Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Jogosan esett rosszul?

Jogosan esett rosszul?

Figyelt kérdés

Suliban egy nehezebb időszakon estem túl, nem lettek túl jó eredményeim, pedig eddig kitűnő tanuló voltam. Az egyik barátnőm egy igazi törtető, állandóan versenyzik velem, ő is kitűnő, és egy barátságban elvárják szerintem a felek, hogy a nehezebb időkben is ki kell állni a másik mellett. Nem egy osztályba járunk, de az egyik tanárunk ugyanaz a személy. Az osztályfőnökük felsorolta azokat az embereket, akik az első félévben legjobban teljesítettek, a barátnőm köztük volt, én pedig nem. Ekkor a barátnőm a tudtom nélkül a közös tanárunk segítségével hozzáfért a mi osztályunk naplójához és megnézte a jegyeimet meg hogy melyik tárgyból kaptam rosszabbat. Nekem ezt nem mondta el, sem a tanár, sem a barátnőm.Nekem az esett rosszul, hogy hogy engedheti meg a tanár hogy egy másik osztálybeli ember csak úgy belenézzen a jegyeimbe, illetve a barátnőm ha eddig mindent megkérdezett tőlem, amire kíváncsi volt, ezt miért a hátam mögött tette most. A legrosszabb az volt, hogy miután megtudta, egy másik barátunknak is eldicsekedett, hogy megtudta, hogy miből kaptam rossz jegyet. Így is eléggé szégyelltem a gyengébb teljesítményem, erre ő nagydobra verte, mindezt a hátam mögött.



16/L


2020. febr. 14. 12:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Már alapból az nem tetszett nekem ebben hogy a "barátnőd " versenyzik veled. Milyen barát az ilyen aki mindenáron jobb akár lenni nálad? Szánalmas. Az meg hogy a tanár megengedte hogy megnezze a jegyeidet egyszerűen szánalmas. És az is az, hogy a barátnődben ez felmerul. Undorító, csak versenyezni akar veled de igazából nem szeret. Én biztos hogy nem haverkodnek vele ezek után. Keress olyan barátnőt aki örül a sikereidnek és nem akar nálad jobb lenni.! 24N
2020. febr. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Jogosan esett rosszul. Ő nem a barátod, csak a vetélytársad.
2020. febr. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

#2:+1

Kérdező, te kevered a barát és a "valamilyen jellegű ismerettség" fogalmakat.

Akkor barát, ha közösen értetek el sikereket, és az egyik a másikat vagy akár kölcsönösen átsegítették krízisen, és bizalmas a viszony. Ebből az utolsó nem áll fenn.

További részletek itt: [link]

2020. febr. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A mai fiatalok nem tudják (ahogy te sem kérdező) mit jelent az, hogy "barátság"

Mert amiről te írsz az messze nem barátság.

2020. febr. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
65%
Hol van ebben a történetben barát?
2020. febr. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Azért hittem barátnak eleinte, mert szünetekben mindig jókat elbeszélgettünk, órán, suliban is, ő volt az egyetlen, aki mindennap keresett. Csak túlzottan érdekelte hogy nekem a sulis teljesítményem milyen és közben bukott ki hogy nem is barát
2020. febr. 14. 14:19
 7/8 A kérdező kommentje:
Ja és most nagyon mérges vagyok rá, ő pedig mindenkinek azt mondogatja hogy a semmin hisztizek
2020. febr. 14. 14:20
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Mielőbb szakítsd meg vele a kapcsolatot! Ilyen emberre nincs szükséged az életben. Sajnos sokszor, akkor derül ki, hogy ki a barátod, amikor bajba kerülsz. Aki, örömtáncot jár feletted az nem barát.
2020. febr. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!