Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért van olyan kevés olyan...

Miért van olyan kevés olyan ember aki nem "érdekember" aki mindig csak azt nézi, hogy neki egy helyzet milyen előnyökkel jár én nem aszerint cselekszik, hogy mi a morálisan helyes?

Figyelt kérdés

Én a morálisan helyesen cselekvő emberek közé sorolom magam és elmondhatom, hogy megfigyeléseim szerint rettentő kevés olyan ember van aki azt nézi, hogy mi lenne a helyes. Általában azt nézik, hogy egy helyzet neki milyen előnyöket hoz, legyen az anyagi, ismertségi, népszerűségi, szórakozási stb, még ha nem is mindig morálisan a helyes döntést hozzák.


Én ezeket az embereket gerinctelennek tartom és lenézem és sajnos ki merem jelenteni, hogy a nagy többség ilyen.


Jogom van ítélkezni felettük?


2019. dec. 26. 14:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Azért nincs olyan ember, aki általad lett megfogalmazva, mert lényegében van, de 100%. hogy őket kihasználják, átb×km így sajnos jobban jár, ha őt is bedarálja ez az újfajta szemlélet, ha élni akar ebben a xar társadalomban.

Sajna tapasztalatból mondom, amit mondok.

2019. dec. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nincs jogod ítélkezni senki felett, nem vagy bíró. Véleményed lehet, bár az meg olyan mint a segglyuk. Mindenkinek van, de senki nem kíváncsi a másikéra.


Egyébként ha rendes embert akarsz látni, akkor neked gyerekekre van szükséged. Őket még nem őrölte fel annyira a modern társadalom, mint a felnőtteket. Ugyanis sok ember nem ilyen tapló parasztnak születik, és nem is annak nevelik, de végül az embertársai úgyis elérik, hogy ne akarjon jót senki másnak, csak magának.

2019. dec. 26. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én is kezdek ilyen érdekember lenni. Voltak, akik visszaéltek azzal, hogy segítőkész vagyok, és a rossz tapasztalatok miatt már visszavettem, közönyösebb lettem sajnos. Sőt, volt, akinek úgy reagáltam, mintha csak az érdekeim mozgatnának, így nem alakulhatott ki kötődés. Nehezen merek már kötődni emberekhez. Pedig voltak jó tapasztalataim is segítés kapcsán, mégis a rosszak mintha elnyomnák. Mondjuk most rossz közegben is vagyok...
2019. dec. 27. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mondj egy ilyen konkrét helyzetet, ahol nem úgy cselekedtél, ahogy számodra előnyös lenne, hanem ahogy “morálisan helyes”. Nem kötekedésből, kíváncsi vagyok.
2019. dec. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!