Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Igaz barátság az egyetemen:...

Igaz barátság az egyetemen: miért tűnik ennyire lehetetlennek?

Figyelt kérdés

Lehet, csak én találok meg folyton negatív embereket, vagy ők engem, de azt hiszem, van egy lassan állandó jellegű problémám: hogy hatodik, remélhetőleg utolsó éve vagyok egyetemista, és nincsenek olyan igazi baràtaim, főképp barátnőim akik ugyanúgy érdeklődnek irántam, mint én, és bármikor számíthatok rájuk. Haverjaim és havernőim, na azok dögivel, bár mióta leszedtem a Messengert a telómról, hogy ne legyek olyan elérhető minden jöttmentnek, aki csak valamit akar tőlem, belőlük is kevesebb.

24 éves lány vagyok, a párom és a fiúhaverjaim szerint egy őszinte, természetes csaj, meg állítólag 'jónő'. Azért mondom, hogy állítólag, mert ez engem, hogy hogy nézek ki, sosem érdekelt igazán: azt veszem fel, ami tetszik, és azért sportolok, mert jól esik. A tanulás sem okozott sosem gondot, dolgozni sem úgy szeretek, hogy más is odaférjen, hanem rendesen, szívvel-lélekkel. Hogy miért írom le mindezt?

Azért, mert a mai napig folyamatosan azt hallom, hogy ki miért irigy rám - az illető szájából, ráadásul. Mert jól nézek ki, mert nőies vagyok, vagy a kedvencem, mert jobb vagyok egy bizonyos tárgyból, mint ő, a szakirányos...hát röhej. Valószínűleg naiv vagyok, de komolyan ekkora motiváció lehet egy ember sz*ros kis életében az irigység? Ennyire nincs jobb dolguk, mint engem szipolyozni, ráadásul úgy, hogy a barátaimnak adják ki magukat?

Ez olyan szomorú, hogy itt mindenki mindenkinek a riválisa. Párom nem egyetemista, soha nem is volt (most már azt mondom, hála az égnek), így ő nem is érti, hogy mik mennek itt nálunk, főleg így, nők között, én meg csak tanácstalan vagyok. Az életem egy átjáróház, valahogy idáig mindig az érdekembereket vonzottam be a 'barátságaimban', és ez annyira rosszul esik. Ha rám lehet számítani, és figyelmes, kedves hallgatóság vagyok, aki szeret programokra is járni, mi kellhet még? Tényleg ennyire lehetetlen a kölcsönös, mély barátságok fenntartása manapság, vagy csak nők között? (Mert a fiúkkal, egy esetet leszámítva sosem volt ilyen problémám, bár velük sosem mentünk egy jó haverságnál mélyebb szintre a barátkozásban.)

Vagy lehet, ez ilyen egyetemista dolog, és az a normális, ha a csoporttàrsak ki akarják kaparni egymás szemét, ha a másikra valamiért féltékenyek?



2020. febr. 21. 01:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Melyik egyetem?
2020. febr. 21. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
sok emberi kapcsolatban játszik szerepet az irigység, vannak jócskán olyanok, akiknek alapot az ad, hogy másokat néznek és leértékelnek, amiből hamis önbizalmat igyekeznek maguknak kovácsolni: "én bezzeg jó ember vagyok".
2020. febr. 21. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy elég szar egyetem lehet ahol azért nem barátkoznak veled meet esetleg jol nézel ki vagy mert jó vagy. Ezekszerint ott mindenki más egy idióta? :D Ha igen, én biztos nem is akarnék onnan barátokat...
2020. febr. 21. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Vidéki, tehát még nem is Pest, és nem akarok általánosítani, mert az előző szakomat is ott végeztem, és onnan azóta is tartó haverságaim vannak. Csak ez a művészvilág, vagy mi, amit a szakom jelent, nekem nagyon sznob és elvont. A régi szakom kutatókat képezett, ott tetszett is az emberek hozzáállásában a racionalitás, az egyszerű tárgyilagosság. De épp azért mentem el, mert úgy éreztem, a személyiségemre jobb hatással lenne, ha kapnék némi művészi ingerenciát is...hát rosszul hittem :D mert ezek, tisztelet a kivételnek, azt hiszik, hogy körülöttük forog a világ, és taposnak, ahol tudnak. Bár elvileg ebben a szakmában ez a divat, azt mondják...mégis rosszul esik. Van egy stabil havernőm, akivel segítünk egymásnak mindig, ha úgy van, csak vele nem lehet programokat szervezni, mert nem az a kimozdulós típus. Meg nem is hívhatom fel akármikor, mert korán fekszik, korán kel, és ez kicsit rossz, mert volt olyan barátságom már, ahol ezt megtehettük, csak ott meg mindent én csináltam kb., mert a másik lusta volt és kiszolgáltatta magát.

Szóval egy szónak is száz a vége: valami mindig hiányzik, így amennyire csak lehet, a barátommal meg a koliszobában a szobatársammal töltöm az időt, mert ők még nem okoztak csalódást.

2020. febr. 21. 10:23
 5/7 anonim ***** válasza:
Úristen. Ettől félek én is,hogy igaz barátokat majd egyetemen lehet-e találni. De a te esetedből kifolyólag ha felvesznek eskü figyelni fogok rá,hogy mégis ki miért közeledik. Szerintem mivel ilyen hosszú ideje nem találtál barátot az egyetemen,ezért biztosra veszem,hogy majd a munkahelyeden fogsz vagy az élet hozza magával akit meg kell ismerned. De ez tényleg vicces,hogy az egyetem is tisztára olyan,mint egy középiskola,ahol szintén nem biztos,hogy maradandó barátságok jönnek létre. Nem is csodálom,hogy aggódsz 24 évesen,hogy nincsenek,de biztosan lesznek,lehet kevés,de legalább biztosak. Túl gyerekes környezetbe kerültél:/
2020. febr. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, köszönöm a biztatást :) legyen igazad! Lehet, én is szigorú vagyok, de az a baj, hogy mihelyst bárki bármiben rivalizálni kezd velem, vagy nem érdeklődik, azt kirakom...de nem tudok az ilyenekkel együtt lenni. Más ezek a dolgok pl. nem zavarják, engem nagyon, de tényleg az a lényeg, hogy figyeld, ki milyen veled egy idő után.
2020. febr. 24. 15:01
 7/7 anonim ***** válasza:
Elég sok sót megettem a felsőoktatásban, de nem ismerek olyan szakot, amely kifejezetten kutatókat képezne.
2023. aug. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!