Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek jogosan gondolom...

Szerintetek jogosan gondolom azt, hogy aki nem ír/nem keres az nem is a barátom?

Figyelt kérdés

Van pár olyan ember, akiket eddig a barátomnak mondtam. Ha netán megyünk valahová nagyon jól el szórakozunk, de lassan megfigyeltem, hogy ha én nem hívom őket vagy írok nekik hogy menjünk valamerre vagy csináljunk valamit, akkor ők nem írnak nekem.


Van, akivel december közepe óta nem írtam/beszéltem, pedig jópár dolgot megbeszéltünk amit az ünnepek között fogunk csinálni, de ő nem írt vagy valami, szóval én is hanyagoltam.



2020. jan. 3. 18:49
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én pont egy ilyen "eltűnő" vagyok. Azért csinálom ezt, mert nincs szükségem az emberekre. Persze ha hívnak, akkor megyek, segítek bármiféle ellenérzés nélkül, csak mivel nincs hiányérzetem, így magamtól sosem keresek senkit.


Persze ez csak egy a millió lehetőségből, épp ezért az a legjobb, ha attól kérdezed meg a dolgot, akivel ez a helyzet.

2020. jan. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%

En ugyanigy gondolom. Minden viszony, legyen az barati vagy romantikus, akkor egeszseges ha a felek kozel ugyanannyi energiat fektetnek bele.

Ha en vagyok az egyetlen aki tesz valamit a kapcsolat eletbentartasaert, akkor az a kapcsolat nagyon egyoldalu.


Amugy nekem is szuksegem van egyedulletre, de idorol-idore keresem a szamomra fontos emberek tarsasagat, es probalok programokat szervezni. Szamomra, aki csak elfogadja amit nyujtok, az nem barat.


Nem kifogas, hogy elfoglaltak vagyunk, mert aki fontos, arra szakitasz legalabb 2 percet, hogy irj neki, "meg elek, ekkor es ekkor talalkozzunk" Aki nem fontos, de elvagyok vele, annak nem irok, de ha olyan programot ajanl, akkor talalkozom vele. Nem azt mondom, hogy hetente kell talalkozni, mindenki, akik tenyleg baratok, megertik, ha nem lehet, de manapsag, mindenkinek ott a kezeben a telefon napi 24 oraban. Es nincs idod, hetente/havonta megereszteni egy hogy vagyt? Ez nem baratsag akkor.


"A barátság az, ha nem érdekel, hogy a barátod lehányja a kocsidat, amikor a kemóról hozod haza. A barátság az, amikor elhiszed, hogy a barátod elkészíti a filmjét. Amikor fogod a barátod kezét, mikor elveszti az éttermét, mert tudod, hogy majd nyitni fog egy újabbat. Amikor rá mered bízni valakire a tárcádat, a kulcsaid, a feleséged, és a gyerekeid. Amikor tudtok nehéz dolgokról beszélgetni, és képesek vagytok meghallgatni egymást. Millió apróságból áll."


A Million Little Things c. film

2020. jan. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez a nem keresem mert nem keres elég gyerekes dolog.


Nyilván lehet ogy tényleg szarik rád, lehet, hogy nem kell erőltetni a barátságot, de az is lehet, hogy simán csak más dolga van, vagy ha keresed akkor jön.


Erről nekem anyám jut eszembe aki dolyamatosan azzal jön, hogy X meg Y rokon soha nem tolja oda a képét hozzánk, meg ha szóba kerül valaki akkor azonnal az a válasz, hogy már 3 hónapja nem is beszéltek. Holott ha én megyek hozzájuk szívesen látnak, hívnak is, és kérdik, anyám miért nem jött.


Én is mondtam anyámnak, hogy ő is elmehet hozzájuk, arra mindig az volt a válasz, hogy "nekik van kocsijuk, jöjjenek ők". Hát mondom b+ akkor.

2020. jan. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!