Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért csinálja ezt velem a...

Miért csinálja ezt velem a legjobb baratnőm?

Figyelt kérdés

Egy iskorlába járunk es nekem bulimiam van, de erősen gyógyuló félben vagyok. Tud erről az egeszről, de szerintem eleg egyértelműen jeleztem, hogy a diszkreciójára számítanék. Mégis hangosan kérdezget, hogy allunk a pszihológusommal, meg mondja, hogy miaz, hogy egy héten van x alkalmam, hogy hanyjak, mert szerinte 1x sem kéne. Miert nem érti, hogy ez egy betegség és ha a pszihiaterem azt mondja, hogy tilos hanyjak, azt úgyse tudnám tartani? Es miért nem tudja legalabb akkor ezt szépen csöndben megkérdzni, ne úgy, hogy az egesz osztály hallja, ha figyel? Nekem ez nyilvan kínos és nem akarom mindenkivel megosztani.


A lényeg fenn van, amit meg írok, az csak kiegésztő infó, ami lent lesz...

Tudni kell róla, hogy kicsit ducibb mint én és állandóan dietázik, de nincs ra sok esély, hogy hanytatná is magát. Elég népszerű a fiúk körében, meg amúgy jó alakja is van, kb allandóan vele foglalkoznak az osztalyban de ezt mar megszoktuk, csak néha másik baratnőmmel ki vagyunk akadva, hogy amúgy meg jatszik velük, mert van barátja, és nekünk meg nincs de lassan ugye ideje lehetne már (szeretnénk, de nyilván egyaltalan nem minden áron :'D). Nagyon jó jegyei vannak és az alkatan kívül szinte mindenben tökéletes ( csak ő nem elegedett az alakjával, amúgy szerintem tök jó van neki ugy is, hogy nem nadszálvekony)- jobb tanuló mint én sokkal.

Én is jól tanulok, eddig minden évben kitűnő voltam, iden felévkor lett 2 4esem. De neki meg összesen a dogara lett kb 2 a félévben. Mondjuk az ő anyja fejben tart helyette mindent, kinyomtatva kapja az anyagokat, hogy csak magolja be, nem kell az ilyenekre figyelnie.

Par napja, amikor mondta, hogy elkezdte a 90 napos dietát (a fogyókúra rovatosok sztem tudjak az mekkora hülyeség), mondtam, hogy nekem már nem jó nézni, hogy konkreten jobban kínozza magát mint én, és ha szeretné, akkor tálan tudok segíteni egy normalis étrend összeállításában- erre csak annyit mondott, hogy most pont nem az en tanacsaimat akarja megfogadni (amúgy mar hihetetlen tudásom van az etelekről, dietákról, kalóriákról, makrókról, felszívódásról, fitness életmódról es ált. egészsegesen is eszem, csak néha rámjön a falási roham es akkor kihanyom)- szóval mintha azt javasoltam volna neki, hogy dugja le az ujjat a torkán és no problem. Azért jót akarok neki, és nem akarom, hogy ezzel a szarral kelljen szenvednie, mint nekem, pláne, hogy tisztaban vagyok vele, mennyit ártok magamnak és egyre jobban is vagyok. Mostmár a tanulmanyi jegyeimre is megjegyzést tesz meg arra, mennyit tanulok. Szerintetek miért csinálja? Miert nem érti, hogy ez nekem mennyire faj és hogy a bizalmamba fogadtam, de már megbantam százszor? Mit akar elérni? Vagy velem van a baj, csak nem látom? Ha en provokalom valamivel, akkor hogy es min valtoztassak?


Köszönöm ha elolvastad és szánsz időt a válaszra!



2020. febr. 21. 14:16
 1/3 anonim ***** válasza:
53%
Dagadt és ezért önbizalomhiányos, ne hagyd, hogy lehúzzon. Zárd ki az életedbôl.
2020. febr. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Biztos, hogy nem dagadt mert olyan 165 centihet 60 kg körül jojózik +- 5 kilót. De nagyon izmos csak nem akar az lenni... De ez sokkal jobb, mint amin én most átmegyek, csak nincs szükségem extra bántásra jelenleg.

Most én is arra hajlok, hogy eltávolodjak tőle, csak előtte szeretnék még vele beszelni, mert régen minden szuper volt közöttünk. Csak tényleg azon parázok, hogy én csinálok rosszul valamit és nem veszem észre.

2020. febr. 22. 06:58
 3/3 anonim ***** válasza:
Bulimiástól én sem fogadnék meg étkezési tanácsot. A bort iszik vizet prédikál esete áll fenn. Nem hiteles. Ezért nem kér a tanácsodból.Én se kérnék. Abban viszont egyetértek hogy ha a bizalmadba fogadtad, akkor nem kéne úgy kérdezgetnie ezeket a dolgokat tőled, hogy más is hallja. De a többiben egyetértek vele. Mi az hogy nem tudod tartani amit a pszichiáter mond? Szerintem nem is akarod igazán. Nekem úgy jön le.
2020. okt. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!