Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Amikor angolokkal beszélek...

Amikor angolokkal beszélek miért érzem azt, hogy fölényesek?

Figyelt kérdés
Más is ezt tapasztalja?
2020. febr. 19. 13:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%
Én nem tapasztaltam ilyet, sőt. Rengeteg angol barátom van, és mindenki nagyon kedves, közvetlen.
2020. febr. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

1


Ez science fictionnek hangzik, hisz másoktól is hallottam, hogy még ha burkoltan is, de elég leereszkedők a külföldiekkel?

2020. febr. 19. 13:43
 3/16 anonim ***** válasza:
84%
Előítélet, amire keresed a bizonyítékot, és meg is találod...
2020. febr. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
80%
Ezek szerint én az Enterprise-on ismerkedtem meg angolokkal... Na, nem baj. :D
2020. febr. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

4


Hol, és hogyan ismerkedtél meg velük?


Milyen az angolod? Milyen akcentussal beszélsz? Tudják, hogy külföldi vagy? Vagy angolnak tudod magad kiadni?


Te kivételnek tűnsz.

2020. febr. 19. 14:00
 6/16 anonim ***** válasza:
92%

Úgy ismerkedtem meg velük, hogy rengeteget járok ki Londonba. Nagy színházrajongó vagyok, mindenféle ilyen jellegű fórumon írogatok, ott beszéltem először sokukkal, aztán Londonban meg találkoztunk. Angolok, külföldiek vegyesen. Együtt megyünk színházba, színész-találkozókra, stb.

És igen, tudják, hogy külföldi vagyok, mert amerikai angolt beszélek, a britet megértem, de nem tudok úgy beszélni. Arról nem is beszélve, hogy mint említettem, egyébként is ismerjük egymást, szóval tudjuk egymásról, ki honnan érkezik.


De velem akkor is nagyon rendes mindenki, mikor csak egy boltba megyek, vagy a szálláson beszélek valakivel, bármikor bárhol. Nekem ez a tapasztalatom, nem tudok mást mondani. Rengeteget vagyok kinn, és nemcsak Londonban, hanem mindig elutazom különböző városokba is körülnézni, és sehol soha senki nem volt velem lekezelő vagy undok.


Egyszer volt olyan St. Albansban, hogy vizet kértem egy boltban, és az én általam ejtett "water"-t sértett hangon brites "water"-re javította a nő. Ez volt a legtöbb, ami történt. :D

2020. febr. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

6


Hát igen, a művészi réteg talán a kivétel mindenhol, hiszen a művészlelkekre nem jellemző az előítélet annyira.


Szerencsés vagy.

2020. febr. 19. 14:26
 8/16 anonim ***** válasza:
87%
De mi nézők vagyunk, nem a művészek...
2020. febr. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Jó de az érdeklődési területetek nagyjából ugyanaz.

Akiket nézőként érdekel azok is valamilyen szinten művészlelkek, érzékenyebb, emaptikusabb emberek. Szerencséd, hogy bekerültél ilyen társaságba.

2020. febr. 19. 14:36
 10/16 anonim ***** válasza:
74%
Hát oké, legyen. :) Engem nem zavar, ha szerencsés vagyok. :)
2020. febr. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!