Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan ismerkedjek új emberekkel?

Hogyan ismerkedjek új emberekkel?

Figyelt kérdés

1 éve új városba költöztem, ahol nem ismertem senkit és azóta sem sikerült barátokat találnom itt. Munkatársaimmal jól kijövök, néha elmegyünk kajálni vagy ilyesmi. De ezek nem barátságok. Járok új helyekre, táncra iratkoztam be. Ott is sok új embert megismertem, de attól, hogy heti 1-szer bent beszélgetek valakivel, nem lesz a barátom. Egyetemre járok, de ez levelező tagozat, túl sok a nálam idősebb. Ti hol ismertek meg új embereket? Közvetlen embernek tartom magam, de mélyebb kapcsolatot valamiért nem tudok kialakítani. Volt sok barátom, tehát nem vagyok zárkózott ember, de mióta itt lakok kicsit másabb és kezdem egyedül érezni magam.

21/L



2020. febr. 23. 18:55
 1/10 anonim ***** válasza:
24%
Keress valami hobbit, ott könnyebben kialakul. Munkahelyen ne barátkozz, ott csak érdekkapcsolatok születnek.
2020. febr. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
23%
Hol laksz?
2020. febr. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
22%
Ilyen korban mar nehez igazi baratsagokat kialakitani.
2020. febr. 23. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
23%
#3 ez nem igaz, nekem is sikerült.
2020. febr. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
19%

3: SOHA nem késő barátokat találni.


Kérdező: a közvetlen emberek sokszor felszínesek, a mély és igaz (tartós) barátságokhoz pedig idő kell. Türelem.

2020. febr. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Debrecenben lakom egyébként
2020. febr. 23. 19:07
 7/10 anonim ***** válasza:
2020. febr. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
24%
Te? Sehol...
2020. febr. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Óh, kedves nézd, elsősorban az a baj, hogy az én tapasztalatom szerint az embereknek nincs igényük mély barátságok kialakítására, mert már van saját baráti társaságuk (persze ez még elméletileg nem zárja ki az ismerkedést). Én már hónapok óta szervezek ilyen meg olyan programokat emberekkel (igen, a hobbijaimat csinálom), és amikor elmegyünk, nincs feedback. Sajnos így asszimetrikus egy kapcsolat. Az lenne a normális, ha én teszek egy lépést, pl kirándulást szervezek, majd ők is felhoznak egy mozizást, szóval ennek rendszeresen cserélődnie kellene. Sokszor gondolkodtam, mi lehet a hiba? Vajon bennem van? Én soha nem nyomultam senki után, kerülöm a szánalmas viselkedést. Ahol nem kérnek belőlem, nem kínálom fel magam. Ugyanakkor nyitott vagyok az új emberek megismerésére. Ők nem azok. Amint eljönnek egy programra (ha eljönnek egyáltalán) akkor jól érezzük magunkat majd mindenki megy a saját dolgára haza, és NEM KERESNEK. Ez mentális energiába kerül neked sajnos, szóval teljesen átérzem a magányosságot. Nem tudok rájönni, miért van ez... de az évek során a következőket szűrtem le: 1. Nekem is volt olyan párkapcsolatom, ahol elszigeteltem magam mindenkitől és csak a pasimmal foglalkoztam, lehet nekik is ilyenjük van. 2. Rossz közegben vagy, nincs meg közöttetek valamiért a vibe, én sok olyan emberbe futottam bele, akiknél jóval tapasztaltabb voltam, pasik terén is, meg élettapasztalatban is, ezért meglehet hogy ami számodra intimitást és valódi kapcsolódást jelent, náluk még ilyen igény kialakulóban sincs. 3. Felszínesek, érdekbarátokat keresnek, terapeuta helyett téged használnak. Sajnos mondanom sem kellen, de az is gyakori, hogy mivel nyilván sok a sérült ember, pszichológus helyett téged használnak majd a problémáik kihányásukra, és természetesen ők ezt nem így fogják gondolni, ha felhozod, hogy valami nem oké, mert ők soha nem keresnek maguktól, neadjisten ha neked van szükséged érzelmi támogatásra, akkor hirtelen ismeretlennek kezelnek. 4. Te vagy a hibás, mármint megjegyzem, hogy ez a legkevésbé valószínű, csak ezT is vegyük figyelembe mert előfordulhat... pl. sok ember aspergeres és nem érzekeli a határokat/szociális normákat. És nem értik, miért nem barátkozik velük senki.

5. Egy jó tanács neked és mindenkinek: ne maradj egy káros kapcsolatban, csak azért mert nincs más, és NE dobd el az értékes kapcsolataidat csak azért, mert meg akarsz ismerni új embereket. Azt attól függetlenül is megteheted.

2020. febr. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

*problémáik kihányására


És azért ne add fel, szerezz felszínesebb barátokat is, akikkel eljárhatsz legalább szórakozni, és ott hátha bemutatnak valakinek, vagy megismerhetsz több embert. Sok sikert!

2020. febr. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!