Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ti kezdtetek már újra régen...

Ti kezdtetek már újra régen lezárt barátságot? Lett folytatása?

Figyelt kérdés
A volt legjobb barátnőmmel néhány éve nagyon komolyan összevesztünk.Súlyos dolgokat mondott és tett,amivel egy világot döntött össze bennem.Tisztázástól elmenekült.Jó hosszú ideig nem beszeltem vele, nem is köszöntem neki a társaságokat is kerültem ahol ő ott volt,annyira mély volt bennem a sérelem. Idővel elkezdtünk ismét beszélgetni autóbusz,ha valahol összefutottunk, de kezdetben lehet ő csak valaminek a látszatát akarta fenntartani mások előtt.Idővel társaságban megint találkoztunk. El is hívott pár összejövetelre,de most megint kezdődnek a játszadozások ők mennek valahova nekem nem szólnak ha épp közös előadáson vagyunk olyankor hívnak kávéra de amikor ők hét végén kimennek a városba nem hív. Nem tettem vele semmit,nem értem az egészet. De talán jó volt a régi elhatározásom,hogy vele befejeztem és bizonyára elég lenne köszönési szintre redukálni a kapcsolatot. Elegem van az olyan kapcsolatokból ahol csak egy opció vagyok és nem teljes értékű barát. Eddig jól megvoltam nélküle,most megint sikerült vérig sértenie és újra elkezdtem gondolkodni ezeken a dolgokon.Lehet ez a piros vészjelző lámpa hogy itt álljak meg.Neki köszönve évekkel ezelőtt beszélgetésekre is jártam úgy összekavart bennem mindent,de ez hatásos volt más kapcsolatokra nézve.

2020. febr. 17. 09:37
 1/6 anonim ***** válasza:
77%

Egyszer igen, egy évig nem beszéltünk egy félreértés miatt (én akkor nyelvvizsgáztam angolból, ő megígérte, hogy felkészít, de csak elhülyéskedte az egészet meg kiröhögött ha bénáztam szóban, mert azt hitte végig, hogy csak valami kisvizsga lesz). Aztán egy évvel később felköszöntött szülinapomon és utána megbeszéltük. Akkor voltunk 3 éve barátok, ma már 10.😊 Kellett az a kis szünet, egészségesebb a barátságunk.


Volt két barátnőm, akikkel viszont sosem beszéltem azóta, hogy összekaptunk. Ott egyszerűen halmozódott bennem, hogy piszok nagy szarrágók és minden közös programot elront a garasoskodásuk. A szulinapomra leutaztak hozzám a Balatonhoz, aztán mikor hazamentek, kaptam egy oldalad üzenetet, hogy milyen szar barát vagyok, hogy fizettettem velük a vonatjegyet... Na nekem ott elgurult a gyógyszerem és úgy kiosztottam őket, ahogy előtte 2 éve kellet volna már.

2020. febr. 17. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen, többször is, de egyikből se lett semmi.
2020. febr. 17. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
78%
Egyszer összevesztünk valamin. Illetve nem összeveszés volt, hanem ő fehúzta az orrát egy apró hülyeségen, én pedig nem álltam neki kiengesztelni, mert nem volt hozzá pont lelki erőm. 4 évig nem írt, (távol lakunk amúgy), aztán egyszer csak írt a névnapomra. Akkor (hogy ne legyek bunkó), válaszoltam, megköszöntem. Újra kezdődött a levelezés. Persze rájöttem, hogy lelki szemetesládának kellek csak, tele volt a bugyra a férjével, kamasz fiaival. Szakmailag is rám akaszkodott teljesen. Aztán most megint vége lett, egyszer csak nem írtunk egymásnak, és nem is forszírozta egyikünk sem. Szülinapjára írtam még, de olvasás nélkül törölte. Így utólag kár volt akkor pár éve újra felvenni a kapcsolatot vele. Többet nem írok én sem, ha ír, akkor sem, mert sokkal jobb így a közérzetem. Ez a "barátság" már csak energiát vett el tőlem.
2020. febr. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem.
2020. febr. 17. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kezdtünk, de nem volt előtte köztünk összeveszés, csak egy ideig elsodort minket egymástól az élet. Akkoriban még nem volt net, vagy mobiltelefon, a levelezés mindkettőnknek fárasztó volt, az interurbán telefon megfizethetetlen volt.

De mihelyt lehetett kerestük egymást.

7 éves korunk óta vagyunk barátok, egymás esküvői tanúi voltunk, most 68 évesek vagyunk. Tulajdonképpen 8 év kihagyással 61 éve.

2020. febr. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem és nem is tenném. Igazi barátságom eddig csak bizalomvesztés miatt szakadt meg, ezen pedig 20 külön töltött év se változtat. Nincs az az ember, akit ezután érdemes lenne visszaengedni az életembe.
2020. febr. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!