Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért van az, hogy amikor...

Miért van az, hogy amikor férfiak egy csoportba kerülnek, vagy te bekerülsz egy új csoportba akkor rögtön kialakul egy dominancia-harc?

Figyelt kérdés

Sosem arról szól a dolog, hogy na jó egyből kezdjük el jól érezni magunkat hanem az első lépés mindig az, hogy egymást tesztelik, hol a másik személy határa, akár kóstolgatások megtapasztalhatók, mindig igyekszik mindenki minél dominánsabb pozícióba kerülni?


Ezt már úgy 14-15 évesen megfigyeltem, és az azóta eltelt 15 év alatt emiatt halálosan utáltam is társaságba járni, mivel úgy éreztem ha emberek közé megyek is, akkor le kell mennem állatba másképp esélytelen az, hogy megtűrjenek és élni hagyjanak. Ezért nagy ívben kerülöm az embereket már 15 éve amit nem bánok.

Csak mivel szeretem ezt az állatfajt tanulmányozni, meg szeretném érteni, hogy mivel értelmet adott a természet az embernek, mégis miért választja tudatosan az alantasabb viselkedésformákat az ember és szabadakaratát felhasználva miért nem igyekszik szebbé-jobbá tenni környezetét, világát?


2020. febr. 2. 20:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%

A nők között is ez megy. Evolúciós.


By the way: te is ehhez az "állatfajhoz" tartozol, észrevetted?

2020. febr. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

1


Ehhez tartozom genetikailag nem érzem ehhez tartozónak magam.

2020. febr. 2. 20:37
 3/11 anonim ***** válasza:

Pont ezt akartam mondani.

Azert az allati osztonok meg megvannak, elojonnek amikor olyan helyzet van.

2020. febr. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
37%
Talán nem a legalja állatok között kellene mozogni, ha már oda sorolod magad te is. Lehet, ha normális emberek között mozognál nem lennél ilyen lekezelő általánosan mindenkivel
2020. febr. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Érdekes amit mondasz Kérdező, de én nem ezt tapasztaltam.

Nyilván más körökben forgolódunk.

2020. febr. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

5


Nyilván a módszerek különböznek. Amilyen körökben te mozogsz itt is megvan az alá-fölé rendeltségi viszony, ott is megvan az, hogy kinek van nagyobb szava és kinek kuss a neve. És ez nem mindig kompetenciákon múlik. Ez a dominancia harc ugyanott vagy csak kifinomultabb eszközökkel, kicsit burkoltan teszik.

2020. febr. 2. 21:17
 7/11 anonim ***** válasza:
Kivagyiságból, tesztoszteron túltengés miatt, stb. Értelmetlen dolog, mert van, hogy az igazán rátermett helyett egy érthetetlen lesz a győztes.
2020. febr. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Igen. Rendszerint a legostobábbaknak van túl magas tesztoszteronszintjük.
2020. febr. 2. 22:16
 9/11 anonim ***** válasza:

humanetologia, szociobiologia, reptilian vagy lizard brain

Ezeknek kellene utananezned.

2020. febr. 3. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Egyetértek a kérdezővel és örülök, hogy valaki megfogalmazta, ami engem is foglalkoztatott.

Aki nem ismeri fel, hogy ez van körülötte az tipikusan “a tudatlanság áldás” kategória.

Én mondjuk nagyon könnyen barátkozok, de a nagy társaságokat nem szeretem. Valahogy nem szeretek beállni a sorba harcolni. Pár emberrel viszont tökéletesen elvagyok, nagyon szeretek viccelődni, szeretek meghallgatni is másokat.

Ettől meg engem is kiráz a hideg, hogy egy tudatos fajra folyamatosan rámondják, hogy “ösztönök” és ezzel le is van tudva a felelősség. Ez viszont nagyon nem így kéne legyen. Olyan bolond dolgokat is ezzel magyaráznak, amire inkább ki se térek...

2020. febr. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!