Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Az introvertáltak jobb emberek...

Az introvertáltak jobb emberek mint a többiek?

Figyelt kérdés

Saját megfigyeléseim alapján miért tűnik úgy?


Nem sértegetnek, nem beszélnek ki, nincs köztük agresszív, nincs köztük annyi kicsapongó, hűtlen alak stb.


2019. dec. 23. 13:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%
Ez nem ilyen fekete fehér hogy introvertált=szürke kisegér aki nem csinál semmi rosszat csak elvan magával, extrovertált=nonstop buli pia csajok, hűtlenség. Mindkettőben van jó és rossz, hűséges, hűtlen, önző, önzetlen stb. És a két kategória nem olyan éles, van átmenet
2019. dec. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem ennyire azért nem általánosíthatunk.

Nyilván egy introvertált ember érzékenyebb az átlagnál, és,ha empatikus is, akkor másnak sem akar olyat, ami neki rosszul esik. Viszont attól, mert valaki introvertált, az nem feltétlenül jelenti azt, hogy egy kis angyal.

Nekik is nehéz ellenállni a kísértésnek, nekik is vannak indulataik, gyengeségeik, hibáik.

2019. dec. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Sunshinedoll ***** válasza:
58%
Nem ettől függ.
2019. dec. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 aparalyza ***** válasza:
80%

Személyiségfüggő. Ahogy előttem írták, nem fekete-fehér.

Ha valaki introvertált pont nem akar a fősodorban lenni. Attól még a hátad mögött kibeszélhet (pl.információéhség, kapcsoati háló építés, előnyszerzés, ...).

2019. dec. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Abszolút nem ettől függ.
2019. dec. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 kapcsolo18 válasza:
77%
Nem kell összekeverni azt, hogy mennyire seggf*j valaki azzal, hogy mennyire hangos. A hangos seggf*jek feltűnőbbek igen, de rengeteg csendes ember ugyanolyan, mint ők. Az introvertált-extrovertált skálának maximum annyiban van köze ehhez, hogy az introvertáltak hajlamosabbak befelé figyelni és megismerni magukat, így talán kevésbé foglalkoznak mások dolgával, ha van bátorságuk ahhoz, hogy önmaguk legyenek. Írok privátban is.
2019. dec. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Nem ez a fokmérője. A tettei, másokkal való viselkedése lehet még elítélendő attól, hogy befelé fordulóbb valaki.

De sokan érzékenyebbek, empatikusabbak, talán.


21L

2019. dec. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
10%
Ez részben igaz, és pont ezért válnak kikezdhetővé, átb×tóvá, de nem felejtendő el az sem, hogy azért ők is tudnak gonoszak, rosszak lenni, csak alattomosan.
2019. dec. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
81%

Ez azért sok mindentől függ.

Az emberek beskatulyázhatók úgy, hogy mennyire hatnak rájuk külső ingerek, és - ettől függetlenül - mennyire szeretik jelezni önmaguk belső állapotát kifelé.

Akire kevéssé hat a külvilág, valószeg többet foglalkozik belső világával. Ha kevésszer nyilvánul meg, azt valószeg akkor teszi, amikor tényleg fontos neki, amit közölni akar. Szerintem az a rossz, ha kevés inger informálja, viszont mindenhez van egy szava. Az pedig talán a legegészségesebb, ha sok ingert befogad, és szívesen reagál is rájuk.

Egyébként így is nevezzük őket: vezér (ki-be nyitott), tudós (csak befelé nyitott), művész (csak kifelé), kisegér (egy likban éldegél). Vagy kolerikus, melankolikus, szangvinikus, flegmatikus.

Persze ennyire szabályosan nem lehet embereket egy 2x2-es mátrixba besorolni, ez csak sarkítás.

Nekem pl. volt nagyon kolerikus főnököm, élmény volt vele dolgozni, míg el nem küldték nyugdíjba. A barátság máig fennmaradt. De őbelőle biztos nem lett volna egy Einstein, aki elmélyült kutatásokat végez és világhírű felfedezést tesz. Vannak olyan vezérek, akik felületesen, esetleg közönségesen bánnak emberekkel. Na ők szerintem inkább a szangvinikusak. Sok önjelölt művész is ilyen, de az igazi alkotó Művészek mind-mind nagyon befogadók, erősen érintik őket a külvilág ingerei, tehát valójában inkább kb. melankolikusak, talán kolerikusak is, bár nem vállalatvezetés terén.

Összegezve, szerintem az általad említett jobbemberség akkor igaz, ha valakinél a BE irány legalább olyan erős, mint a KI irány. De majd nálam hozzáértőbbek biztos jobban kifejtik.

2019. dec. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

7


Igen, jól rátapintottál a lényegre. Valóban empatikusabb személyek szerintem és pont emiatt bántanak mást, okoznak kárt másoknak mert belátják, hogy ők maguknak sem lenne kellemes ha mások azt tennék velük.


Viszont az agresszív megnyilvánulás is inkább az extrovertáltabb emberekre jellemző, ugyanis dühöket ők hajlamosak más embereket kitölteni, míg az introvertáltak ha dühösek, magukban feldolgozzák, esetleg elmennek sportolni és kisportolják magukból a feszültséget.


Empátiájukból fakadóan pedig hűségesebb típusuk úgy a barátságban mint a párkapcsolatokban.


Én introvertált embernek tartom magam és ezek a megfigyelésem érvényesek rám, viszont sok más introvertált személyt megfigyelve is formáltam ezt a véleményt.

2019. dec. 24. 17:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!