Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tennétek, ha egy jó...

Mit tennétek, ha egy jó barátotok meglopna? Történt már veletek hasonló?

Figyelt kérdés
Pénztárcámból hiányzik pénz, pontosan tudom, hogy mennyi és milyen bankjegyek. Fogalmam sincs hol lehetnek. Az egyik este fedeztem fel az eltűnést, és aznap délután nálam volt a barátom, többször is egyedül volt a szobámban, amikor például kimentem megetetni a kutyát, vagy amikor a konyhában/ a wc-n voltam. Tehát alkalma biztosan lett volna. Egyszer történt már, hogy elvitt tőlem egy CD-t szó nélkül, ami aznap még nem tűnt fel, 2 nap múlva találkoztunk, akkor vissza is adta. Miután számonkértem a pénzről, hogy nem-e ő volt, eléggé megsértődött, hogy milyen alapon feltételezem én ezt róla, és véget is vetett a barátságunknak. Én 99%-ban biztos vagyok benne, hogy ő volt, más magyarázatot nem tudok kitalálni a pénz eltűnésére. Ilyenkor mit lehet csinálni? Mi a véleményetek az esetről?

2020. febr. 1. 23:02
 1/5 anonim ***** válasza:
77%
Hát, ha nem bíznék benne, nem barátkoznék vele tovább...
2020. febr. 1. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%

Általában akik ennyire felháborodnak ilyenkor, azok már gyanúsak. Mivel 100%-ig nem tudod rábízonyítani,így próbáld meg tényleg kikérdezni az esetről, ha komolyabb összeg volt, mert az ilyen barátság már úgy sem az, viszont a pénz, akkor is pénz.


Amúgy ilyen emberrel a pénzem visszakapása után teljes mértékben megszakítanám a kapcsolatot, nekem már a cd-s esetnél elásta volna magát a szememben, ha képtelen elkérni és ellopja.

2020. febr. 1. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
82%

Lakótársam csinált ilyet. Eltűntek dolgaim. Aztán egyszer akkor lopott, amikor velem vásárolgatott. Utána mutatta meg, hogy elemelt egy táskát!!! Biztos vagyok benne, ha lebukik, rám keni valahogy. Csinos lány volt, nagydumás. De voltak emberek akiket nem vágott át ezzel. Viszont a legtöbb embert igen. Az volt a félelmetes, hogy amikor elmondtam közös ismerősöknek, hogy lop, és kihasználja az embereket, nem érdekelt senkit. Sőt többen jóban voltak vele. Valami nagy gond van az emberek fejében.


A cd-s eset is elég furcsa. Az a csaj is csinált ilyeneket. Jobb az ilyenektől távol maradni.

2020. febr. 1. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
34%
Az ilyen nem barát! Mert ha az lenne akkor kért volna nem lop... Miért nem hívad át és kiraktál volna 1 ezrest valamelyik szobába és ha eltűnt volna akkor az más nem lehetett volna igy ott helyben rá tudtad volna bizonyítani! Az ilyen nem barát hanem féreg! Sosem lopnék senkitől sem nem hogy baráttol... Volt hogy találtam telefont és egyből azon járt az eszem hogy visszaadjam akié! Romlott világban élünk már én úgy érzem! Régen minden sokkal jobb volt és az emberekben is több volt a becsület meg az emberség! Nagyon szomorú vagyok hogy egy ilyen világban kell helytállni!
2020. febr. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
89%
"Régen minden sokkal jobb volt és az emberekben is több volt a becsület meg az emberség!" Ne haragudj, de ez nagyon nagy hülyeség. Olvass Jókait, Mikszáthot, vagy simán csak az Édes Annát...Légy jó mindhalálig? Tele volt akkor is szenny emberekkel a világ.
2020. febr. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!