert ugyan néha néha tudok emberekkel beszélgetni, mégis magányosnak egyedül érzem magam ott.. A gimis barátaimmal napi szinten tartom a kapcsolatot, és meg van a baráti társaságom, de egyetemen nem alakult ki, és úgy érzem, hogy ennek nem így kéne lennie. Vagy csak én tévednék?
2019. dec. 18. 22:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%

Egy átlagos egyetemre több ezer ember jár.

Nyilván ez sokaknak a féktelen bulizás, és a szabadság megtapasztalásának időszaka, így valóban jópár felszínes, vagy alkalmi kapcsolat alakul ki; de abból a több ezer emberből nyilván van jópár olyan, aki a komolyabb dolgok híve, legyen szó akár barátságról, akár szerelemről.

2019. dec. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%
Többnyire már igen. Amikor bekerültem, a régebb óta odajárók között tök jó barátokat láttam. Aztán a velem kezdetteknél kevesebbet. Alattam meg még kevesebbet... Mintha szépen átmenne mindenki small talkba és csak használná a többieket. Oké, hogy az embernek máshonnét is vannak barátai, de nekem fura, hogy új dolgokra egyre kevésbé nyitottak az emberek.
2019. dec. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Én is csak azt vettem észre, hogy ez a bizonyos small talk alakult ki mindenkinél, hogy ideiglenesen ne érezze egyedül magát, amíg suliban van.. Nekem ez így elég üres. Nekem nagyon közeli barátaim vannak gimiből, és azt vettem észre, hogy ők se alakítottak ki új barátságokat, minden megmaradt a régi amikor összeülünk, annyi külömbséggel, hogy már nem egy helyre járunk, és néha beszélünk a csoporttársakkal.
2019. dec. 18. 22:21
 4/13 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem találóbb elnevezése ennek a kapcsolatrendszernek az, hogy érdekkapcsolat.
2019. dec. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
74%
Igen nálunk is ugyanígy van, amúgyis nehezen barátkozok, de itt kb lehetetlen az egész. Alig várom már, hogy vége legyen :(.
2019. dec. 18. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
18%
Vidéki egyetemen nem feltétlen, mi tervezzük egyetem után is tartani a barátságot, meglátjuk majd hogy sikerül, de az biztos, hogy érdekből is jött össze nagyrészt a társaság. De jelenleg iskolán kívül is eljárunk bulizni, videójátékozunk, stb.
2019. dec. 18. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Igen, nálam is így volt, de még 16 éve. Már együtt voltunk a párommal és nekem ő volt a társam, a legjobb barátom is. A csoporttársakkal csakba suliban találjoztam,bejárós voltam. Azóta volt, hogy láttam egy csajt a boltban messziről és ő nem jött oda hozzám,nem is intett,pedig anno együtt tanultunk. Viszont! Van akivel akkor 3 év alatt sose beszéltem, most pedig már több mibt 10 éve levelezünk.
2019. dec. 19. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez van, vidéki egyetemen, kisebb szakon, szóval nem ezen múlik. Plusz, én még kolis is vagyok. Egyetemistaként már sokaknak megvan a kialakult baráti köre, párkapcsolat, ott a család stb., és ez nekik pont elég, elégedettek vele, minden jó, szóval nem mindenki úgy megy egyetemre, hogy “jajj de jó, mennyi új embert megismerhetek és lesznek új barátaim”. Vagy ellenkező esetben, full antiszoc, nem àll szóba senkivel, nem akar barátkozni, nincsen senkije és ez pont így a jó stb., szóval valakinek szimplán nincsen rá igénye. Úgyhogy a legtöbb esetben nálunk is “small talk” megy, jegyzet kunyerálás, unaloműzésként váltasz pár szót a másikkal és ennyi.
2019. dec. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 kapcsolo18 válasza:
Sajnos ez egyetemen kívül is így van. Ez jellemző a mai társadalomra. Írtam privátban is, majd nézd meg, ha ráérsz! :)
2019. dec. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem teljesen érték egyet. A mi szakunkon erős barátságok is kialakultak, nem csak a felszínes kategória.
2019. dec. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!