Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ti adnátok még egy "esélyt"?...

Ti adnátok még egy "esélyt"? Lenne kedvetek barátkozni?

Figyelt kérdés

Fél éve új helyre költöztünk egy pici faluba.

Bár kedvesek az emberek és én baromi nyitott személyiseg vagyok még sem sikerült még senkivel sem isten igazából össze barátkoznom. Pedig nagyon hiányzik egy itteni barátnő, akivel néhe le lehetne ülni kávézni, csevegni.

Vannak barátnőim, de x km-re mindenki éli a világát mindegyikünknek van már gyermeke,vagy épp dolgozik tehát nehéz bármit is egy kalap alá hozni. Így telefonon és online tartjuk a kapcsolatot.

Az egyik anyuka 2 alkalmi csevegés után leakart tarhálni már pénzzel.. 🤦‍♀️ Ő tapadt volna mint bélyeg a levélre. De finoman és érthetően elutasítottam. Azért madárnak se nézzen senki.

Egy másik itteni anyukát meghívtam a gyerekeivel 1 hónapja. A gyerekeink ovistársak. Egész nap készültem rájuk, lányaim egész nap izgatottak voltak, majd érkezési idő előtt 15 perccel én hívtam fel, hogy nagyon várja nagy lányom már őket. Mire teljesen banális nevetséges kifogással lemondta. Nagyon rosszul esett mert annyi nem volt benne, hogy szóljon előre. Semmi gondom nem lett volna ha közli most nem alkalmas, nincs kedve szar napja van,nem vagyok szimpatikus akármimindezt időben és nem úgy, hogy én hívom fel. De amivel lerázott.. Hát azon szabályosan nevettem.

Most a napokban beközölte, hogy gondolkodik, hogy felhív és átjönnének.

Nem reagáltam. Ezek után nem tudom mit gondoljak. Igazából nekem ezek után semmi kedvem barátkozni,ismerkedni. Meghívni még egyszer végképp.



2020. febr. 24. 17:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
38%
Én ugyan nem. Neki kellett volna szólnia, időben.
2020. febr. 24. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
62%
Simán mondd meg neki, hogy amikor te hívtad, nem jött, akkor most már nem várod. Tudod milyen szr lesz, ha összebarátkozol kényszerből egy ellenséges nővel? Inkább hajtsd el magadtól az ilyet, mert rengeteget fog ártani, ha a közeledbe férkőzik, nemcsak terjeszt, hanem kitalál is pletykákat. Zárd rövidre, téged ne ugráltasson senki.
2020. febr. 24. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
0%
Várd meg amíg ő hív meg.
2020. febr. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
74%

Összefoglalva: akivel te akarnál kapcsolatot, az nem akar veled, aki meg akarna, azzal te nem akarsz.


Én adnék egy esélyt, mert a múltkori eset nem biztos, hogy tényleg rossz szándékú volt.

Lehetséges, hogy otthon volt valami zür, amit nem akart neked - félig idegennek - elmondani és ezért talált ki valamit kínjában.


De ha eleve elzárkózol mindenkitöl, akkor semmi esélyed találni vakaki(ke)t, akivel el tudsz idöt tölteni.

2020. febr. 24. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Hát olyannal ki szeretne kapcsolatot aki 2 laza pár mondatos csevegés után 3.összetalálkozáskor közli: 1,egész hétvégén a fejében jártam,2,égen földön keresett facen (amin nem vagyok fent) hogy nem e tudnám kisegíteni pénzzel akár most azonnal? Hát khm. Nem ismerem, miért adnék költsön pénzt?


A másik anyuka pedig átmeneti otthonban él a gyerekivel. Mivel ahogy levettem a rövid beszélgetésekből nagyon rossz életük volt. Ez miatt is gondoltam, hogy jól esne neki ha valaki meghívná, vendégül látná picit kikapcsolódhatna.

Azzal pedig lemondani, hogy az ügyeleten ülünk mert szálka ment a gyerek talpába.. Hát na. 🙄🤦‍♀️🤷‍♀️ Ennél még az is jobb ha azt mondja rossz napja van, vagy nincs kedve.

2020. febr. 24. 17:42
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Szép alak vagy, hogy vadidegeneknek szidsz egy csóri anyukát, aki le merészelte mondani EGYETLEN alkalommal a szent talikátokat. Hát vessük is mindjárt tűzre :) meg azért az is érdekes, hogy konkrét indokot nem írsz, csak ködösítesz össze-vissza. Ja most majd mindjárt kitalálsz valamit. Végül is tényleg elképzelhetetlen, hogy egyetlen egyszer olyan dolog jöjjön közbe (már ha a szerinted “banális” indok valóban az volt), amit nem fog egy számára ismeretlen ember orrára kötni, és ami sürgős, és amiről mondjuk épp akart szólni. Nem mellesleg nem érzed pofátlannak, hogy a megbeszélt időpont ELŐTT hívogatod a vendéget? Minek? Mi ez a számon kérés? Simán lehet az is, hogy épp készülődik, te meg zavarod. Ezt most nem is erre az esetre értem feltétlen, hanem úgy globálisan.
2020. febr. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
"Egy mérés nem mérés. Két mérés fél mérés. Három mérés egy mérés." Szóval kell adni 3 lehetőséget. Utána nyugodtan lapátra teheted, ha 3-ból 3-szor elizélte a dolgot. A pénzkérősnek nyilván nem szabad adni.
2020. febr. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Kedves 6!


Elsőnek vegyél vissza az arcodból 🤣

Másodszor semmi gond ha Te másképp látod, de a hangnem gáz. Építő kritikával 0 gondom. De ha nem tudsz normálisan csevegni akkor kérlek menj máshova habzó szájjal.

2020. febr. 24. 17:53
 9/16 A kérdező kommentje:
Ja mellesleg azért is hívtam mert nem tudta hol lakunk pontosan. Mivel neki nincs okostelefonja a kijelzője is rossz a régi telefonján, így csak hívni lehet. No gondoltam elmondom még 1x merre lakunk. Na bumm ezért hívtam
2020. febr. 24. 17:56
 10/16 A kérdező kommentje:

Megmondom őszintén amióta hatalmasat csalódtam a vélt egyik legjobb barátnőmben azóta nehezen és ritkán adok esélyt másodikat pláne.

Lassan 2 éve nem beszéltünk.

Azóta már másképp látom a barátságunkat. Sokkal inkább mérgező kapcsolatnak hívnám mint őszinte barátságnak ami volt.

2020. febr. 24. 18:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!