Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tegyek hogy jó legyen és...

Mit tegyek hogy jó legyen és ne bántsak meg senkit?

Figyelt kérdés
Beszéltük barátaimmal hogy szilveszterkor elmegyünk bulizni és csináltunk egy csoportot amiben benne vagyunk. Van egy barátnőm aki szintén benne van a csoportba és kb alapnak veszi ő is meg mindenki hogy jön de én nem akarom. Jobban érzem magam ha ő nincs ott, és ő nem is nagyon iszik. Nem tudom mit tegyek hogy ne haragudjon rám senki. Illetve névnapomat ünnepeljük majd a szünetben és oda sem hívtam meg de a többiek magától értetődőnek veszik hogy ő is ott lesz. És ez a barátnőm is alapnak veszi. És valahogy finoman akarom megmondani neki hogy én nem akarom hogy ott legyen.
2019. dec. 22. 23:10
 1/6 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem ezt nem lehet úgy tálalni, hogy ne legyen belőle sértődés. Fogalmazhatsz bárhogy, ő akkor is sértésnek fogja venni, és nem azért, mert gyerekes lenne, csak szimplán senkinek nem esne jól az ilyesmi, akármennyire is finoman adod a tudtára. Egyébként miért a barátnőd, hogyha nem kedveled? Mi az, amit nem szeretsz benne?
2019. dec. 22. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én is attól tartok. Igazából már nagyon régóta barátok vagyunk. És ő nem abban a városban lakik ahol én, ezért ritkán látom. De ha itt van akkor ő onnan folytatja ahol abbahagytuk és én nem tudok olyan gyorsan váltani, mert kialakult a baráti köröm a városomban és ha ő itt van akkor nehezen tudok hozzászokni hogy most akkor nem messengeren beszélünk hanem élőben. És tudom hogy ha ott lesz a névnapomon akkor minden róla fog szólni. Nem vagyok nagyon a középpontba csak jó lenne néha, legalább a névnapomon nem az ő árnyékában lenni. Ja és arról nem is beszélve hogy ha itt van úgy beilleszkedik az én itteni baráti körömbe mintha mindig is ide tartozott volna. A barátaim olyankor csak vele foglalkoznak, többször éreztem azt hogy mentem mögöttük és arra gondoltam ha megfordulnék és hazamennék észre sem vennék. A barátaimat elveszi úgy érzem. És alapvetőnek tartja hogy ő mindig mindenhol ott van, akkor is ha nem hívják. Most gyakorlatilag azt mondta hogy itt alszik nálam és ha erre azt mondom hogy nem akkor megsértődik, volt már ilyen.
2019. dec. 23. 00:01
 3/6 A kérdező kommentje:
Igazából azért vagyunk barátok mert sokmindent elnézek neki, és akkor is én kérek bocsánatot ha ő bántott meg, csak azért hogy kibéküljünk. Mert ha arra várnék hogy ő írjon akkor soha nem békülnénk ki. Néha azt akarom hogy ne legyen az életem része. Bár meg se ismertem volna.
2019. dec. 23. 00:25
 4/6 anonim ***** válasza:
De akkor valami csak köt hozzá, nem? Tudom, hogy könnyű mondani, de az lenne a legjobb, ha végleg megszakítanád vele a kapcsolatot. Gondolom az van benned ilyenkor, hogy taplóság lenne ezt csinálni, de ha ekkora nyűg számodra, akkor talán nem lesz annyira nehéz. Vagy de? Ha csak rosszat hoz az életedbe, akkor miért vagy még a barátja? Erre a kérdésre őszintén válaszolj saját magadnak, különben soha nem lesz ennek vége. Azt írtad, hogy mindig te kérsz tőle bocsánatot, de minek? Ez neked miért jó? Komolyan érdekel, hogy mi az, amiért úgy érzed, hogy neked ezt kell tenned. Kicsit olyan, mintha a testvéred lenne, akivel muszáj jóban lenned, különben te vagy a szar, pedig szerintem senki nem kényszerít. Tök jó lenne, ha rájönnél ennek az okára, mert akkor könnyebb lesz megoldást találni. :)
2019. dec. 23. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem kellett volna bevenni a jelenlegi baráti körödbe.

Ismerem ezt a falkavezér tipust.

Ne hívd meg a névnapodra. Ez nem barátnő. Sajnos ebbe előbb utóbb bele kell állnod.

Ha a többiek ezen kiakadnak, akkor ők sem a barátaid igazán.

2019. dec. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Sajnos az a baj hogy nem hívtam de ő mégis annak vette. Néha jól elvagyunk ha csak ketten vagyunk és ha letilt mert valamin összevesztünk akkor olyan bűntudatom van. És igazából nekem az az állapot tetszik amikor nincs itt és csak messengeren beszélünk, mert akkor tök jó. És attól félek ha megmondom ezt neki akkor a többi barátom is megutál és mellé állnak.
2019. dec. 23. 13:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!