Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ti elmennétek a helyemben...

Ti elmennétek a helyemben várandósan a gyerekkori barátnőm temetésére?

Figyelt kérdés

7 hetes terhes vagyok (már ver a kis szíve is), de az orvosom azt mondta, hogy nem stresszelhetek (görcsöl a hasam minden nap), kiírt táppénzre is, mert azt mondta árt a babának, ha idegeskedek (elég stresszes a munkahelyem). Nagyon sajnálom a barátnőmet (még csak 25 éves lett volna :( ) és nagyon bántana, ha nem mennék el. Bár 6 éve nem beszélünk, mégis úgy érzem ott lenne a helyem (és az is zavar, hogy a régi barátoknak mi lenne a véleménye rólam). A másik oldalról pedig nem igazán viselem jól a temetéseket és tudom, hogy mennyire megviselne (és a babát is lehet). Sajnos 3 hónapja voltam egy temetésen, ahol a szülők a 11 éves kisfiukat temették és nagyon megrázott (ha ideges vagyok be is lázasodok).


Ti elmennétek a helyemben a temetésre? (A párom nem akar elengedni, mert félti a picit.)


Előre is köszönöm a válaszokat!



2020. jan. 20. 17:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%
Ha annyira megvisel egy temetés, hogy fizikailag rosszul leszel, akkor ne menj el!
2020. jan. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
82%
Ha annyira rizikós,hogy táppénzen is vagy,akkor szerintem jobb,ha nem. Egy temetés amúgy is rányomja a bélyeget a hangulatodra és te most még érzékenyebb állapotban is vagy. Az meg,hogy mit szólnak...anyukaként mondom,hogy ha az orvos nekem ilyet mondott volna terhesség alatt,tojnék rá,hogy ki mit mond,a pici egészsége az első.
2020. jan. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
Ilyen labilis fizikai állapotban ne! Majd viszel koszorút máskor.
2020. jan. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne menj el, nem azon múlik, hogy mennyire volt neked fontos, hogy ott vagy a temetésen vagy sem, gyászolni a szívünkben kell ès nem a külvilág felé.Fejezd ki rèszvételed az elhunyt családja felé, esetleg tedd hozzà hogy nagyon szerettèl volna ott lenni de nem tudsz, ès kész. Ha késznek érzed magad, majd vigyél egy virágot a temetőbe és búcsúzz el tőle magadban, de ha nem érzed szükségesnek elég ha otthon gyújtasz egy gyertyát az emlékére.Ha a közös baràtok érdeklődnek, nem kell magyarázkodnod, de egy-két mondatban el is mondhatod az okot, ha vagytok olyan viszonyban.Ne foglalkozz másokkal!

Jó egészséget kívánok neked és a babádnak!

2020. jan. 20. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
86%
Majd elmész valamikor egyedül és szépen elbúcsúzol tőle.
2020. jan. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
5%
Hát elég szemétség lenne ha nem mennél el. Én elmennek. Nem lesz attól a gyereknek semmi baja, nem érez ő ebből semmit, ez hülyeség.
2020. jan. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha stresszel az anyuka,azt érzi. Ezt azért illene tudni.
2020. jan. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Érzi a magzat, hogy mi történik az anyával, és ha a stressz állandó akkor az a megszületendő gyermek életét is befolyásolja!

Kérdező: először is részvétem a barátnőd felé! Én elmennék a helyedben, de ha te úgy érzes nem bírnád ne menj! Írj a szüleinek, hogy miért nem tudsz elmenni és ha úgy érzed elmész 1 héttel később. Nem fognak odarángatni, hogy már pedig el kell, hogy gyere.

2020. jan. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Részemről az a kérdés, hogy hogyan éled meg a fájdalmadat most és ezen mennyit rontana a temetés. Hiszen gondolom most sem vagy annyira jó lelki állapotban.

Neked kell érezned és meghoznod a döntést. Őszintén. Engem annyira megrázna egy ilyen eset, hogy teljesen mindegy lenne, hogy elmegyek-e vagy sem, így is úgy is borzasztóan érezném magam, nem ezen múlna. Ebből kiindulva elmennék búcsúzni, hiszen lélekben a temetés egy tudatosulás.

Ami miatt jobban félteném magam, az a hideg. Nagyon könnyen felfázós vagyok és a téli temetéseken mindig durván felfázok lábról, legyen rajtam bármilyen vastag, meleg cucc is. Ha táppénzen lennék az ennyire korai magzatommal, akkor emiatt nem mennék el, ez teljesen biztos.

Csúnya ezt így kimondani, de az elhunyt már elhunyt marad. Neki nem számít, hogy ott leszek-e a temetésén, vagy sem. De annak az élő kis magzatnak igen, hiszen az ő sorsa rajtam (is) múlhat.

Megkeresném a szülőket a temetés után, részvétet nyilvánítanék, elmondanám, hogy sajnálom, hogy nem tudtam elmenni és megkérdezném hol találom a sírját, mert szeretnék elbúcsúzni. Később, amikor már a magzatról tudjuk, hogy biztonságban van, akkor vinnék ki egy csokor virágot és megemlékeznék a magam módján.

2020. jan. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ilyen esetben semmiképpen nem mennék, egy közös barátotokkal küldj szerintem egy koszorút, de ne menj el. Azért pedig nem kérhetnek szamon, hogy miért nem mentél, elég nagy bunkóság lenne.
2020. jan. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!